Strona główna Bez kategorii Viktor Orban ostrzega: Niemcy zawarły pakt z Turcją. Pół miliona imigrantów ma...

Viktor Orban ostrzega: Niemcy zawarły pakt z Turcją. Pół miliona imigrantów ma trafić do UE

6
0

Viktor Orban ostrzega: Niemcy zawarły pakt z Turcją. Pół miliona imigrantów ma trafić do UE

W opinii premiera Węgier  Niemcy zawarły z Turcją „tajny pakt”. Na jego mocy aż pół miliona cudzoziemców ma być przesiedlonych do z Turcji.

Zdaniem Orbana „w najbliższych dniach okaże się, czy przywódcy Unii Europejskiej i Turcji zawarli sekretne porozumienie w sprawie przesiedlenia bezpośrednio z Turcji do krajów Unii 400-500 tysięcy syryjskich uchodźców”.

– Ta inicjatywa, która nie była częścią oficjalnej umowy pomiędzy Turcją a UE, w sprawie ograniczenia przepływu uchodźców, ma być ogłoszona przez Niemcy w ciągu najbliższych kilku dni – stwierdził podczas spotkania w Budapeszcie węgierski premier.

W opinii Orbana będzie w sprawie przyjęcia uchodźców wywierała na nas presję: „Nie tylko chcą sprowadzić tych ludzi do Europy, ale też natychmiast rozprowadzić ich na zasadzie obowiązkowej wśród państw członkowskich”. Orban zapowiedział, że jego kraj nie zgodzi się przyjąć Syryjczyków.

„Bzdura” – tak doniesienia  o „tajnym pakcie” skomentował Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. – W ostatni weekend Unia osiągnęła porozumienie z Turcją, a Orban powinien być świadomy szczegółów tej umowy, ponieważ tam był – zauważył francuski rzecznik rządu Stephane Le Foll.

 

 

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Brak tagów dla tego posta.