Strona główna Społeczeństwo Wreszcie powiedziano o co naprawdę chodzi w fali migracji.

Wreszcie powiedziano o co naprawdę chodzi w fali migracji.

10

Wreszcie powiedziano o co naprawdę chodzi w fali migracji.

Lewacki arcybiskup Gian Carlo Perego głosił swoim parafianom, że imigranci są „przyszłością Włoch”, twierdząc, że „mieszanie się jest nieuchronną rzeczywistością i odpowiedzią na demograficzny we Włoszech”.

Wreszcie powiedziano o co naprawdę chodzi w fali migracji.

„Połączenie etniczne jest nieuniknioną rzeczywistością i odpowiedzią na demograficzny we Włoszech” – powiedział arcybiskup. Arcybiskup słusznie zauważa, że „Europa wymiera”, a jego receptą na to jest podmianka Europejczyków na młodych Afrykańczyków.

„Wyzwaniem dla Włoch jest pogodzenie kraju, który umiera z młodymi ludźmi, którzy przybyli z innych miejsc, aby rozpocząć nową historię. Jeśli zamkniemy drzwi dla migrantów, znikniemy. Mówię o aktualnych rzeczywistościach, a nie tylko o punktach widzenia” – dodał kontrowersyjny duchowny.

Arcybiskup potępił politykę imigracyjną Salviniego, mimo,że jest ona bardzo popularna wśród włoskiej opinii publicznej. Matteo Salvini starał się rozwiązać demograficzny we Włoszech, promując większe znaczenie rodziny i oferując socjalne bonusy, by we włoskich rodzinach zwiększyć liczbę rodzących się dzieci.

Salvini twierdzi także, że przyjmowanie afrykańskich migrantów by ci „wymieniali” Włochów nie rozwiąże kryzysu demograficznego, ale raczej stworzy nową kolonię Afryki w Italii.

Nawet afrykańscy migranci, którzy mieszkają przez kilkadziesiąt lat we Włoszech, powiedzieli, że kraj powinien zamknąć granice, aby zapobiec wojnie domowej pomiędzy afrykańską społecznością a mniej zamożnymi Włochami.

Źródło: voiceofeurope.com
Komentarze