Strona główna Świat Dania: Państwowa poczta wstrzymała obsługiwanie strefy no-go w Odense

Dania: Państwowa poczta wstrzymała obsługiwanie strefy no-go w Odense

58
0

Firma pocztowa PostNord (wspólne przedsięwzięcie państwa duńskiego i szwedzkiego) od poniedziałku przestała dostarczać pocztę do jednej z dzielnicy w Odense, trzecim pod względem wielkości mieście Danii położonych na Fionii. Przedstawiciele firmy powołują się na groźby i prześladowania wobec pracowników pocztowych.

Dania: Państwowa poczta wstrzymała obsługiwanie strefy no-go w Odense
 – Zdecydowaliśmy się nadać priorytet raczej bezpieczeństwu naszych pracowników, pomimo że oznacza to dużą niedogodność dla wielu naszych klientów – powiedział szef dystrybucji firmy PostNord, Michael Frølich, udzielając wyjaśnień agencji prasowej Ritzau

W zeszłym tygodniu grożono na ulicy dwóm listonoszom pocztowych. Dokonano również włamania do furgonetki PostNord w okręgu Vollsmose w Odense.

– W środę jeden z naszych samochodów został splądrowany, potem zaatakowano listonoszy. Jednemu z nich powiedziano: “Obserwujemy was. Wiemy, kiedy przyjdziesz, więc trzymaj się z daleka – powiedział Frølich.

Dostawa poczty została wstrzymana do wtorku. Została wznowiona dzisiaj. odpowiedziała na wydarzenia, uruchamiając linię telefoniczną dla pracowników w razie wystąpienia zagrożenia.

– Traktujemy to bardzo poważnie, bo oczywiście musimy. Obowiązkiem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa, a zatem skontaktowaliśmy się niezwłocznie z Postnordem – powiedział szef policji Lars Bræmhøj, dodając że nie zgłoszono funkcjonariuszom przypadków z zeszłego tygodnia.

Oburzeni są lokalni politycy, aczkolwiek raczej efektami liberalnego systemu multi-kulti niż przyczynami.

– To niedopuszczalne, że osiągnęliśmy etap w którym pracownicy pocztowi nie mogą wykonywać swojej pracy w okolicy Vollmose – powiedział rzecznik prasowy Partii Liberalnej Kristian Pihl Lorentzen

– Bezpieczeństwo pracowników ma pierwszeństwo, ale oczywiście jest całkowicie niedopuszczalne, aby mieć równoległe społeczeństwo, w którym przestępcy wyznaczają “normy” i by zwykli spokojni pracownicy – komentował powiedział rzecznik prasowy socjaldemokratów Christian Rabjerg Madsen.

Burmistrz Odense opisywał sytuację jako “groteskową”, dodając, że “żadni młodzi chuligani nie będą mogli decydować, gdzie jest dostarczona poczta!”

Komentarze
Brak tagów dla tego posta.