Strona główna Państwo Przed sąd za memy o TVP

Przed sąd za memy o TVP

65

Przed sąd za memy o TVP© photo: / source: Materiał prasowy

Prawnicy Telewizji Polskiej analizują podjęcie kroków prawnych wobec twórcy prześmiewczej strony internetowej, która umożliwiała wygenerowanie „paska ” z własną treścią. Domena Pasek-.pl działała od 8 lipca, w miniony weekend została jednak zamknięta.

Twórcy memów z „Wiadomościami” w roli głównej mieli do wyboru tło z jednym z czterech prowadzących: Danutą Holecką, Michałem Adamczykiem, Antonim Trzmielem i Krzysztofem Ziemcem. Na dole każdego ze zdjęć znajdował się „pasek TVP”, na który można było nanieść dowolną treść. Dzięki „Generatorowi Pasków” internauci publikowali własne wersje memów o „Wiadomościach”.

Generator był odpowiedzią na propagandowe paski „Wiadomości” TVP1, które wielokrotnie łamały zasady rzetelnego dziennikarstwa, a tym samym stawały się tematami wielu prześmiewczych artykułów.

Domena Pasek-tvp.pl została zarejestrowana 8 lipca, ale po kilku dniach została zamknięta. Witryną zainteresował się bowiem dział prawny Telewizji Polskiej – prawnicy analizują „Generator” pod kątem m.in. ochrony dóbr osobistych, wykorzystania logotypu Telewizji Polskiej oraz wykorzystania wizerunku pracowników.

– Serwis działa jedynie jako rodzaj edytora graficznego i nie ma na celu obrażania żadnej osoby czy instytucji – tłumaczył jego twórca Patryk Wolak w rozmowie z serwisem Wirtualne .

Źródło: WirtualneMedia.pl

Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?