Strona główna Bez kategorii Viktor Orban ostrzega: Niemcy zawarły pakt z Turcją. Pół miliona imigrantów ma...

  Viktor Orban ostrzega: Niemcy zawarły pakt z Turcją. Pół miliona imigrantów ma trafić do UE

  4

  Viktor Orban ostrzega: Niemcy zawarły pakt z Turcją. Pół miliona imigrantów ma trafić do UE

  W opinii premiera Węgier  Niemcy zawarły z Turcją „tajny pakt”. Na jego mocy aż pół miliona cudzoziemców ma być przesiedlonych do UE z Turcji.

  Zdaniem Orbana „w najbliższych dniach okaże się, czy przywódcy Unii Europejskiej i Turcji zawarli sekretne porozumienie w sprawie przesiedlenia bezpośrednio z Turcji do krajów Unii 400-500 tysięcy syryjskich uchodźców”.

  – Ta inicjatywa, która nie była częścią oficjalnej umowy pomiędzy Turcją a UE, w sprawie ograniczenia przepływu uchodźców, ma być ogłoszona przez Niemcy w ciągu najbliższych kilku dni – stwierdził podczas spotkania w Budapeszcie węgierski premier.

  W opinii Orbana UE będzie w sprawie przyjęcia uchodźców wywierała na nas presję: „Nie tylko chcą sprowadzić tych ludzi do Europy, ale też natychmiast rozprowadzić ich na zasadzie obowiązkowej wśród państw członkowskich”. Orban zapowiedział, że jego kraj nie zgodzi się przyjąć Syryjczyków.

  „Bzdura” – tak doniesienia  o „tajnym pakcie” skomentował Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. – W ostatni weekend Unia osiągnęła porozumienie z Turcją, a Orban powinien być świadomy szczegółów tej umowy, ponieważ tam był – zauważył francuski rzecznik rządu Stephane Le Foll.

   

   

  Źródło: polskatimes.pl

  Komentarze

  Jak oceniasz ten artykuł ?