Strona główna Ciekawostki Tajny plan PiS.Jeśli Duda nie będzie pewny wygranej, wprowadzą stan wyjątkowy

Tajny plan PiS.Jeśli Duda nie będzie pewny wygranej, wprowadzą stan wyjątkowy

23

Tajny plan PiS.Jeśli Duda nie będzie pewny wygranej, wprowadzą stan wyjątkowy

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie będzie pewne zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, w ostatniej chwili może zostać wprowadzony stan wyjątkowy – tak brzmi tajny plan Jarosława Kaczyńskiego, o którym donosi “Super Express”. W ostatnich sondażach Andrzej Duda wcale nie był pewny wygranej w drugiej turze.

– Są ponoć badania sondażowe, które w drugiej turze wcale nie dają zwycięstwa Andrzejowi Dudzie, a Rafałowi Trzaskowskiemu – mówi ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości, cytowany przez “Super Express”. Gdyby takich sondaży przed wyborami było więcej, Jarosław może zrealizować swój tajny plan.

– To może być wprowadzenie stanu wyjątkowego i odłożenie wyborów. Sytuacja na Śląsku związana z koronawirusem jest fatalna, a przy jeszcze większym natężeniu epidemii uzasadnione byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego. Czekamy – dodaje polityk .

Stan wyjątkowy przez sytuację na Śląsku?

Powodem do wprowadzenia stanu wyjątkowego miałaby być zła w dalszym ciągu sytuacja na Śląsku, gdzie liczba diagnozowanych zakażeń koronawirusem wciąż jest wysoka. Jak mówił w rozmowie z nami poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz, w Polsce nie poradzono sobie z epidemią.

– Prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej. Nie tylko na Śląsku jest źle – zaczynają odzywać się ogniska w innych województwach – powiedział były szef .

Doniesienia “SE” o tajnym planie Kaczyńskiego skomentował m.in. przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

– Po tych ludziach spodziewam się wszystkiego. W widać coraz większy strach przed porażką Dudy, a raz zdobytej władzy nie będą chcieli oddać. Ale Rafał Trzaskowski wygra w lipcu, w sierpniu, czy we wrześniu. Jesteśmy przygotowani na każdy wariant – powiedział lider PO.

Komentarze