Strona główna Ciekawostki Znana dziennikarka ujawnia: Kaczyński jest potomkiem Targowiczan

Znana dziennikarka ujawnia: Kaczyński jest potomkiem Targowiczan

722

Znana dziennikarka ujawnia: Kaczyński jest potomkiem Targowiczan

ma poważne problemy. Znana pisarka i dziennikarka telewizyjna, Małgorzata Karolina Piekarska ujawniła na swoim blogu, że jest potomkiem Targowiczan. Dokumenty, do których dotarła, nie pozostawiają cienia wątpliwości.Trzech przodków Kaczyńskiego było w Targowicy. W tej sytuacji narracja o potomkach zdrajców straciła całą swoją wiarygodność.

Wbrew intencjom politycznych spin-doktorów, Przemówienie Andrzeja Dudy i późniejsze komentarze polityków , wzywające do rozliczenia ludzi, których przodkowie byli zdrajcami, nie odbiło się zbyt szerokim echem w kraju. Społeczeństwo, zajęte majówką, nie miało ochoty na emocjonowanie się kolejnym sztucznym sporem. Jednak temat podchwyciło kilku dziennikarzy, w tym Małgorzata Karolina Piekarska. Czy partyjni koledzy będą go nazywać potomkiem zdrajców? Dziennikarka opierała się na dokumentach obecnych w internecie i dostępnych każdemu zainteresowanemu genealogią. Nie korzystała z zasobów IPN, a tylko z tego, co w swoim czasie znalazło się w herbarzach Kaspra Niesieckiego i Adama Bonieckiego, a co ujął w wielkiej genealogii Polaków dr Minakowski, który (co można zobaczyć na portalu) resztę danych genealogicznych dotyczących braci Kaczyńskich otrzymał od parającego się genealogią ich krewnego ze strony matki.

I tak za sprawą jednej dziennikarki cała narracja PiS legła właśnie w gruzach. Tak właśnie kończą ludzie którzy swoje działania opierają na kłamstwie i manipulacji. A nas ciekawi: ilu zwolenników PiS ma takie korzenie?

Autor: Małgorzata Karolina Piekarska
Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?

Znana dziennikarka ujawnia: Kaczyński jest potomkiem Targowiczan PiS ma poważne problemy. Znana pisarka i dziennikarka telewizyjna, Małgorzata Karolina Piekarska ujawniła na swoim blogu, że jest potomkiem Targowiczan. Dokumenty, do których dotarła, nie pozostawiają cienia wątpliwości.Trzech przodków Kaczyńskiego było w Targowicy. W tej sytuacji narracja PiS o potomkach zdrajców straciła całą swoją wiarygodność. Wbrew intencjom politycznych spin-doktorów, Przemówienie Andrzeja Dudy i późniejsze […]
4 1 5 4