Strona główna Ciekawostki Google pozwoli Wam zobaczyć, jak zmieniło się dowolne miejsce na Ziemi w...

Google pozwoli Wam zobaczyć, jak zmieniło się dowolne miejsce na Ziemi w ciągu ostatnich 32 lat

23
0

Google pozwoli Wam zobaczyć, jak zmieniło się dowolne miejsce na Ziemi w ciągu ostatnich 32 lat

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądała okolica Waszego miejsca zamieszkania w 1984 roku? Część z Was może nawet to pamięta, jednak zawsze Warto sobie o tym przypomnieć. Firma Google postanowiła dać taką możliwość swoim użytkownikom. Wprawdzie niestety jest to tylko obraz Ziemi widziany z kosmosu, to jednak lepsze to niż nic. Szczególnie, że w trakcie ostatnich 32 lat Ziemia zmieniła się nie do poznania.

Mając do dyspozycji 5 milionów zdjęć satelitarnych, Google wykonało kawał świetnej roboty. Dzięki temu możecie wybrać się w którykolwiek zakątek naszej planety, i zobaczyć, jak zmiany tam nastąpiły w ciągu ostatnich 32 lat. Oczywiście najstarsze zdjęcie odbiegają nieco jakością od tych najnowszych, jednak – po raz kolejny – lepsze to niż nic.

Używając silnika Google Earth, odsialiśmy pomad 3 kwadryliony pikseli – za trójką stoi więc aż piętnaście zer – z ponad 5 000 000 zdjęć satelitarnych.

– napisał Chris Herwig, kierownik programu Google Earth, na swoim blogu

Jeśli chcecie zobaczyć kilka najlepszych „timelapsów” przygotowanych przez Google, to zajrzyjcie do specjalnej sekcji klipów na ich kanale w serwisie YouTube. Poniżej wstawimy jednak kilka najciekawszych przykładów wideo właśnie stamtąd.

Na pierwszy ogień idzie budowanie Al Khiran Pearl City w Kuwejcie:

A tutaj możecie śmiało podziwiać, jak powstawał Dubaj – miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dosłownie wyrosło jak spod ziemi:

Tutaj natomiast możecie zobaczyć, jak zmieniała się rzeka Ukajali przepływająca przez Peru:

Teraz przyszła pora na najważniejsze, czyli link do całego narzędzie Google Earth. Znajdziecie je pod tym adresem. My tymczasem życzymy Wam udanej zabawy.

Źródło: Science Alert

Komentarze
Brak tagów dla tego posta.