Strona główna Państwo Radca prawny: Na policjanta, który wypisze mandat, składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa...

Radca prawny: Na policjanta, który wypisze mandat, składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury rejonowej

341

Radca prawny: Na policjanta, który wypisze mandat, składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury rejonowej

Radca prawny Anna Kubala podzieliła się na Facebooku kilkoma radami dotyczącymi wątpliwej legalności przepisów wprowadzonych pod pretekstem . Jak poinformowała, policjantów wypisujących za brak maski można zgłosić do prokuratury rejonowej.

Jak przypomniała radca Kubala, przepisy nowego rozporządzenia „są tak samo martwe jak te z poprzedniego rozporządzenia”.

– Dokładnie to oznacza tyle, że TYLKO i WYŁĄCZNIE osoby CHORE lub podejrzane o zachorowanie mogą być poddane profilaktyce. NIKT INNY NIE MA OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK ani przestrzegania żadnych innych wymogów – napisała na Facebooku prawnik.

– Mandatów nie przyjmujemy! Na policjanta, który wypisze składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa DO PROKURATURY rejonowej. Nadgorliwa nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego – zaznaczyła Anna Kubala.

Dodała również, że „nie ma podstawy do udostępniania danych do sanepidu”, zaś „jeśli to zrobi to sanepid wszczyna postępowanie, ale następnie je umarza”.

– Sanepid nie ma podstaw do wymierzania kary za brak maseczki – podkreśliła.

Poniżej oryginalny wpis:

UWAGA!!!! CZYTAJCIE I UDOSTĘPNIAJCIE
NIE MA POWSZECHNEGO OBOWIĄZKU NOSZENIA MASECZEK!
Obowiązujące Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (rozporządzenie) wydane zostało na podstawie art. 46a i 46b ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (ustawa). Z zapisu art. 46a wynika, iż w stanie epidemii Rada ministrów może określić w drodze rozporządzenia rodzaj stosowanych rozwiązań w zakresie określonym art. 46b.
Art. 46b ust. 4 stanowi, iż „obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowania innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.”.
Kolejno w rozporządzeniu rozdział mówiący o obowiązkach zasłaniania ust i nosa zatytułowany jest „Obowiązek stosowania środków profilaktycznych”.
Reasumując zgadnie z ustawą obowiązek dotyczy TYLKO I WYŁĄCZNIE CHORYCH I PODEJRZANYCH O ZACHOROWANIE.
Czy policja może ukarać za brak maseczki? NIE!
W rozdziale 9 ustawy znajdują się przepisy karne i NIE MA TAM ODWOŁANIA DO ART. 46B, więc policja nie ma podstawy prawnej do wystawienia mandatu na podstawie art. 54 kodeksu wykroczeń.
Policja próbuje to obejść i wystawia na podstawie rozdziału kary pieniężne notatki do sanepidu. Jednak dotyczy to TYLKO OSÓB CHORYCH LUB PODEJRZANYCH O ZACHOROWANIE.
Policja nie jest bezkarna! Jeśli wystawi nam mandat bez podstawy prawnej MANDATU NIE PRZYJMUJEMY!
SĄ ODRZUCANE PRZEZ SĄDY.
Policja nie posiada ŻADNYCH UPRAWNIEŃ ANI WIEDZY ABY OCENIĆ NASZ STAN ZDROWIA!!! I jeśli wyśle notatkę do sanepidu odwołujemy się od niej na podstawie ustawy o obowiązkach wynikających tylko dla chorych lub podejrzanych o zachorowanie.
Nadgorliwa policja nie znająca prawa dokonuje przekroczenia swoich uprawnień i podlega odpowiedzialności z art. 231 kodeksu karnego! Przestępstwa policji zgłaszamy do prokuratury rejonowej.
„Powszechny nakaz” noszenie maseczek wprowadzony został narracją telewizji, dziennikarzy i polityków (sic!) w ten oto sposób powstało samozwańcze . Nie istnieje taki powszechny obowiązek dotyczy on tylko i wyłącznie osób chorych i podejrzanych o zachorowanie.
Kilka ważnych podpowiedzi:
Czy idąc do sklepu muszę nosić maseczkę? NIE!
Czy dziecko musi nosić maseczkę w szkole? NIE!
Czy pracodawca może mnie zmusić do noszenia maseczki? NIE!
Czy jako właścicielowi sklepu grozi mi mandat za brak maseczki u klienta? NIE!
Jeżeli ktoś z Was potrzebuje oświadczenia do szkoły/pracodawcy sporządzonego przez profesjonalistę albo opinii prawnej w tym zakresie, proszę korzystać z usług radców prawnych i adwokatów po to jesteśmy.

 

Źródło: Facebook.com

Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?

Radca prawny: Na policjanta, który wypisze mandat, składamy doniesienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratury rejonowej Radca prawny Anna Kubala podzieliła się na Facebooku kilkoma radami dotyczącymi wątpliwej legalności przepisów wprowadzonych pod pretekstem . Jak poinformowała, policjantów wypisujących mandat za brak maski można zgłosić do prokuratury rejonowej. Jak przypomniała radca Kubala, przepisy nowego rozporządzenia „są tak samo martwe jak te z poprzedniego rozporządzenia”. – Dokładnie to oznacza tyle, że TYLKO i […]
5 1 5 1