Strona główna Społeczeństwo Szturm migrantów na plażę. Goście luksusowego hotelu oglądali go z otwartymi ustami

Szturm migrantów na plażę. Goście luksusowego hotelu oglądali go z otwartymi ustami

23

Kiedy z pontonowej łodzi na zatłoczoną plażę w Hiszpanii wyskoczyło około 50 osób, plażowicze stanęli jak wryci. Akcja trwała chwilę i została zarejestrowana telefonem komórkowym.Szturm migrantów na plażę. Goście luksusowego hotelu oglądali go z otwartymi ustami

szturmie na plażę migranci wspięli się na klif i zniknęli. Na filmie słychać, jak jedna z obserwujących zajście osób krzyczy hiszpańsku, że kierują się w stronę luksusowego hotelu Sancti Petri Melia.

Patrzcie! Oni biegną w kierunku Sancti Petri Melia Hotel. Pewnie zmierzają na all-inclusic. Patrzcie, patrzcie, patrzcie – słychać na nagraniu.

Na wpół napompowany ponton typu Zodiac przybił na plażę w niedzielę. Miało to miejsce nieopodal popularnej plaży Barrosa Beach około 15:30. Całe zajście trwało zaledwie kilka chwil.

[mom_video type=”youtube” id=”wXN6p3pGPB0″]

Sadziliśmy, że nie dobiją do plaży, bo to nie jest coś, co oglądamy tutaj na co dzień, ale oni bardzo szybko skierowali ponton w stronę lądu, wyskoczyli na plażę, przebiegli ją sprintem i wspięli się na klify – mówi jeden z plażowiczów w rozmowie z Daily Mail.

Część migrantów udało się przechwycić. Przedstawiciel hiszpańskich władz powiedział, że odnaleziono już 25 osób z nagranej grupy. Z przesłuchań wynika, że wszyscy biorący udział w “desancie” na plażę pochodzili z Maroka. Dziewiętnaścioro z nich to nieletni. Wszyscy zostaną odesłani do swojego kraju. W międzyczasie trafią do obozów dla uchodźców.

To nie pierwszy taki przypadek. Kilka dni wcześniej na plaży w Zahorze pojawiło się około 30 migrantów. Władze Hiszpanii szukają również innej, około 50-osobowej grupy, która przybiła do brzegu miesiąc wcześniej.

Liczba migrantów, którzy przedostają się do Europy poprzez morze Śródziemne i Hiszpanię wciąż rośnie. Od stycznia do lipca br. drogą tą dotarło prawie 21 tys. osób. W całym 2017 r. liczba ta wyniosła 22 tys.

Komentarze