Strona główna Ciekawostki Sanepid wszedł do coffee shopu w Bydgoszczy i zabrał susz

Sanepid wszedł do coffee shopu w Bydgoszczy i zabrał susz

19
0

Sanepid wszedł do coffee shopu w Bydgoszczy i zabrał susz

Inspektorzy z bydgoskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej pobrali do badań cały susz roślinny, jaki można było kupić w pierwszym w mieście legalnym coffee shopie. Klientom zostały, m.in. kosmetyki na bazie wyciągu z konopi.

– Pobraliśmy do badań susz roślinny, olejki, olej konopny i słodycze – wylicza Danuta Żmuda, kierownik Oddziału Zapobiegawczego i Bieżącego Nadzoru Sanitarnego w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. – Materiały zostały przekazane do badań w wojewódzkiej stacji.

Jednocześnie Danuta Żmuda informuje, że sklep nie został zamknięty. – Nie mieliśmy podstaw do nakazu zamknięcia punktu. Wyniki badań będą gotowe w ciągu dwóch tygodni.

Chodzi o sklep Susz Konopny, który od kilku tygodni działa w Bydgoszczy przy ulicy Gdańskiej. To – jak zapewniają jego właściciele – pierwszy i jedyny legalny coffee shop w mieście.

– Oferujemy susz konopny, olej konopny, żele na bazie konopi – mówi Maciej Kołodziej, współwłaściciel sklepu dodając, że w ofercie są, m.in. też ciasteczka na bazie konopi, a nawet taka kawa.

Z kolei drugi ze wspólników, Janek Szamraj, dodaje: – Nasze produkty powstają z konopi, w których zawartość związku działającego psychoaktywnie, jest śladowa, jego stężenie wynosi poniżej 0,2 procenta.

Komentarze