Strona główna Społeczeństwo PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU KUBUSIOWI

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU KUBUSIOWI

78

Kubuś urodził się w 2014 roku jako zdrowy chłopiec.

Zachorował na zapalenie mięśnia sercowego, które spowodowało kardiomiopatię rozstrzeniowią i niewydolność krążeniową. Jedynym ratunkiem okazała się transplantacja. Miesiąc przed 4 urodzinami otrzymał nowe serce.

Aby mógł funkcjonować, jak jego rówieśnicy konieczne jest stałe zażywanie leków immunosupresyjnych, a także przeciwwirusowych i wspomagających układ krążenia.

Dzięki Państwa pomocy możemy zagwarantować Kubusiowi niezbędne leczenie.

Będziemy wdzięczni za okazane wsparcie. Rodzice Kubusia

KRS: 0000037904 Cel szczegółowy 1%: 34679 BUDZYŃ JAKUB

 

Jak przekazać 1 % Kubusiowi:

W 2019 roku zmieniona została forma rozliczenia podatku. Podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy. Jednak także w tym przypadku podatnicy mają możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1% podatku. Automatycznie w „urzędowym” formularzu PIT zostanie wskazana organizacja, której przekazany został 1% podatku rok wcześniej. Można jednak dokonać dowolnej zmiany. Robi się to w sposób następujący:

  1. podatnik musi wejść na stronę www.podatki.gov.pl i zalogować się do usługi Twój e-PIT.
  2. musi podać swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2018)
  3. może też zalogować się używając profilu zaufanego.

zalogowaniu się, na głównym ekranie usługi widoczny będzie KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. Będzie tam można w prosty sposób zmienić wybraną organizację.

Komentarze