Strona główna Ciekawostki Trujące odpady z Niemiec do Polski przewożone kompletnie niesprawną ciężarówką

Trujące odpady z Niemiec do Polski przewożone kompletnie niesprawną ciężarówką

15

Trujące odpady z Niemiec do Polski przewożone kompletnie niesprawną ciężarówką

Niesprawna ciężarówka zatrzymana na lubuskim odcinku autostrady A2. Naczepa miała popękaną ramę, a w ciągniku były uszkodzone opony. Cysterną przewożono prawie 23 tony trujących odpadów niebezpiecznych.

Wspólny patrol lubuskich inspektorów ITD wraz z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej z Żagania od środowego poranka, 23 września, prowadził działania na autostradzie A2. W trakcie służby mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki Man.

Pojazd jechał z Niemiec do Polski. W naczepie dołączonej do ciągnika siodłowego znajdowało się blisko 23 tony trujących odpadów niebezpiecznych. Zgodnie z kodem A4100 były to z urządzeń sterujących zanieczyszczeniami przemysłowymi służących do oczyszczania gazów odlotowych.

Stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia

Podczas kontroli mundurowi zauważyli, że rama naczepy jest popękana. – Pęknięcia znajdowały się nad pierwszą i trzecią osią pojazdu. W ich miejscach znajdowały się spawy świadczące o wcześniejszej naprawie uszkodzeń. Dodatkowo na kołach pierwszej osi ciągnika stwierdzono nadmierne zużycie i uszkodzenie opon – informują lubuscy inspektorzy.

Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, a kierowcy zakazano dalszej jazdy. Dodatkowo wobec przewoźnika i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania w sprawie nałożenia pieniężnej.

 

Komentarze