Strona główna Ciekawostki Czy Mariusz Max Kolonko stworzył sektę?

Czy Mariusz Max Kolonko stworzył sektę?

86

Czy Mariusz Max Kolonko stworzył sektę?

Mariusz Max Kolonko to postać znana każdemu kto interesuje się polityką i mediami. W latach 90-tych był słynnym korespondentem Telewizji Polskiej z gdzie z niepodrabialnym, amerykańskim akcentem relacjonował wszystko co dzieje się za oceanem. W tamtym czasie był na pierwszych stronach tabloidów, spotykał się z celebrytkami i bywał na wszystkich ważnych bankietach. Później jego kariera telewizyjna mocno zwolniła aż do 2014 roku, kiedy wrócił do mainstreamu i świetnie odnalazł się w nowych, internetowych czasach.

Jego polityczne i społeczne komentarze śledziło na Youtube kilkaset tysięcy osób, po kilkunastu miesiącach i wielu kontrowersyjnych tematach poruszanych przez Maxa, postanowiła jednak zablokować mu zarabianie. Kolonko stworzył więc swój portal, gdzie za 1 dolara miesięcznie każdy chętny ma dostęp do filmów, widzów jak sam twierdził nie ubyło, a nawet chwalił się przekroczeniem miliona subskrypcji. Widząc takie liczby, przed ostatnimi wyborami postanowił tą widownię przełożyć na wynik wyborczy. Założył stowarzyszenie #Revolution, które miało w przyszłości stać się partią. Najpierw nie udało mu się jednak stworzyć koalicji z żadnym innym ugrupowaniem posiadającym struktury regionalne (były rozmowy z Narodowcami i Kukizem), a następnie poniósł klapę w zbieraniu podpisów pozwalających na start w wyborach. Wtedy zaczęły się problemy Mariusza Maxa Kolonko.

Z jego sztabu wyborczego zaczęli odchodzić kolejni ludzie ujawniając co raz to ciekawsze kulisy działania #Revolution. Najpierw okazało się, że były dziennikarz swoich kompanów traktował jak podwładnych żołnierzy, którzy muszą wykonywać rozkazy bez prawa sprzeciwu, dodatkowo rości sobie wszelkie prawa do nazwy i logo, do tego stopnia, ze za korzystanie z nich sympatykom i członkom kazał płacić. Później pojawiły się też wątpliwości co do zbiórki, którą zorganizował dla byłego kolarza Ryszarda Szurkowskiego, oskarżony został o defraudację części pieniędzy.

Rzeczywistość może być jednak jeszcze bardziej przerażająca, bo wiele wskazuje na to, że Mariusz Max Kolonko to nie tylko autorytarne rządy w swojej organizacji ale i działalność bliska tej znanej z funkcjonowania niektórych sekt, gdzie on stanowi guru, a reszta to jego uczniowie i poddani.

20 października w prywatnej i płatnej telewizji MAXTVGO należącej do Maxa Kolonki pojawił się ponad 50 minutowy materiał nazwany Punkt Nemezis. Autor nazywa materiał w niej wykładem uniwersyteckim z siebie natomiast robi posłańca i mentora posiadającego tajemną wiedzę. Twierdzi, że połączył wiele teorii i filozofii dzięki czemu odkrył działanie wszechświata, dzięki czemu potrafi nie tylko przewidzieć wyniki wyborów, wydarzenia społeczne na świecie ale i numery na loterii czy to co druga osoba ubierze następnego dnia.

W dalszym wywodzie Max Kolonko dzieli na dobro i zło, sugeruje, że liczba dobra musi zgadzać liczbie zła. Informuje swoich widzów, że dobro, które stworzył powoduje reakcję zła, które go dosięga, a złem tym są ataki byłych członków Revolution.W pewnym momencie pada nawet porównanie do Jezusa Chrystusa.

W podsumowaniu głosem kaznodziei stara się w widzach wzniecić ogień rewolucji, twierdzi, że ich wspólny czas nadejdzie i przejmą władzę w Polsce „gdy komuniści pokonają socjalistów” (wg. niego SLD i cała lewica po jakimś skandalu przejmą rządy po PiSie) wtedy oni wkroczą i obalą władzę. Jak widać w komentarzach pod materiałem, setki ludzi naprawdę w to wierzy. Ludzi, którzy działalność Maxa nie tylko oględają ale i wspierają finansowo.

Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?