Strona główna Ciekawostki Cuda ze skarbca natury cz. 8 pamięć Antologia podziemnych leków

Cuda ze skarbca natury cz. 8 pamięć Antologia podziemnych leków

82

Cuda ze skarbca natury cz. 8 pamięć  Antologia podziemnych leków

CUDA ZE SKARBCA NATURY cz 8

ROZDZIAŁ 1: Skoncentruj umysł, zaostrz tym ajurwedyjskim remedium

Rok po roku klucze od samochodu zaczynają częściej się gubić. Imiona dalekich krewnych i nazwy sprzętu domowego znikają z pamięci kiedy ich potrzebujesz. Wspomnienia o rodzinnych wydarzeniach zaczynają się zacierać. Przygotowanie posiłków świątecznych i bilansowanie wydatków stają się trudniejsze i bardziej podatne na błędy. I pewnego dnia zastanawiasz się czy idziesz ścieżką w kierunku demencji.

Praktycy medycyny ajurwedyjskiej (tradycyjnej indyjskiej) zidentyfikowali kilka ziół zdolnych do zachowania pamięci i ostrości umysłu, a nawet do odwrócenia pewnych deficytów poznawczych związanych z wiekiem. Twierdzą, że te zioła, które używano od stuleci, mogą zrównoważyć główne przyczyny utraty pamięci, mianowicie chorobę, zaniki komórek nerwowych, niedobory żywieniowe i stres.

Nieprzyjemnym biologicznym faktem jest to, że nasza zdolność do zachowania ostrej pamięci zmniejsza się wraz z wiekiem. Średnio, po 25 roku życia, tracimy komórki nerwowe w tempie 1% rocznie. W konsekwencji, w wieku 70 lat, straciliśmy ponad 1 / 3 komórek krytycznych dla funkcji pamięci. Utrata pamięci może zostać zaostrzona przez inne czynniki: stres, depresję, choroby (w tym cukrzycę i niedoczynność tarczycy), niedobory żywieniowe (szczególnie wit. B1 i B12) oraz niektóre leki na receptę. Urazy, udary i zawały serca mogą zmniejszyć przepływ tlenu do mózgu, zabijając komórki i powodując utratę pamięci. Niestety, choroba Alzheimera powoduje także ekstremalną utratę pamięci u 1 na 10 Amerykanów w wieku powyżej 65 lat.

Ale kilka ajurwedyjskich ziół wzmacniają mózg. Np. bacopa wpływa na wyższe procesy poznawcze odmładzając nerwy i komórki mózgowe. Gotu kola pomaga zachować mikronaczynia w mózgu, poprawiając pamięć i koncentrację uwagi. Mucuna jest naturalnym źródłem levedopy, która optymalizuje funkcję układu nerwowego, w tym w mózgu.

Kilka ziół pomaga również osobom cierpiącym na utratę pamięci lub problemy z koncentracją spowodowane przez stres. Muskroot, na przykład, jest tonikiem nerwowym znanym z uspokajającego wpływu na umysł.

Teraz badania wskazują, że niektóre zioła ajurwedyjskie mogą nawet oferować pozytywne wyniki w ciężkich chorobach, np. Alzheimera i amnezji.

Testy laboratoryjne ujawniają potencjał leczenia amnezji i Alzheimera

Naukowcy z National Institute of Mental Health and Neuroscience in Bangalore, Indie, zbadali zdolność jednego preparatu do leczenia amnezji. MindCare, preparat Himalaya Herbal Healthcare, zawiera wszystkie zioła wymienione powyżej, a także Indian valerian (środek uspokajający) i dwa zioła, które chronią przed szkodliwymi dla pamięci chorobami: Guduchi (tonik wzmacniający naturalną odporność) i Triphala ( połączenie trzech ajurwedyjskich ziół bogatych w wit. B i C, których może brakować przez stres). Naukowcy podali MindCare szczurom laboratoryjnym cierpiącym na amnezję wywołaną przez elektrowstrząsy. W czasopiśmie medycznym Probe, naukowcy donoszą, że MindCare “wzmacnia funkcje poznawcze w … amnezji”.

