Strona główna Nauka Holenderski rząd wyrzuci nieszczepione dzieci z przedszkoli

Holenderski rząd wyrzuci nieszczepione dzieci z przedszkoli

11

Holenderski rząd wyrzuci nieszczepione dzieci z przedszkoli

Już niedługo holenderski planuje podjąć kolejne kroki w celu pozbawienia obywateli tego kraju wyboru w zakresie szczepienia. Holandii motywując to ochroną zdrowia swoich obywateli, planuje szereg represji w stosunku do osób, które wybiorą nie ryzykować powikłań poszczepiennych.

Władze planują utworzyć kampanię informacyjną dla sceptycznych wobec szczepionek rodziców. Zapowiedziano również, że niedługo przedszkola i podobne placówki będą mogły odmówić opieki nad nieszczepionymi dziećmi!

Przedstawiciele rządu twierdzą, że miejsca opieki nad dziećmi muszą spełniać odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Jest to nieco zaskakujące, bo skoro wśród dzieci zaszczepionych znajdzie się kilka nieszczepionych, to nawet jeśli te zachorują, reszta powinna być przecież chroniona dzięki szczepionce. Skoro tak nie jest to czy to ma oznaczać, że nie działają?

Aby jakoś odpowiedzieć na ten logiczny do bólu argument ukuto pojęcie odporności zbiorowej. Jest to twór statystyczny obrazujący spadek ilości szczepień poniżej 95% co rzekomo pozwala na łatwiejsze mutacje wirusa. Ponieważ wiedza na temat powikłań poszczepiennych jest coraz bardziej powszechna spadek ilości szczepień zaobserwowano w  wielu europejskich krajach, włącznie z Holandią.

Właśnie z tego powodu tamtejszy  zastanawia się, czy nie zmusić ludzi do wstrzykiwania dzieciom tych substancji zwanych szczepionkami, stosując ewentualnie sankcję w postaci braku zgody na uczęszczanie dziecka do przedszkola, żłobka i innych tego typu placówki. Zdaniem urzędników, powinny mieć one prawo do odmowy opieki nad nieszczepionymi dziećmi. Pomysł ten jest popierany przez 3 największe partie w tym kraju.

towarzysząca szczepieniom jest bardzo skuteczna. Zdaniem jej propagatorów wraz z rosnącą liczbą tak zwanych antyszczepionkowców rośnie też ilość zachorowań na rzekomo wyeliminowane choroby. Dowodzić ma temu to, że w roku 2018, w całej Europie wykryto ponad 41 tysięcy przypadków Odry, co jest wzrostem w porównaniu z poprzednim rokiem (24 tysiące), czy 2016 (5 tysięcy). Jednak proszczepionkowi statystycy nie są łaskawi zauważyć, że przypadki te pochodzą głównie z Europy Wschodniej, gdzie ruch przeciw szczepionkom nie jest aż tak silny, a tak zwana wyszczepialność, dzięki mentalności niewolniczej, wciąż jest na rekordowo wysokim poziomie.

autor: DoritosNachoCheese
Źródło: zmianynaziemi.pl
Komentarze