Strona główna Ciekawostki PiS i KO/PO miały znać numery list już dwa tygodnie przed „losowaniem”?

PiS i KO/PO miały znać numery list już dwa tygodnie przed „losowaniem”?

23

PiS i KO/PO miały znać numery list już dwa tygodnie przed „losowaniem”?

– U mnie na osiedlu już godzinę po losowaniu wiszą plakaty . Zdążyli zaprojektować, wydrukować i rozwiesić – to, nieosamotniony, wpis jednego z użytkowników Twittera. Inni donoszą o przesłankach świadczących o tym, że i KO/PO znały numery list już dwa tygodnie przed „losowaniem”.

„JPRDL – gość mi właśnie na blogu pisze w komentarzu, że dostał pliki do druku banerów z numerami list od PiS i KO – 2 tygodnie przed losowaniem. Czyli mamy #aferaPKW i PiS PO jedno zło” – napisał na Twitterze użytkownik o pseudonimie „Obywatel D.C.”, a by nie być gołosłownym opatrzył wpis „screenem” rozmowy.

„Masz dowód tak gruby, że mogą nam nasłać kontrolę z OBWE na , albo mogą nas nawet zawiesić w prawach członkowskich” – wypowiada się jeden dyskutantów we wspomnianej rozmowie.

Ktoś inny dodaje, że skoro sprawa dotyczy zarówno PiS jak i KO, to „nic nie wyjdzie”.

Poszlaką świadczącą o tym, że rzeczywiście mogło dojść do zmanipulowania losowania PKW, są materiały wyborcze, które wraz z numerami list pojawiły się w przestrzeni publicznej dosłownie chwilę po przypisaniu poszczególnym komitetom numerów.

Informowaliśmy również o przypadku kandydata PiS, który plakaty z numerem list rozwieszał jeszcze z a n i m miało miejsce losowanie. Dziś media mainstreamowe piszą o tym, że miał po prostu szczęście.

PiS i KO/PO miały znać numery list już dwa tygodnie przed „losowaniem”?
Materiały wyborcze PiS na których widoczny jest numer listy, choć nie było jeszcze losowania
Źródło: Facebook

Cała sprawa jest wyjątkowo podejrzana. Niestety trudno raczej liczyć na to, że polska „Dwójca Sprawiedliwości”, czyli prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednej osobie Zbigniewa Ziobry, zainteresuje się aferą PKW, jeśli jest w nią zamieszane jego stronnictwo.

„Gdyby miały coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane” – cytat przypisywany wielu postaciom z różnych stron sceny politycznej, zdaje się być w Polsce pookrągłostołowej aktualny jak nigdy.

Należy zauważyć jednak, że wpisy internautów nie były opatrzone odpowiednią dokumentacją np. zdjęciową (w przypadku zauważenia banerów z numerami list zaraz po losowaniu). Nie mniej relacje mogą być o tyle wiarygodne, że w przypadku banerów Piechoty jeszcze sprzed losowania takie zdjęcie się pojawiło. Wszystko to sprawia, że całe zamieszanie wokół numerów budzi bardzo poważne wątpliwości.

Źródło: Twitter, Facebook

Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?