Strona główna Filmy “Manipulują jak u Orwella”. TVN znowu przyłapane na kłamstwie

“Manipulują jak u Orwella”. TVN znowu przyłapane na kłamstwie

13
TVN w swoim serwisie informacyjnym “Fakty TVN” dopuściło się manipulacji. Maciej Knapik, autor materiału nt. przedstawienia przez Beatę Szydło Jarosława Gowina jako potencjalnego kandydata na przyszłego szefa MON – zmontował ujęcia, zakłamując rzeczywistość. Skutkiem montażu było złudzenie, że przy przedstawieniu Gowina ten zrobił dziwną minę i śmiał się ze słów Beaty Szydło. – Manipulują jak u Orwella i myślą, że to poskutkuje – komentuje Gowin.

“PiS zasłania Gowinem Macierewicza. Kto zostanie szefem MON-u?” – pod takim tytułem TVN wieczorem 8 października br. zaprezentowało 3-minutowy materiał o przedstawieniu Jarosława Gowina przez Beatę Szydło jako prawdopodobnego kandydata na szefa MON w jej przyszłym rządzie.

Beata Szydło przedstawiła dziś swojego pierwszego ministra – zaczął swój materiał red. Knapik. Następnie zacytowana została sama Szydło: “Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na urząd ministra obrony w moim rządzie, w rządzie tworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość jest stojący obok mnie pan minister Jarosław Gowin.” W momencie wypowiadania słów przez kandydatkę PiS na premiera dzieje się coś dziwnego. Ujęcie zmienia się i widać Jarosława Gowina, który… uśmiecha się pod nosem, co wygląda na formę kpiny ze słów Szydło. W materiale TVN wygląda to tak:

To kłamstwo. Jak wyłapali internauci, wystarczy zobaczyć dokładnie ten sam moment konferencji (czas 02:50) na nagraniu “Gazety Polskiej VOD”, który wyemitowany został bez cięć, by stwierdzić, że Jarosław Gowin się w żaden sposób nie uśmiecha. Wygląda to w rzeczywistości tak:

Manipulację widać najlepiej poprzez zestawienie obu nagrań, czego dokonał jeden z internautów.

SAMI ZOBACZCIE:

https://www.youtube.com/watch?v=egFKAMY_orM
Działanie TVN na swoim profilu na Twitterze skomentował też bohater zmanipulowanego materiału – Jarosław Gowin:

Komentarze