Strona główna Finanse GIGANTYCZNE pieniądze na zapomogi dla byłych posłów! Rozdali już 1,5 miliona złotych

GIGANTYCZNE pieniądze na zapomogi dla byłych posłów! Rozdali już 1,5 miliona złotych

13

GIGANTYCZNE pieniądze na zapomogi dla byłych posłów! Rozdali już 1,5 miliona złotych

Jak ustalił „Super Express”, od początku tej kadencji Sejmu do chwili obecnej byli dostali w sumie 1,5 miliona złotych zapomóg! – Co to za przedziwna regulacja, żeby byli dostawali świadczenia?! Kwota 1,5 miliona złotych szokuje – komentuje nam oburzony poseł ruchu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski (33 l.).

Byli wśród których znakomitą część stanowią emeryci i ci, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej, mogą co roku zgłaszać się do marszałka Sejmu z wnioskami o bezzwrotne zapomogi w wysokości aż 2,2 tys zł! I robią to bardzo chętnie! Jak poinformowało nas Centrum Informacyjne Sejmu tylko od początku 2019 roku Marek Kuchciński (64 l.) zdążył już przyznać 65 zapomóg na łączną kwotę 213 000 zł! Z kolei w 2018 r. przyznano aż 156 zapomóg na łączną kwotę 509 300 zł. W sumie, jak policzyliśmy, od początku tej kadencji Sejmu do chwili obecnej przyznano już 525 zapomóg na łączną kwotę aż 1,5 mln zł!
– Jeśli chodzi o zapomogi, głównym kryterium jest stan zdrowia, wiek i dochód na członka rodziny – odpowiedziało nam Centrum Informacyjne Sejmu.

Oburzony całą sytuacją jest poseł ruchu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.
– Przyznawanie świadczeń dla byłych parlamentarzystów to przedziwna sytuacja i niezrozumiała regulacja. Nie wiem, czy tego typu świadczenia są w innych miejscach pracy, gdzie były pracownik może występować o bezzwrotny apanaż, o bezzwrotne świadczenie finansowe… Dla mnie to kompletnie szokujące, że od początku tej kadencji poszło już 1,5 mln zł dla byłych posłów – zaznacza w rozmowie z „Super Expressem” poseł Rzymkowski.

Źródło: se.pl
Komentarze