Strona główna Polityka PKN Orlen przekazuje żywność i napoje… czyli propaganda tvp pełną gębą.

PKN Orlen przekazuje żywność i napoje… czyli propaganda tvp pełną gębą.

22

PKN Orlen przekazuje żywność i napoje... czyli propaganda tvp pełną gębą.

Ludzie z okolic Zgorzelca spontanicznie zebrali się żeby pomóc osobom stojącym ponad 24h na granicy bez wody i jedzenia. W cisza o korkach na granicach, braku toalet i chaosie. Dzień później PKN Orlen ZACZYNA akcje i ogłasza jak to pomagają Polakom.

„W trudnych czasach musimy sobie pomagać, dlatego wspieramy Polaków czekających na wjazd do kraju na granicy z Niemcami. Wydawanie żywności i napojów rozpoczęliśmy już dziś w nocy. Akcję prowadzimy wspólnie z Orlen Deutschland, przy wsparciu polskiego rządu” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

Jak podkreślił PKN Orlen, akcja przekazywania żywności i napojów na granicy niemiecko-polskiej „prowadzona jest w koordynacji z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych”. Koncern wspomniał jednocześnie, że wsparcie Polaków na granicy z Niemcami to jeden ze sposobów jego zaangażowania w ograniczenie epidemii koronawirusa.

PKN Orlen przypomniał, że w zakładzie jego spółki zależnej Orlen Oil w Jedliczu trwa produkcja płynu do dezynfekcji rąk „w celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego kraju”. Zaznaczył przy tym, iż „do działań zwalczających włączyła się także Fundacja Orlen, która przeznaczy na ten cel 6 mln zł”.

– Jednocześnie na stacjach Orlen pojawiła się niższa, korzystna oferta cenowa, która jest efektem taniejącej ropy naftowej, ale też działań optymalizujących koszty produkcji – oświadczył płocki koncern. Zwrócił uwagę, że „na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii w Polsce”.

 

Źródło: TVPinfo

Komentarze