Strona główna Ciekawostki Wojciech Mann trafi przed Komisję Etyki Polskiego Radia za wypowiedź o Morawieckim

Wojciech Mann trafi przed Komisję Etyki Polskiego Radia za wypowiedź o Morawieckim

219
0

Wojciech Mann trafi przed Komisję Etyki Polskiego Radia za wypowiedź o Morawieckim
Jak informują Wirtualne Media, Komisja Etyki Polskiego Radia zajmie się wypowiedzią Wojciecha Manna, dziennikarza Trójki, na temat premiera Mateusza Morawieckiego.
Mann we wtorek prowadził z Anną Gacek audycję W tonacji Trójki, Zapowiadając piosenkę pt. Neandertalczyk, nawiązał do sytuacji, w której zignorował prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz.

– Wygrzebałem z głębi archiwów piosenkę zdecydowanie o postaci historycznej. Zresztą trudno mówić o jednej postaci, zaraz wszystko się wyjaśni. I wybrałem zadowolony z tego, że mam taki nietypowy pomysł.
Potem się jednak zaniepokoiłem, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który, przebrany za dżentelmena, potraktował próbującą go przywitać panią tak, jak widzieliśmy- powiedział Mann na antenie Trójki.
Jak piszą Wirtualne Media, szefostwo Polskiego Radia dwa dni zastanawiało się nad wyciągnięciem konsekwencji wobec Manna. Rozważano nawet czasowe odsunięcie go od prowadzenia programów. W końcu sprawę skierowano do Komisji Etyki.
“W związku z wypowiedzią redaktora Wojciecha Manna 4 czerwca 2019 r. w audycji W tonacji Trójki na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, która wzbudziła kontrowersje wśród wielu słuchaczy, Zarząd Polskiego Radia S.A. skierował tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia, która oceni, czy narusza ona standardy etyczne obowiązujące w Polskim Radiu S.A.” – poinformowano w oświadczeniu.

Nie chcę tego komentować, prostu spokojnie poczekam na rozwój wydarzeń
– mówi Mann w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

 

Źródło: Wirtualne media, Twitter

Komentarze