Strona główna Ciekawostki Historia Izraela kłamstwa od góry do dołu

Historia Izraela kłamstwa od góry do dołu

63
0

http://www.unz.com/wp-content/uploads/2019/01/Iran-bomb-600x400.jpg

jewish History

Rządź teraźniejszością odtwarzaj przeszłość

Badanie przeprowadzone przez firmę konsultingowo-badawczą w Toronto ujawniło / has revealed that, że ponad 50 lat pisania przez główny nurt o Izraelu było zniekształcone żeby pozytywnie pokazywać państwo żydowskie, jednocześnie ignorując sytuację Palestyńczyków pod izraelską okupacją.

Badanie mediów / media study oparte na komputerowej analizie danych z 50 lat wykazało, że główne amerykańskie dzienniki publikowały ciągle wypaczone, pro-izraelskie artykuły o stosunkach Izrael-Palestyna. Stronniczość w wiadomościach obejmowała subtelne manipulacje jak używanie kojarzeń słów korzystnych dla Izraela i uwłaczających Palestyńczykom, jak i ciągłe publikacje historii chwalących Izrael i unikanie zamieszczania historii popierających punkt widzenia wywłaszczonych Arabów.

Badacze z researchers from 416Labs mogli ocenić nagłówki i artykuły pochodzące z 5 głównych amerykańskich dzienników: Chicago Tribune, Los Angeles Times, New York Times, Washington Post i Wall Street Journal w okresie 1967 – 2017. Za punkt startowy wybrano czerwiec 1967 by objąć artykuły o wojnie 6-dniowej i jej następstwach, kiedy Izrael zaatakował Jordanię, Egipt i Syrię by rozpocząć okupację militarną palestyńskiego terytorium na Zachodnim Brzegu i w Gazie.

Nikogo nie powinna dziwić stronniczość mediów na rzecz Izraela, biorąc pod uwagę żydowską dominację jako właściciele i redaktorzy naczelni głównych mediów, ale badanie mogło pójść krok dalej i zauważone, jak zrobił kongresman Paul Findley w książce Oni ośmielają się mówić / They Dare to Speak Out jeszcze w 1985, że większość stronniczości pochodzi od korespondentów zagranicznych zajmujących się Bliskim Wschodem dla amerykańskich i europejskich mediów, którzy w większości też byli Żydami. I przegląd izraelofilii mógł sięgać jeszcze dalej w czasie do założenia państwa w 1948, by znaleźć podobne korzystne artykuły.

Kształtowanie przychylnego postrzegania Izraela obejmowało też wysiłki zdominowanych przez syjonistów hollywódzkich filmów i TV żeby przedstawiać żydowski heroizm a jednocześnie ignorując syjonistyczny terroryzm skierowany przeciwko zarówno tubylczej palestyńskiej populacji jak i posiadającym mandat władzom brytyjskim przed państwowością Izraela. Film Exodus ukształtował percepcje wielu Amerykanów tego co wydarzyło się na Bliskim Wschodzie, natomiast stały strumień filmów odnoszących się do tzw. holokaustu, które ignorują liczne problemy ze standardową narracją, uwieczniają żydowskie cierpienia i ofiarstwo.

Prawdę mówiąc, nikt nie powinien wierzyć w narrację powstającego państwa, które, od czasu Eneidy Wirgiliusza miało przedstawiać wyidealizowany portret który w znacznej mierze jest pozbawiony faktów. Nacjonaliści nieuchronnie będą przekręcać opowieść, by odzwierciedlić własną wizję tego, co reprezentuje ich ojczyzna i jak do tego doszło, ale historia Izraela jest niezwykła w tym, że od początku do końca jest pełna kłamstw. Jeszcze przed utworzeniem żydowskiego państwa, syjoniści zachęcali do żydowskiej emigracji z Europy do wtedy rządzonej przez Turcję Palestyny.

Wymyślili frazę “ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi”, jawne kłamstwo, skoro była w pełni zamieszkała przez muzułmańskich i chrześcijańskich palestyńskich Arabów, plus małą mniejszość żydowską. To wyrażenie niedawno zastąpiono innym, czyli jak Izrael “zrobił kwitnącą pustynię”, jakby ziemi nie uprawiano zanim przybyli w dużej liczbie Żydzi, co jest kolejnym kłamstwem. I to jest, nawiasem mówiąc, ulubione wyrażenie / favored by syjonistycznego aspiranta prezydenckiego Kamala Harrisa.

Izrael ustanowiono jako produkt terroryzmu, niektórzy powiedzieliby “pierwszego współczesnego” stylu terroryzmu, by stosować bombardowania nie-militarnych celów i losowe rzezie cywilów. W niesławnym ataku / notorious attack na wioskę Deir Yassin 9 kwietnia 1948, ponad 200 Palestyńczyków mogli wymordować żydowscy terroryści powiązani z grupami Irgun i Lehi. Dokładna liczba ofiar jest nieznana, gdyż syjonistyczny zespół “oczyszczający” systematycznie niszczył wiele ciał.

