Strona główna Ciekawostki Włosi chcą dać Smarzowskiemu 20 mln euro na kontynuację “Kleru”

Włosi chcą dać Smarzowskiemu 20 mln euro na kontynuację “Kleru”

4
0

Włosi chcą dać Smarzowskiemu 20 mln euro na kontynuację

Jak donosi Super Express, jest szansa na kontynuację hitowego Kleru. Duże pieniądze, konkretnie 20 mln euro , chcą na ten cel przeznaczyć włoscy producenci.

Film miałby zrealizować Wojciech Smarzowski.

Włochów przyciągnął sukces Kleru. Poza tym temat pedofilii i nadużyć w Kościele jest dla nich równie aktualny. Kontynuację miałby ułatwić fakt, że jeden z głównych bohaterów na koniec filmu wyjeżdża do Watykanu.
Super Express informuje, że włoscy producenci są zainteresowani współpracą ze Smarzowskim, ale przy tak dużym budżecie na pewno zostawią sobie prawo do ostatecznych decyzji. Budżet 20 mln byłby z pewnością dla Smarzowskiego kuszący – w Polsce robił filmy za ok. 10 mln, ale złotych.
Według najnowszych wyników Kler w polskich kinach obejrzało już ponad 5 mln widzów. Tym samym film trafił na trzecie miejsce najpopularniejszych produkcji 1989 roku, wyprzedził Quo Vadis, ale przed nim wciąż Pan Tadeusz i Ogniem i Mieczem.
Równie dobrze radzi sobie za granicą. W Wielkiej Brytanii i Irlandii osiągnął najlepsze otwarcie w historii polskiego kina wyświetlanego za granicą.
Komentarze