Strona główna Ciekawostki Doktor Włodzimierz Bodnar: – Zabrakło dobrej woli do prowadzenia badań nad amantadyną!...

Doktor Włodzimierz Bodnar: – Zabrakło dobrej woli do prowadzenia badań nad amantadyną! [VIDEO]

116

Doktor Włodzimierz Bodnar: - Zabrakło dobrej woli do prowadzenia badań nad amantadyną! [VIDEO]

Po decyzji Ministerstwa Zdrowia przemyski pulmonolog dr Włodzimierz Bodnar wypowiedział się o tym co będzie z jego dotychczasowymi pacjentami. Zobaczcie jak wyglądało leczenie pacjentów z COVID-19 w przemyskiej przychodni.


O tym jak dr Włodzimierz Bodnar próbował walczyć o powszechne stosowanie tego leku pisaliśmy w naszym serwisie. Pulmonolog przedstawił kolejne dane potwierdzające skuteczność swojej terapii w walce z COVID-19. Skuteczność była wysoka, a po 48 godzinach od podania amantadyny następowała znaczna poprawa. Teraz nikt już nie będzie leczył COVID-19 amantadyną. Wszystko na skutek ostatnich decyzji Ministerstwa Zdrowia, które zabroniło korzystania z amantadyny w przypadkach zakażenia COVID-19.

– Nie mając do dyspozycji leku, nie mogę kontynuować leczenia, bo bez amantadyny jest to leczenie nieskuteczne.Tak jak oświadczałem wcześniej, jeżeli zabraknie mi amantadyny do walki z COVID-19, nie będę kontynuował pracy z takimi pacjentami.

– powiedział lekarz z Przemyśla. 

Zdaniem przemyskiego pulmonologa, leczenie bez stosowania leku, który bezpośrednio wpływa na niszczenie wirusa jest działaniem bezsensownym.

– Negatywne nastawienie wobec amantadyny nie ma podstaw. Istnieje zbyt wiele udokumentowanych przypadków. Niestety, nie mam wpływu na osoby stojące na stanowisku “nie bo nie”.

– dodaje dr Bodnar.

– Więc pytam. Jakie są argument? Nie ma dobrej woli do podjęcia badań.

– kontynuuje lekarz.

Zdaniem lekarza, nie jest jedynym specjalistą w kraju, który do tej pory stosował amantadynę w przypadkach COVID-19, jego zdaniem niezbyt wielu chce o tych metodach mówić.

– Nie mnie oceniać odwagę lekarzy.

– kończy przemyski lekarz.

Komentarze