Strona główna Państwo Korwin-Mikke: Ukraina to wróg, Rosja nie

Korwin-Mikke: Ukraina to wróg, Rosja nie

8
0

Janusz Korwin-Mikke przekonywał w TVN24, że to Ukraina jest wrogiem Polski, a nie Rosja. Rosja ma nie mieć pretensji terytorialnych w stosunku do Polski, w przeciwieństwie do Ukrainy i Niemiec. 

Korwin-Mikke: Ukraina to wróg, Rosja nie

– Boję się Niemców i Ukrainy. Ukraina to jest pupil Niemców i i Ukraina mają do nas pretensje terytorialne. Putin nie ma do nas żadnych pretensji terytorialnych i odwrotnie. Zawsze nam mówiono, że jak Ukraina, to zmieni się geopolityka. Zmieniła się, a ludzie dalej uważają Rosję za wroga. To Ukraina z nami graniczy. jest wrogiem, nie Rosja. Tam w tej chwili głosują na banderowców. To banderowcy rosną w siłę – przekonywał europoseł.

– Nie mamy żadnych pretensji terytorialnych do Rosji i odwrotnie – mówił lider partii KORWiN.

Gdy prowadzący program Bogdan Rymanowski powiedział Korwin-Mikkemu, że banderowcy mają jedynie kilka procent poparcia, ten zwrócił uwagę, iż podobnie mówiono o Hitlerze.

Jeszcze niedawno, Korwin-Mikke w ostatniej chwili zmienił zdanie co do wyjazdu na konferencję w Moskwie poświęconą walce z terrorystami na terenie Syrii. Lider partii KORWiN zmienił zdanie ze względu na wypowiedzi ambasadora Rosji o roli Polski w wybuchu II wojny światowej.

 

Źródło: TVN24, pikio.pl

Komentarze