Strona główna Państwo Polska wyprzedziła Niemcy. Przyjmujemy najwięcej imigrantów w UE

Polska wyprzedziła Niemcy. Przyjmujemy najwięcej imigrantów w UE

14

Polska wyprzedziła Niemcy. Przyjmujemy najwięcej imigrantów w UE

Niezłe zaskoczenie czeka najbardziej zacietrzewionych zwolenników “dobrej zmiany”, którzy sądzą, że Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem ich marzeń o Polsce tylko dla Polaków. Szok zgotują im najnowsze dane Eurostatu, z których wynika, iż w ubiegłym roku przyjęła więcej migrantów niż Niemcy. To nie żart, a liczby nie kłamią!

Okazuje się, że w 2016 roku była drugim najbardziej otwartym na migrantów państwem Unii Europejskiej i przyjęła ich aż 585 969. Eurostat wyliczył to na podstawie danych o liczbie wydanych pierwszych pozwoleń na pobyt. W minionym roku więcej takich dokumentów wystawili tylko urzędnicy imigracyjni z Wielkiej Brytanii, gdzie napłynęło 865 894 migrantów. Dla porównania, w Niemczech pozwoleń na pobyt wydano “tylko” 504 849. Wszystkie inne państwa przyjęły znacznie mniej migrantów niż ta trójka.

Najbardziej otwarte kraje znacznie różni jednak to, kto dominuje wśród przybywających tam migrantów. W Polsce to oczywiście ukraińscy ekonomiczni, a w Niemczech syryjscy uchodźcy. Spore zaskoczenie wywołują natomiast dane z Wielkiej Brytanii, gdzie w 2016 roku najwięcej pierwszych pozwoleń na pobyt wydano obywatelom Stanów Zjednoczonych.

źródło: Eurostat

Komentarze