Strona główna Ciekawostki Szokujący powód wyprawy Rosjan na Księżyc!

Szokujący powód wyprawy Rosjan na Księżyc!

28
0

Szokujący powód wyprawy Rosjan na Księżyc!

Dmitrij Rogozin stojący na czele rosyjskiej agencji kosmicznej, Roskosmosu, zapowiedział, że rosyjska misja na będzie miała na celu zweryfikowanie, czy Amerykanie rzeczywiście wylądowali na Księżycu w 1969 roku i w kolejnych latach. Teorie spiskowe na temat wypraw NASA są dosyć popularne w Rosji.

Dmitry Rogozin, szef rosyjskiej agencji kosmicznej, rozmawiał z prezydentem Mołdawi na temat planów wybudowania bazy na największym satelicie Ziemi. Przy okazji został spytany, czy uważa, że Amerykanie rzeczywiście wylądowali na Księżycu w 1969 r. – Stawiamy sobie za cel wylądowanie na miejscu i sprawdzenie, czy byli tam, czy nie – odpowiedział śmiejąc się Rogozin.

Rogozin odpowiadał na pytanie, czy NASA rzeczywiście zrealizowała pomyślnie program Apollo, w ramach którego 20 lipca 1969 roku Amerykanie wylądowali na Księżycu. W Rosji teorie spiskowe dotyczące tego, że do lądowania Amerykanów na Księżycu w rzeczywistości nigdy nie doszło, są bardzo popularne. W 2015 roku były rzecznik Rosyjskiego Komitetu Śledczego wezwał do śledztwa ws. lądowań NASA na Księżycu.

chce wysłać pierwszą misję na początku lat trzydziestych XXI wieku. porzucił swój program kosmiczny mający zakończyć się lotem na w latach 70-tych, czterech nieudanych próbach wystrzelenia rakiety, która miałaby zawieźć astronautów na Księżyc.

 

Źródło: pom, zerohedge.com, rp.pl
Komentarze