Strona główna Społeczeństwo Rosyjska państwowa TV publikuje nagranie masakry w szkole w Kerczu (WIDEO)

Rosyjska państwowa TV publikuje nagranie masakry w szkole w Kerczu (WIDEO)

250
0

Na zapisie kamer przemysłowych widać przyszłego zamachowca Władisława Rosliakowa wchodzącego do szkoły przez tylne drzwi, gdzie nie było ochrony i wykrywaczy metali.

Rosliakow był ubrany w koszulkę z napisem „Nienawiść”.

Na nagraniach widać też, że po wejściu do budynku wita się z innym uczniem. Jak komentuje prowadzący program informacyjny, nie wiadomo czy był to wspólnik zamachowcy, czy po prostu przypadkowe spotkanie.

Następnie udaje się do bufetu, gdzie zostawia plecak. Po drodze prawdopodobnie ustawia dyskretnie zegarowy zapalnik. Po potężnym wybuchu, który demoluje również korytarz szkolny – zamachowiec zaczyna polowanie na ludzi na korytarzach. Na pokazanych zdjęciach widać jak trafia dwójkę osób: nauczycielkę i ucznia. Rosliakow strzela z gładkolufowej strzelby również do przypadkowych przedmiotów – komputerów, gaśnicy.

Prowadzący program Wiesti-Krym podkreślał, że kadry pokazano, by zdementować plotki, jakoby w zamachu brała udział większa ilość osób.

W pojawiły się też informację, że przyszły zamachowiec brał udział w kursie posługiwania się bronią – potrzebnym do uzyskania licencji. Ponadto, że brał udział w kursie strzeleckim organizowanym przez rosyjskie MSW. Rosyjskie jednak zdementowało tę informację.

Strzelania w technikum w Kerczu miała miejsce w środę. Zginęło w niej 21 osób – w tym jej sprawca, który miał popełnić samobójstwo.

Komentarze