Biorąc pod uwagę zamieszanie w Palestynie i agitację ze strony brytyjskich Żydów, Anglia chciała zmniejszyć straty, i Harry Truman, Prezydent USA, który korzystał z żydowskiego finansowego i politycznego wsparcia w ponownych wyborach, tak samo chciał poprzeć utworzenie państwa żydowskiego jako quid pro quo.

Chociaż Żydzi stanowili wyraźną mniejszość w nowym Izraelu-Palestynie, uzyskali prawie połowę ziemi, mimo mandatu ONZ, że prawa rdzennej ludności nie powinny zostać naruszone przez nowo przybyłych.

Ale nowi przybysze z Europy i Ameryki nie zgadzali się z tym bezstronnym podejściem. Zabili / assassinated mediatora ONZ Księcia Folke Bernadotte, który sam uratował wielu Żydów w okupowanej przez nazistów Europie, i zaczęli atakować swoich arabskich sąsiadów, celowo wypędzając 700.000 z ich domów, i zabijając wielu w tym procesie. Dzięki temu aktowi terroru i późniejszej wojnie z sąsiadami, Izrael przejął więcej ziemi zanim ustanowiono w końcu zielona linię jako część Porozumienia Rozejmowego w 1949 kierowanego przez ONZ, żeby oddzielić Izrael od Zachodniego Brzegu i Gazy, które były pod jurysdykcją odpowiednio Jordanii i Egiptu.

I wtedy przyszła cudowna wojna 6-dniowa w czerwcu 1967, którą pięknie opisywały w jaki sposób Syria, Jordania i Egipt jednocześnie zaatakowały Izrael, i ten mocno walczył i osiągnął decydujące zwycięstwo, zajmując części Jerozolimy, których nie kontrolował, oraz Wzgórza Golan, Zachodni Brzeg i Gazę. Jedynym problemem w tej opowieści jest to, że Izrael rozpoczął wojnę, atakując i niszcząc arabskie siły powietrzne bez wypowiedzenia wojny, kiedy ich samoloty były na ziemi. Pozbawione ochrony powietrznej, arabskie siły lądowe nie mogły wygrać.

Do swojego zwycięstwa w wojnie 6-dniowej Izrael włączył też próbę zatopienia amerykańskiego statku szpiegowskiego USS Liberty, który był na wodach międzynarodowych kiedy go zaatakowano 8 czerwca. Zginęło 34 członków załogi i 171 zostało rannych w jedynym ataku na amerykański statek marynarki wojennej w czasach pokoju, którego Pentagon nigdy nie badał z powodu niechęci obrazy amerykańskich Żydów przez prezydenta Lyndona B Johnsona.

Izraelczycy i ich apologeci twierdzili, że był przypadkiem “mgły wojennej” albo “pomyłki”, oba były zupełnie egoistycznymi kłamstwami zdemaskowanymi przez niedawno pokazujące się dowody zgromadzone przez NSA. I, nawiasem mówiąc, Izraelczycy dalej otrzymują pomoc militarną z Waszyngtonu pomimo zabicia amerykańskich żołnierzy, wysokości $3.8 mld rocznie gwarantowanej na następne 10 lat, plus specjalne środki w razie potrzeby.

Nawet kiedy Izraelczycy wyraźnie kłamią, większość mediów i gadających głów chętnie wybaczała im ich wykroczenia, bez względu na to co robią czy mówią. Kłamstwa o Izraelu są takie, że jest demokracją i najlepszym przyjacielem i sojusznikiem Ameryki. Tak nie jest. Izrael ma ponad 50 praw dyskryminujących Arabów, teraz jest określany przez Izraelczyków jako “państwo żydowskie”, i niedawno zalegalizował zakaz nie-Żydom mieszkania na terenach mieszkalnych i w miastach. Okupuje też palestyńskie terytoria, gdzie oryginalni mieszkańcy nie mają żadnych praw oprócz stanu wojennego. I państwo żydowskie nigdy nie było amerykańskim sojusznikiem kategoriach praktycznych, gdyż nie ma obowiązku popierania Waszyngtonu w żadnej sytuacji, mimo że amerykańskie siły powietrzne ogólnie zadeklarowały / has declared, że ich żołnierze są gotowe umierać za Izrael.

Niektóre inne niedawne kłamstwa obejmują głoszenie narracji, że Palestyńczycy nie istnieją jako naród, że Palestyna nigdy nie była krajem, i dlatego nigdy nie powinna nim być, i że nie ma pokoju na Bliskim Wschodzie, gdyż Arabowie nigdy nie przyjęli hojnych propozycji Izraelczyków by rozwiązać problemy z Palestyńczykami, którzy są, nawiasem mówiąc, jedynymi odpowiedzialnymi za swoją nieszczęśliwą sytuację, bo poszerzanie izraelskich osad na ich ziemi nie jest żadną przeszkodą dla pokoju. Wszystko kłamstwa.

