Strona główna Ciekawostki Marian Banaś dostał kolejny dom od “emeryta”

Marian Banaś dostał kolejny dom od “emeryta”

75
0

Marian Banaś dostał kolejny dom od

Lepiej sprawdzić, do kogo należy Wawel – taki dowcip o Marianie Banasiu krąży ostatnio po Krakowie. Skompromitowany szef zasłynął tym, że jest posiadaczem licznych nieruchomości. Teraz okazuje się, że oprócz wartej miliony kamienicy Banaś dostał od ubogiego emeryta również piękny dom w Małopolsce! Budynek stoi w gminie Brzesko, w świetnej lokalizacji – trasą A4 do Krakowa można stąd dojechać w 45 minut.

Jego istnienie ujawnił TVN, a Fakt dotarł do nowych właścicieli i szczegółów ich transakcji z Banasiem. Marian Banaś twierdzi, że dostał ten dom od emeryta, żołnierza AK, razem z 400-metrową kamienicą, w której potem gangsterzy prowadzili dom schadzek. Za te hojne dary miał zapewnić swojemu dobroczyńcy dożywotnią opiekę i pogrzeb. Emeryt zmarł w 2007 roku. Miesiąc po jego śmierci Banaś sprzedał dom w gminie Brzesko.

– Cena była bardzo atrakcyjna. 65 tys. zł za 55 metrów kwadratowych plus poddasze. Dom wymagał jednak solidnego remontu – mówi Faktowi pani Dorota, która kupiła budynek od Banasia. To kolejna nieruchomość szefa NIK. Oprócz kamienicy z domem schadzek i domu w Brzesku był właścicielem połowy kolejnej kamienicy w Krakowie i atrakcyjnej działki. Obecnie ma razem z żoną dwa mieszkania i dwa domy. Jego majątek szacowany jest na 6–7 mln zł. Dokładnych rachunków nie ma, bo Banaś dość niechlujnie wypełniał oświadczenia majątkowe.

Mimo że wątpliwości odnośnie do jego majątku się mnożą, Banaś nie podaje się do dymisji. PiS, którzy do tej pory stali za nim murem, po zakończeniu kontroli CBA zaczęli przebąkiwać, że przecież Banaś nie należy do PiS i pracuje tylko na własny wizerunek.

Kamienica Mariana Banasia

Dziennikarze “Superwizjera” ujawnili, że w kamienicy szefa Mariana Banasia działał pensjonat z pokojami na godziny. Banaś wynajmował budynek pasierbowi jednego ze znanych policji krakowskich przestępców Wiesławowi K. pseudonim Simon. Jak zapewniał po wybuchu afery, nie wiedział jaką działalność prowadzono w jego kamienicy. Banaś całą kamienicę, a także dwa mieszkania wynajmował za 65,7 tys. zł rocznie, co jest znacznie mniejszą kwotą, niż ceny rynkowe.

Dokładnie pół roku od rozpoczęcia kontroli przez CBA oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, szefa NiK, biuro wydało w środę komunikat o jej zakończeniu. Jak nieoficjalnie ustalił Fakt, w oświadczeniach majątkowych Banasia stwierdzono nieprawidłowości. Chodzi m.in. o zastrzeżenia, czy pensja urzędnika pozwoliłaby mu na zgromadzenie wartych wiele milionów nieruchomości.

 

Źródło: Onet, TVN
Komentarze