Strona główna Świat Znudzeni uchodźcy z Bliskiego Wschodu gwałcą nieletnie dziewczęta w Finlandii.

Znudzeni uchodźcy z Bliskiego Wschodu gwałcą nieletnie dziewczęta w Finlandii.

65

Znudzeni uchodźcy z Bliskiego Wschodu gwałcą nieletnie dziewczęta w Finlandii.

Znudzeni uchodźcy z Bliskiego Wschodu gwałcą nieletnie dziewczęta w Finlandii. Jednak nie podaje do wiadomości kim są napastnicy aby nie zwiększać niechęci wobec imigrantów i nie wywoływać oburzenia.

W pobliżu fińskiego ośrodku dla uchodźców w miejscowości Heinola dwóch pijanych, dorosłych mężczyzn zaatakowało nieletnią uczennicę. Migranci, których kraj pochodzenia ukrywany jest przez policję, aby zapobiec protestom okolicznych mieszkańców, najpierw ubezwłasnowolnili dziewczynę, a następnie próbowali ją zgwałcić. Po incydencie ofiara została przewieziona do szpitala.

W fińskim obozie przebywają imigranci z Afganistanu, Pakistanu, Syrii i Libii. Wśród uchodźców jest wielu młodych mężczyzn, którzy ciągle powtarzają, że im się nudzi. Ludzie ci otrzymują darmowe posiłki i kieszonkowe!

„Roboty nie ma. Mamy dość, ale tak naprawdę jest tu bardzo nudno i zimno” – opowiada Abdal Sahut, jeden z mieszkańców ośrodka.

Młody uchodźca z Iraku powiedział dziennikarzom, że nic nie wiedział o ataku, mówiąc, że słyszał o aresztowaniu mężczyzn, którym wkrótce przywrócono wolność.

„Myślę, że wiele miejscowych kobiet ma fantazje seksualne. W rzeczywistości południowi mężczyźni ich pociągają, bo są zdrowsi niż miejscowi. Nie bronią się, jeśli napierasz na nie na ulicy, choć zdarzają się takie, które chcą, abyś je zostawił w spokoju” – wyjaśnił Sahut.

Inny człowiek, który przedstawił się jako Abrahman, również przyjechał z Iraku. Powiedział, że przywiózł do Finlandii całą rodzinę tj. dwie żony i trójkę dzieci. Według Abrahmana, wielu jego rodaków “nie zachowuje się z godnością”. Jego słowa potwierdzają fakt, że w ostatnich tygodniach w Heinola muzułmanie napastowali wiele kobiet. Uchodźcy poją niewiasty alkoholem, a potem próbują gwałcić. Päivi Nerg, komendant fińskiej policji stwierdził, że nie są to odosobnione przypadki.

„Ataki na tle seksualnym nie są incydentalne. ukrywa konkretne zdarzenia przed opinią publiczną i dziennikarzami, aby nie prowokować protestów i nie szokować lokalnej społeczności”.

Wyciekły już jednak informacje o seksualnych poczynaniach imigrantów. Wzburzeni są mieszkańcy fińskiego miasta Kempele, pisze Yle. Miejscowe skupisko uchodźców obrzucano tam kamieniami i koktajlami Mołotowa, po tym jak grupa afgańskich nastolatków zgwałciła dwunastoletnią dziewczynkę.

Ponadto, następnego dnia, w południowo-zachodniej części kraju, podobny los spotkał czternastoletnią uczennicę. Sprawca został zatrzymany. Okazało się nim być dziewiętnastoletni Irakijczyk, który w Finlandii posiada status azylanta.

 

Źródło: http://yle.fi/uutiset/wednesdays_papers_rape_statistics_and_migrant_violence_debate/8496423

Komentarze