Strona główna Polityka Jarosław Kaczyński dziękuje Rydzykowi w Toruniu: trzeba się w pas kłaniać ojcu...

Jarosław Kaczyński dziękuje Rydzykowi w Toruniu: trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi

20

Jarosław Kaczyński dziękuje Rydzykowi w Toruniu: trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi

Wczoraj w Toruniu odbyło się coroczne spotkanie środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wśród gości ojca Tadeusza Rydzyka znalazł się prezes Jarosław Kaczyński.

podczas swojego przemówienia podziękował Tadeuszowi Rydzykowi za organizację wydarzenia. Dodał także, że Rodzina Radia Maryja to “dzieło budujące nasze przetrwanie“.

– Spełnienie tego obowiązku, bo to jest właśnie obowiązek, w tym wypadku już nie wobec tego wszystkiego, co stanowi o człowieku, o ludzkości, ale wobec własnego narodu, to rzecz konieczna, rzecz piękna, to czyn wielki, za który chciałbym podziękować – podziękować ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, tym wszystkim, którzy podjęli się przed prawie 30 już laty, tego niezwykłego dzieła – mówił Kaczyński.

– Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i tym wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają – dodał.

Prezes podkreślił, że dziękuje w imieniu Prawa i Sprawiedliwości ale także Polaków, którzy głosowali na PiS:

– Czyli w imieniu milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce taka ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja, niezwykła, łącząca to wszystko, co wiąże się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które naprawdę buduje od fundamentów aż po same szczyty – powiedział prezes.

Komentarze