Strona główna Społeczeństwo Niemcy dalej łamią prawo i… własne ustalenia. Przyjmują nielegalnych migrantów!

Niemcy dalej łamią prawo i… własne ustalenia. Przyjmują nielegalnych migrantów!

23

Niemcy dalej łamią prawo i… własne ustalenia. Przyjmują nielegalnych migrantów!

Od początku roku napłynęło do Niemiec 74 tysiące migrantów, którzy zarejestrowali się już w innym kraju Unii Europejskiej. Zgodnie z prawem nie powinni zostać w ogóle wpuszczeni do RFN, ale nie zamierza ich wyrzucać.

Według danych upublicznionych przez niemiecki rząd, od stycznia do sierpnia granicę RFN przekroczyło 73 708 migrantów, którzy zarejestrowali się już w innym kraju unijnym lub złożyli tam wniosek o azyl. Zgodnie z porozumieniem dublińskim nie są więc uchodźcami i powinni zostać stąd odesłani do kraju, z którego przyszli.

Dane podało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na wniosek liberalnej frakcji FDP w Bundestagu.

Większość z tej grupy to uchodźcy, którzy złożyli wniosek o azyl w Grecji, Włoszech lub Hiszpanii. Ponad 60 tys. to azylanci, jedynie 12 tys. nie złożyło jeszcze wniosku o przyznanie azylu.

Rządząca w Niemczech koalicja CDU/CSU-SPD ustaliła na początku lipca, że będzie odsyłać znad niemieckiej granicy z Austrią w ciągu zaledwie 48 godzin wszystkich tych migrantów, którzy złożyli już gdzie indziej wniosek o azyl.

Zawarcie porozumienia w tej sprawie poprzedzały bardzo długie i burzliwe negocjacje, w trakcie których szef CSU Horst Seehofer groził nawet zerwaniem koalicji. Jednak przyjęte ostatecznie rozwiązanie w ogóle nie funkcjonuje. Migranci odsyłani są jedynie w pojedynczych przypadkach; w okresie od końca czerwca do 12 sierpnia cofnięto zaledwie 143 osoby.

 

Źródło: sueddeutschde.de

Komentarze