I kolejne wielkie kłamstwo dotyczy tego jak Izrael szpieguje Amerykę / how Israel spies. Izrael jest “przyjaznym” krajem Nr 1 jeśli chodzi o wykradanie amerykańskich tajemnic, komercyjnych jak i wojskowych. Kiedy Jonathan Pollard skradł więcej amerykańskich tajnych informacji niż jakikolwiek inny szpieg w historii, przyjaciele Izraela szybko wyjaśnili, ze to była pomyłka, że Pollard był tylko jednorazowym dziwakiem. I izraelski rząd zgodził się zwrócić to co ukradł, ale tego nie zrobił, i wykorzystał w targowaniu się z ówczesnym wrogiem Ameryki – Związkiem Sowieckim, o pozwolenie na emigrację Żydów.

Innym wydarzeniem powiązanym ze szpiegostwem które wyprodukowało całą serię izraelskich kłamstw i uników odnosi się do 11 IX, kiedy Mosad prawie na pewno posiadał minimum wewnętrznej wiedzy o tym co miało się wydarzyć dzięki ich ogromnemu nielegalnemu systemowi szpiegowskiemu w Ameryce. Pamiętasz cieszących się Izraelczyków w New Jersey, kiedy waliły się bliźniacze wieże? Albo setki “studentów sztuk pięknych” sprzedających swoje dzieła w całej Ameryce, które były oszustwem i częścią siatki szpiegowskiej?

Nowsze kłamstwa obejmują powtarzane kłamstwa, że Irańczycy mają tajny program nuklearny, który “za 6 miesięcy” wyprodukuje bombę, coś co Benjamin Netanyahu obiecuje / has been promising od 1993. I dlaczego ci podstępni Irańczycy pracują nad rakietami balistycznymi, żeby użyć je w ataku na Europę i Amerykę, szczególnie niebezpieczne kłamstwo które podłapał i powtarzał ad nauseam błazeński triumwirat w Waszyngtonie składający się z Boltona, Pompeo i Pence’a, co uchodzi za głębokie myślenie w amerykańskiej polityce zagranicznej. Ten zarzut mógłby łatwo doprowadzić do zaangażowania Ameryki w wojnę dla Izraela, której rozsądnie można by uniknąć skoro nie ma gróźb wobec niej ze strony Iranu, i nie ma żadnych żywotnych interesów, które mogłyby wspierać wojnę przeciwko niemu.

Ale największym kłamstwem ze wszystkich jest obecna opinia, że na całym świecie narasta antysemityzm / anti-Semitism is surging, wymagający dalej większej ochrony i szacunku dla diaspory żydowskiej jak dla państwa Izrael. To opiera się na fundamentalnym kłamstwie, że krytyka Izraela jest ipso facto antysemicka i ignoruje to, że ta reakcja opiera się w przeważającej mierze na postępowaniu Izraela i Netanyahu. Niezależnie od jego roszczeń, Izrael jest [państwem i jego religią. Szczególnie niebezpieczne i szkodliwe dla religii jest mieszanie tych obu spraw, jak robią Netanyahu i wielu amerykańskich Żydów, apologetów Izraela.

Rzeczywiście, Izrael ze swoimi partyzantami teraz wykorzystują kłamstwa po to żeby zmienić sposób postrzegania antysemityzmu przez opinię publiczną, i chcą to zrobić prawem, żeby narzucić ludziom sposób myślenia, stosować sankcje prawne składające się z grzywien i więzienia by uciszyć krytyków. Jeśli przepisy będące teraz w Kongresie zostaną kiedykolwiek w pełni wdrożone, to będzie to śmierć wolności słowa w Ameryce. To że takie bzdury zyskały w ogóle poparcie wynikają z izraelskiej korupcji zarówno amerykańskiego rządu, jak i jej mediów, co nie jest kłamstwem a absolutną prawdą, której nie znajdziesz nigdzie w gazecie ani w raportach TV.

Ten trend kryminalizowania krytyki Izraela doprowadził do tego, że żydowskie grupy i niektóre rządy działają wspólnie by wprowadzać przepisy o “zbrodni nienawiści” i inne bariery prawne dla ochrony izraelskich wykroczeń. Ale Izrael nie ma i nie powinien być chroniony przed krytyką. Jest to kraj bardzo źle się zachowujący, i można dodać, niebezpiecznie, nie tylko dla swoich sąsiadów, ale też świata, gdyż ma w rękach potencjał eskalacji swojego zaangażowania w Syrii by rozpocząć wojnę nuklearną między Ameryką i Rosją. Kłamstwa Izraela powinno się uznawać za takie jakimi są, i powinien być bojkotowany i poddawany sankcjom dotąd aż wróci do rozsądku, a gdyby nie, to powinni się go ostracyzować.

https://theuglytruth.wordpress.com/

http://www.unz.com/pgiraldi/israels-story/

Israel’s Story

Lies from top to bottom

Philip Giraldi • 29.01.2019

Komentarze