Strona główna Ciekawostki Syjonistyczne marzenie stało się koszmarem!

Syjonistyczne marzenie stało się koszmarem!

199

Syjonistyczne marzenie stało się koszmarem!

Przyszłość Izraela wisi na włosku kiedy liczba imigrantów spadła o ponad 1 / 3, według najnowszych statystyk. Choć obwinia się za to pandemię COVID, to historie o upadającej gospodarce i ogólnym upadku w standardach życia uważa się za przyczyny.

Pokazane przez Agencję Żydowską liczby za okres styczeń-kwiecień mówią, że do Izraela przybyło 6.368 imigrantów, co stanowi spadek o 36% w tym samym okresie w ub. roku. Tylko kwiecień pokazał rekordowo niski napływ imigrantów, jedynie 350 osób, spadek 86% w porównaniu z kwietniem 2019.

Popularny urodzony w Brytanii bloger Yoni Leviatan, który przeniósł się do Izraela w 2009 spędzeniu większości życia w Ameryce, uważa, że Izrael może upadać i namawia „milion amerykańskich Żydów” by brali z niego przykład żeby ocalić syjonistyczne marzenie. „Izrael się chwieje” – mówi w najnowszym wpisie. „Mury społeczne rozpadają się razem z gospodarką”.

Leviatan określa się jako amerykańsko-izraelski muzyk, producent i promotor. Jest też krytyczny wobec, jak to nazywa, amerykańskiej obsesji o konflikcie palestyńskim.

„Co najbardziej amerykańskich Żydów wydaje się interesować w dyskusjach o Izraelu to Palestyńczycy, Palestyńczycy i Palestyńczycy. Niewielu wydaje się mieć świadomość, że Izraelczycy rzadko widzą okupację, chyba że odbywają służbę wojskową albo faktycznie mieszkają na Zachodnim Brzegu. Nawet temat aneksji, który interesuje amerykańskich Żydów do tego stopnia, że piszą artykuły na izraelskich portalach informacyjnych by to nie nastąpiło, a co jest ważne według badań jedynie w 4% dla Izraelczyków”.

Jego blog zachęca amerykańskich Żydów do przyłączenia się do niego w obliczu trudnej sytuacji państwa syjonistycznego i ocalenia go. „Gdyby 20% amerykańskiego żydostwa, ponad milion amerykańskich Żydów, zrezygnowało z wysiłków naprawy kraju z 330 mln obywateli, i postanowiło przenieść się do Izraela z ich całą siłą polityczną i ekonomiczną, mogliby przeważyć koalicję jakby chcieli”. To było nawiązanie do tego, że wszystkie ostatnie izraelskie rządy zależały od koalicji, na które jest łatwiej wpływać.

„Gdybyś przekonał dużą grupę swoich amerykańskich rodaków do Alijah [migracja do Izraela], mógłbyś oddzielić wszystkie kwestie religijne od państwa. Mógłbyś wprowadzić równość na Ścianie Zachodniej / Buraq Wall, rozpoznać każdy rodzaj małżeństwa, i dać Palestyńczykom wszystko, o czym nie możesz przestać mówić”.

Choć konkretne statystyki pokazują, że pragnienie przeniesienia się do Izraela się zmniejsza, to była faktycznie lawina zainteresowania amerykańskich Żydów do przeniesienia się wcześniej w tym miesiącu, kiedy prezydent Donald  powtórzył wcześniejsze komentarze, że Żydzi w Ameryce uważają się najpierw za Izraelczyków, kiedy przywołał „przenośnię lojalności”.

Oczywiście, taka taktyka zastraszania była już wcześniej stosowana przez lobby syjonistyczne, którą desperacko próbuje narzucić ludności żydowskiej na skradzionej ziemi palestyńskiej. Zdemaskował to w historycznej książce Naeim Giladi pt. Skandale Ben-Guriona: Jak Haganah i Mossad eliminowali Żydów / Ben-Gurion’s Scandals: How the Haganah and the Mossad Eliminated Jews.

Szokujące jest to, że Lewiatan i jego syjonistyczni kumple mogą nie tylko tak łatwo odrzucić obecność Palestyńczyków na ich własnym terytorium, ale także trwający konflikt. Może gdyby spróbowali pozytywnie działać z Palestyńczykami w Strefie Gazy i na okupowanym Zachodnim Brzegu, to mogliby zacząć rozumieć dlaczego pada ich syjonistyczny plan.

Stosowanie taktyki strachu przeciwko narodowi żydowskiemu, czy jesteś Donaldem Trumpem używającym antysemickich przenośni i retoryki, czy fanatyczne porównywanie z Niemcami w latach 1930, jest po prostu złe. Podsycanie strachu i przemocy w społecznościach żydowskich po to by zaludnić Izrael, państwo które  wymusza brutalną okupację i przemoc, musi upaść, i to wspierają dane Agencji Żydowskiej.

Jeśli izraelski rząd i jego syjonistyczne instytucje – łącznie z Agencją Żydowską – są naprawdę szczere w kwestii zaludnienia kraju, to istnieje bardzo proste, pewne rozwiązanie problemu: Pozwolić milionom palestyńskich uchodźców na sprawowanie legalnego prawa powrotu na ich ziemię, z której ich i ich rodziny wypędzali syjonistyczni bojownicy i IDF od 1948.

Skoro zezwolenie Palestyńczykom na powrót na ich ziemię postrzega się jako zagrożenie dla syjonistycznego charakteru państwa Izrael, to czy nie mówi nam to w sposób jednoznaczny, czym jest zgubna i rasistowska ideologia syjonizmu?  Może to jest prawdziwą przyczyną dlaczego tak wielu amerykańskich Żydów ignoruje prośby Leviatana i jemu podobnych. Ich taktyka straszenia sugeruje, że syjonistyczne marzenie stało się koszmarem.

http://www.informationclearinghouse.info/55680.htm

tłumaczenie:Ola Gordon

Komentarze