Strona główna Polityka Wypowiedź wiceministra w rządzie PiS: „Na coś ludzie muszą umierać”.

Wypowiedź wiceministra w rządzie PiS: „Na coś ludzie muszą umierać”.

24
0

Wypowiedź wiceministra w rządzie PiS: „Na coś ludzie muszą umierać”.

„Na coś ludzie muszą umierać. Jeśli nie umierają na choroby serca to będą umierać na raka. Sukces polskiej kardiologii musi się przełożyć na pogorszenie surowego współczynnika umieralności w onkologii. Potrzeba standaryzowanych współczynników umieralności” – napisał były zdrowia w rządzie PiS, Krzysztof Łanda. To nieludzkie – komentują internauci.

„To jeżeli pan kiedyś (czego nie życzę), zachoruje na raka, może się pan na łożu śmierci pocieszać, że za to sąsiad z zawałem przeżyje.” – odpisała wiceministrowi jedna z internautek.

„Pana wypowiedz nie dosyć ze jest beszczelna to jeszcze obraża nas wszystkich.Miliony ludzi choruje na różnego rodzaju i pan urzędnik MZ pisze że na coś muszą umierać zamiast zając się niedoskonałościami tego systemu. Wstyd.” – dodał komentujący.

„Mamy się cieszyć, że umieralność na raka wzrosła bo umieralność na choroby serca spadała? Czy według Pana mamy się cieszyć, że w innych krajach ten wskaźnik spada, a w Polsce rośnie?” – podsumowała dyskusję Alicja Defratyka.

Krzysztof Łanda został 19 listopada 2015 powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie PiS, odpowiedzialnego za politykę lekową i strategię. W 2016 został pozbawiony części kompetencji dotyczących negocjacji z koncernami farmaceutycznymi i decydowania o refundacji leków. Obecnie nie jest już wiceministrem.

źródło: Twitter

Komentarze