Strona główna Religia Mieszkańcy Sztokholmu otrzymali listy od zwolenników ISIS – mają przejść na islam,...

Mieszkańcy Sztokholmu otrzymali listy od zwolenników ISIS – mają przejść na islam, albo zginą

55
Mieszkańcy Sztokholmu otrzymali listy od zwolenników ISIS - mają przejść na islam, albo zginą
To co dzieje się obecnie w Szwecji jest wręcz nie do uwierzenia. Dżihadyści zachowują się tam tak jakby byli na Bliskim Wschodzie. Mieszkańcy kilku szwedzkich miast otrzymali specjalne ulotki, w których nakazano im dokonanie wyboru – mają przejść na islam, albo płacić jako niewierni (dżizja). W przeciwnym wypadku zostaną ścięci.
Listy były rozsyłane domach w kilku miastach, w tym również w stolicy Szwecji. Przypomnijmy, że zmuszanie ludności do takich rzeczy miało miejsce w Iraku i Syrii, gdy islamiści przejmowali kontrolę nad kolejnymi miastami i zaczęli terroryzować mieszkańców. Jest to więc bardzo niepokojące zjawisko, zwłaszcza że odbywa się to w Europie.

Mieszkańcy Sztokholmu otrzymali listy od zwolenników ISIS - mają przejść na islam, albo zginą

Źródło:

Ulotki zawierały flagi Państwa Islamskiego i grożono w nich, że jeśli niewierni w ciągu 3 dni nie zgodzą się przejść na islam bądź płacić podatku, zostaną zabici w ich własnych domach a policja nie zdoła ich uratować przed śmiercią.

Listy islamistów przeraziły tamtejsze społeczeństwo. Obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Policja traktuje te groźby bardzo poważnie ale bierze również pod uwagę to, że ulotki mógł rozsyłać ktoś zupełnie inny, niekoniecznie związany z Państwem Islamskim. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że nie dojdzie w najbliższym czasie do sytuacji, w której islamiści zaczną prostu atakować “niewiernych” mieszkańców Szwecji.

 

 

Źródło: http://www.express.co.uk/news/world/626885/Islamic-State-ISIS-letters-Sweden-convert-Islam-decapitated-murder-jihadi-Syria

Komentarze