Strona główna Historia Mosbacher o ustawie 447 i żydowskich roszczeniach: “Nie ma żadnych liczb, ile...

Mosbacher o ustawie 447 i żydowskich roszczeniach: “Nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać”

50
0

Mosbacher o ustawie 447 i żydowskich roszczeniach: “Nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać”

– Myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu, nikt nie mówi nikomu co ma robić, nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać komu. To jednorazowy raport na temat poszczególnych krajów i działań przez nie podjętych – mówiła Mosbacher i dodała, że działania Departamentu Stanu w tej sprawie to “gromadzenie informacji”.

Zapytana o ewentualne kroki po raporcie przygotowanym w ramach ustawy 447, amerykańska dyplomatka odparła:

– Niekoniecznie. Raport ma służyć poinformowaniu co kraje zrobił ws. restytucji mienia, nie mówi o tym co powinny zrobić, albo czego nie zrobiły, nie mówi też o pieniądzach. To jednorazowy raport, który nie będzie wiązał się z żadnymi dalszymi działaniami – przekonywała.

Georgette Mosbacher powiedziała też, że zgodnie z zapisami ustawy raport ma pojawić się jesienią. Ten akt prawny przyznaje amerykańskiej dyplomacji prawo do wspomagania żydowskich organizacji oraz udzielania im pomocy ws. odzyskiwania mienia bezspadkowego, które w każdym cywilizowanym kraju po śmierci właścicieli przechodzi na własność gminy bądź państwa.”

 

Źródło: https://twitter.com/RadiowaJedynka
Komentarze