Strona główna Ciekawostki Żydzi chcą przejąć dokumenty z IPN w zamian za Fort Trump?

Żydzi chcą przejąć dokumenty z IPN w zamian za Fort Trump?

7

Żydzi chcą przejąć dokumenty z IPN w zamian za Fort Trump?

– Z wizytą do Prezesa wybiera się Pani Ambasador Georgette’a Mosbacher. Chce rozmawiać o archiwach. Padają groźby, że nie powstanie Fort Trump, jeśli pewna pula archiwów nie zostanie przekazana do . Więcej o tym w najbliższym „Warto Rozmawiać” – poinformował na Twitterze dziennikarz Polskiego Radia Rafała Dudkiewicz. Załączył też link do uchwały Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej z dnia 29 stycznia 2019 roku, w której czytamy: „Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej w pełni popiera stanowisko kierownictwa Instytutu Pamięci Narodowej w sprawie rozmów z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie dotyczących kontynuacji współpracy w zakresie udostępniania dokumentów”.

O co chodzi? Dudkiewicz wskazuje, że „haczyk jest w aneksie ze strony Muzeum Holokaustu” oraz, że jest to „skandaliczny zapis”, ale nic więcej nie może napisać przed poniedziałkowym programem „Warto rozmawiać” w TVP Info o godz. 20.50. „Gra się toczy, dlatego to ujawniamy” – pisze Dudkiewicz i stwierdza, że „pula jest wysoka”.

„Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie to jest ośrodek propagandy silnie nakierowany na zniesławienie Polaków w swoim przekazie. To jest właśnie jeden z tych ośrodków, które – podobnie zresztą jak od zeszłego roku Muzeum Żydów Polskich w Warszawie – proponuje taką narrację historyczną, w której to Polacy mają być dołączeni do grona winowajców Zagłady” – tak opisał działalność muzeum Grzegorz Braun w wywiadzie dla TOK FM w 2015 roku. Po Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie nie możemy spodziewać się niczego dobrego. A jeśli w sprawie dokumentów jesteśmy szantażowani Fortem Trump, to naprawdę jest niewesoło. Czekamy zatem na poniedziałkowy program „Warto rozmawiać”.

 

Źródło: wprawo.pl
Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?