Strona główna Ciekawostki Na orbicie zauważono dziwny obiekt z anomalną trajektorią !

Na orbicie zauważono dziwny obiekt z anomalną trajektorią !

16

Na orbicie zauważono dziwny obiekt z anomalną trajektorią !

Na orbicie Ziemi zarejestrowano niezidentyfikowany obiekt poruszający się po nadzwyczaj dziwnej trajektorii. Z zewnątrz obiekt przypomina pusty worek śmieci. Jest dość duży, by można go było dostrzec (kilka metrów szerokości), a przy tym dość lekki (waży niecały kilogram).

Astronomowie zauważyli, że obiekt to przybliża się do planety na odległość około 600 km, to oddala się odeń na odległość ponad 538 000 km (a więc na odległość 1,4 razy większą pomiędzy Ziemią a Księżycem) — informuje Live Science.Uczeni nadali mu nawet imię — A10bMLz. Ich zdaniem obiekt nie stanowi żadnego zagrożenia, ale zachowuje się dość nietypowo.

Najprawdopodobniej to kawałek folii aluminiowej, który oderwał się w czasie startu rakiety. Wiele kosmicznych śmieci obecnych jest wokół naszej planety, ale nigdy wcześniej nie odlatywały na tak dużą odległość.

Zresztą A10bML raczej zmieni swoją orbitę. Ponieważ jego masa jest znikoma, cząstki światłą będą popychać go do przodu. Niewykluczone, że niebawem obiekt wróci do atmosfery, w której spłonie.

Według danych w pobliżu Ziemi cyrkuluje około 500 000 rozlicznych odłamków, z nich 50 000 znajduje się pod obserwacją. Około 200-400 cząstek co roku trafia do atmosfery.

Źródło: sputniknews.com
Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?