Strona główna Ciekawostki Papież Franciszek chwali zakonnicę za założenie domu dla trans-mężczyzn uważających się za...

Papież Franciszek chwali zakonnicę za założenie domu dla trans-mężczyzn uważających się za kobiety i nazywa ich “dziewczynami”

46

Franciszek powiedział “siostrze od transów”, że “Bóg który nie chodził do seminarium ani nie studiował teologii, sowicie ci odpłaci. Będę się modlił za Ciebie i dziewczyny”.

Doug Mainwaring – 18.08.2020

NEUQUÉN, Argentyna, 18.08.2020 (LifeSiteNews) – Po otwarciu przez kontrowersyjną zakonnicę w Argentynie rezydencji dla “trans-kobiet” – mężczyzn uważających się za kobiety – Papież Franciszek pochwalił jej pracę, odnosząc się do mężczyzn jako “dziewczyny”.

RZYM, WŁOCHY – 30 MARCA : Papież Franciszek podczas Drogi Krzyżowej w Koloseum

S. Mónica Astorga Cremona, 53, znana lokalnie jako “siostra od transów”, przecięła wstęgę na nowym kompleksie 12 małych mieszkań tylko dla mężczyzn uważających się za kobiety, oraz ich partnerów. Mężczyźni ci są w wieku lat 40-70.

Po otrzymaniu tej wiadomości, papież odpowiedział: “Droga Moniko, Bóg który nie chodził do seminarium ani nie studiował teologii, sowicie ci odpłaci. Będę się modlił za Ciebie i Twoje dziewczyny”.

Papież, jak mówi siostra, dodał: “Nie zapomnij modlić się za mnie. Niech Jezus Ci błogosławi (sic), i Panna Najświętsza ma Cię w swojej opiece” – report by Newsflare.

W ub. roku kard. Raymond Burke i bp Athanasius Schneider, wraz z innymi prałatami, wydali publiczne oświadczenie o prawdach wiary / issued a public declaration of truths of the faith, w którym buntem i “grzechem śmiertelnym” nazwali próby mężczyzny “chcącego być kobietą”. […]

Zwolennik LGBT Jezuita ks. James Martin był zachwycony wyrazami gratulacji dla s. Monica Cremona, pisząc na Tweeterze:  “Wow. Papież Franciszek przesyła swoje poparcie dla katolickiej zakonnicy w Argentynie, która zajmuje się trans-kobietami”.

S. Monica potwierdzała od 2015, że Papież Franciszek wiedział o jej działalności i że ją wspiera. Jej osobiste relacje z papieżem trwają od dawna, “zanim był biskupem”, jak czytamy w Crux report z 2017.

Karmelitka Bosa wyjaśniła wtedy w raporcie / report “Dziwaczenie Kościoła /Queering the Church, że papież napisał jej w emailu: “W czasach Jezusa trędowaci byli tak odrzucani. One [trans-kobiety] są współczesnymi trędowatymi. Nie rezygnuj z tej pracy na froncie który jest twój”.

“Choć niewyraźnie po angielsku… Franciszek użył zaimka żeńskiego mówiąc, że osoby trans są współczesnymi trędowatymi” – zdaniem/according to Crux’s Inés San Martín.

W 2016, Papież Franciszek do kobiety która przeszła operację zmiany płci / referred to a woman who had undergone a sex-change operation as a “man,”  odniósł się jako do “mężczyzny”, który “ożenił się” z inną kobietą i potwierdził iż przyjął ich w ub. roku w Watykanie.

Odnosząc się do kobiety po operacji, Papież powiedział: “On się ożenił. On który był ‘nią’ a jest nim” – wyjaśnił Papież Franciszek.

Papież Franciszek na spotkaniu z kobietą po operacji zmiany płci (po prawej) i jej “żoną” (po lewej)

C.d. pod linkiem.

https://www.lifesitenews.com/news/pope-francis-praises-nun-for-opening-trans-home-for-men-claiming-to-be-women-calls-them-girls

Komentarze