Strona główna Polityka Jarosław Kaczyński dziękuje Rydzykowi w Toruniu: trzeba się w pas kłaniać ojcu...

Jarosław Kaczyński dziękuje Rydzykowi w Toruniu: trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi

12

Jarosław Kaczyński dziękuje Rydzykowi w Toruniu: trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi

Wczoraj w Toruniu odbyło się coroczne spotkanie środowisk Radia Maryja i Telewizji Trwam. Wśród gości ojca Tadeusza Rydzyka znalazł się .

Kaczyński podczas swojego przemówienia podziękował Tadeuszowi Rydzykowi za organizację wydarzenia. Dodał także, że Rodzina Radia Maryja to “dzieło budujące nasze przetrwanie“.

– Spełnienie tego obowiązku, bo to jest właśnie obowiązek, w tym wypadku już nie wobec tego wszystkiego, co stanowi o człowieku, o ludzkości, ale wobec własnego narodu, to rzecz konieczna, rzecz piękna, to czyn wielki, za który chciałbym podziękować – podziękować ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, tym wszystkim, którzy podjęli się przed prawie 30 już laty, tego niezwykłego dzieła – mówił Kaczyński.

– Trzeba dziękować, trzeba się w pas kłaniać ojcu dyrektorowi i tym wszystkim ojcom i tym wszystkim ludziom, którzy to niezwykłe dzieło wspierają – dodał.

podkreślił, że dziękuje w imieniu Prawa i Sprawiedliwości ale także Polaków, którzy głosowali na :

– Czyli w imieniu milionów Polaków, którzy są wdzięczni za to, że jest w Polsce taka ciągle rozszerzana, rozbudowywana instytucja, niezwykła, łącząca to wszystko, co wiąże się z nauką Chrystusa z działaniem w realnym życiu społecznym, które naprawdę buduje od fundamentów aż po same szczyty – powiedział prezes.

Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?