Strona główna Gospodarka Mieszkańcy stracą majątki życia. Żeby ludzie z PiS-u mogli zarobić?

Mieszkańcy stracą majątki życia. Żeby ludzie z PiS-u mogli zarobić?

8

Mieszkańcy stracą majątki życia. Żeby ludzie z PiS-u mogli zarobić?

Plan trasy ekspresowej S-12 zmieniono po cichu. Mieszkańcy gminy Kowala Kolonia pod Radomiem z dnia na dzień dowiedzieli się, że droga szybkiego ruchu podzieli wieś na pół i to dosłownie przebiegnie przez prywatne posesje. Podejrzewają, że to efekt działającego tzw. układu radomskiego. I teraz boją się, że stracą swoje domy!

–  Budowa zniszczy nas wszystkich – mówi Zbigniew Stępień (62 l.), właściciel domu, który znajduje się na trasie planowanej budowy.

Przed 32 laty pan Zbigniew przejął w Kowali Kolonii od teścia dom i od tamtej pory wraz z żoną prowadzą gospodarstwo. – Wszystko zbudowałem sam – wskazuje na budynek, małą altankę i plantację. – Gdybym wiedział, że będzie przechodziła tu droga, nigdy bym tego nie robił – mówi ze łzami w oczach.

O zmianie planów przebiegu trasy, podobnie jak inni mieszkańcy, dowiedział się kilka miesięcy temu. Okazało się, że trasa, która pierwotnie miała biec głównie po nieużytkach, podzieli ich wieś na pół. Mieszkańcy gminy są przekonani, że chodzi o prywatne interesy lokalnych polityków PiS, którzy na nowym wariancie drogi mogliby zarobić. Chodzi o tzw. układ radomski, na którego trop wpadł dziennikarz “Superwizjera” TVN.

Wiele działek, przez które ma przechodzić trasa S-12 w nowym wariancie, należy do działaczy m.in. do Dariusza Wójcika (49 l.), wiceszefa radomskich struktur partii, oraz siostry posła Andrzeja Kosztowniaka (42 l.) z PiS.

We wtorek do sprawy odniósł się infrastruktury Andrzej Adamczyk (59 l.). – Ostateczna decyzja w sprawie wyboru wariantu zapadanie w 2020 r. – zapewniał. Kluczył też, że być może wypracowany zostanie jeszcze inny wariant! Jaki? Nie wiadomo! Tych, którzy mogą stracić swoje domy, nie przekonał.

 

Źródło: Fakt.pl
Komentarze