Strona główna Państwo Protesty przeciwko restrykcjom w całej Polsce. Policja użyła gazu! Doszło do starć

Protesty przeciwko restrykcjom w całej Polsce. Policja użyła gazu! Doszło do starć

30

Protesty przeciwko restrykcjom w całej Polsce. Policja użyła gazu! Doszło do starć

Przeciwnicy wprowadzanych przez rząd obostrzeń związanych z pandemią wyszli na ulice miast. – To jest wojna – przekonywał w Warszawie Grzegorz Braun. Nie wszędzie manifestacje miały pokojowy przebieg. W Gdańsku policja użyła gazu.

W Gdańsku doszło do rozwiązania “Marszu o wolność”. – Organizator oraz przewodniczący zgromadzenia, pomimo otrzymania informacji o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowywaniu dystansu, nie przestrzegali prawa – powiedziała w rozmowie z portalem trojmiasto.pl Olimpia Schneider z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W trakcie manifestacji doszło do starć z policją – przekazała obecna na miejscu reporterka TVN24. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego.

Podczas wiecu ruchu antycovidowego w Olsztynie policja wylegitymowała kilkadziesiąt osób. Funkcjonariusze zapowiedzieli skierowanie do sądu ponad 30 wniosków o ukaranie za brak maseczki.

– Żadna z osób nie przyjęła mandatu, legitymowani nie ukrywali swoich personaliów – stwierdził w rozmowie z PAP oficer prasowy policji w Olsztynie Rafał Prokopczyk.

Koronawirus. w Warszawie. Grzegorz Braun: “to jest wojna”

Z kolei w Warszawie przeprowadzono dwie manifestacje, które ostatecznie zostały połączone. Protestujący w ramach “Marszu wolności” przyszli na Plac Zamkowy w Warszawie z transparentami, na których wypisane były hasła: “Zakończyć plandemię”, “Game over”, czy “PiS-owska zaraza”.

Uczestnicy zgromadzenia nie zasłaniali nosa oraz ust i nie utrzymywali odpowiedniego dystansu. – Nie damy się zastraszyć. Jesteśmy wolnymi ludźmi – mówiła jedna z liderek protestu Justyna Socha. I zaapelowała: “wyłącz telewizor, włącz myślenie”.

W trakcie serii przemówień głos zabrał również Grzegorz Braun. – To jest wojna – uznał. W ocenie Konfederacji wyrażenie zgody na działania rządzących może doprowadzić do ubezwłasnowolnienia Polaków.

związane z obostrzeniami przeszły również ulicami m.in. Wrocławia, Gdyni oraz Torunia.

Źródło: PAP, trojmiasto.pl

Komentarze