Strona główna Polityka ZATRZYMANIE POLITYCZNE GIERTYCHA, KTÓRY DZIŚ MIAŁ REPREZENTOWAĆ W SĄDZIE LESZKA CZARNECKIEGO

ZATRZYMANIE POLITYCZNE GIERTYCHA, KTÓRY DZIŚ MIAŁ REPREZENTOWAĆ W SĄDZIE LESZKA CZARNECKIEGO

44

ZATRZYMANIE POLITYCZNE GIERTYCHA, KTÓRY DZIŚ MIAŁ REPREZENTOWAĆ W SĄDZIE LESZKA CZARNECKIEGO

“Wbrew temu co twierdzi Stanisław Żaryn, ja po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu” – napisała dzisiaj (16 października) na Twitterze żona zatrzymanego prawnika Barbara Giertych.

Sam Giertych – adwokat, a w przeszłości polityk, poseł, wicepremier i edukacji w rządzie koalicji PiS-LPR-Samoobrona (2006-2007) – napisał na Twitterze, że został zatrzymany “pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki”.

“Skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel” – napisał Giertych.

Roman Giertych stracił przytomność podczas przeszukania jego willi w Józefowie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Znany prawnik i były edukacji karetką został przetransportowany do szpitala. Był nieprzytomny.

O zatrzymaniu Romana Giertycha poinformowała w czwartek Regionalna w Poznaniu. Na polecenie śledczych CBA zatrzymało 12 osób w związku ze sprawą wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Przez CBA przeszukane zostały willa Giertycha w Józefowie i jego kancelaria adwokacka na Nowym Świecie w Warszawie.

Wśród zatrzymanych jest też biznesmen Ryszard K.

Po doprowadzeniu do poznańskiej prokuratury zatrzymani mają usłyszeć zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014.

Komentarze