Naukowcy z Institute of Medical Sciences w Banaras Hindu University w Indiach odkryli, że szczury w laboratorium dotkniete spadkiem funkcji poznawczych z powodu Alzheimera reagowali też pozytywnie na suplement MindCare, i po 2 tygodniach doświadczyli odwrotu niedoborów poznawczych. Naukowcy odkryli zwiększoną koncentrację acetylocholiny w mózgach szczurów – stan poprawiający procesy poznawcze i pamięć.

Uspokój w sobie lęk, który może maskować wspomnienia i osłabić koncentrację

W innych badaniach MindCare wykazał się umiejętnościami łagodzenia stresu i lęku, które mogą zaostrzyć problemy z pamięcią i koncentracją. Na indyjskim Uniwersytecie Baranas w Varanasi badacze podawali szczurom MindCare przez 7 dni. Następnie szczury otrzymywały lek zwiększający działanie trybuliny – marker w mózgu, który wskazuje, że pacjent cierpi na lęki. Naukowcy odkryli, że wstępne za pomocą MindCare osłabiło działanie leku wywołującego lęk.

ROZDZIAŁ 2: Przełom wzmacniający pamięć pokazuje, że “nauka” myli się odradzając martwe komórki mózgu

Najpierw zapominasz gdzie położyłeś okulary… i okazuje się, że masz je na głowie.

Potem ucieka ci spotkanie, bo zapomniałeś że to dzisiaj… albo nie możesz przypomnieć sobie imienia tego niedawno spotkanego w sklepie spożywczym znajomego.

Od lat głównego nurtu mówiła nam, że te frustrujące i czasami zawstydzające “momenty seniora” są nieuniknioną częścią starzenia. Po prostu to uznajcie, powiedzą nam, bo nic nie można z nimi zrobić.

Oni się mylą.

Okazuje się, że pojedynczy przełom – unikalna kombinacja 5 naturalnych stymulatorów mózgu – może sprawić, że będziesz pamiętał jutro więcej niż dzisiaj … myślał szybciej dzisiaj niż wczoraj … opóźniając, a nawet całkowicie zapobiegając frustracjom starości. Jest coś więcej – ten specjalny suplement może być nawet nokautowym ciosem w walce z chorobą Alzheimera.

Nazywa się on NGF, i jego zdolność zatrzymania i nawet odwrócenia spadku funkcji poznawczej jest z powodu jednej zdumiewającej właściwości. NGF robi to co jest niemożliwe.

NGF realizuje “niemożliwe” dla nauki marzenie – odradza komórki mózgu

Myślę, że w VI klasie Mr Wilsona po raz pierwszy usłyszałam: komórki mózgu się nie regenerują – jeśli je stracisz, to na zawsze. Tak długo jak pamiętam, naukowcy uważali, wszystkie komórki mózgowe z którymi się urodziłeś, to będą jedyne na całe życie. Okazuje się, że wszyscy ci naukowcy będą musieli zjeść swoje słowa.

Wszyscy kiedy się starzejemy w sposób naturalny tracimy komórki mózgowe. Razem z nimi odchodzą neuryty (długie gałązki jak korzonki wychodzące z komórek mózgowych). Neuryty tworzą sieć umożliwiającą komórkom mózgowym komunikowanie się ze sobą.

Tracenie neurytów zaburza mózgowy system komunikacyjny, i komórki mózgowe nie mogą już się komunikować tak wydajnie i szybko. To wywołuje wszelkiego rodzaju problemy w centralnym układzie nerwowym, łącznie ze sprawami poznawczymi, pamięci i behawioralnymi. W skrócie, sa to niemile widziane “chwile seniora”.

Ale przełomowe badanie pokazuje, że komórki mózgowe mogą się regenerować, i możesz odnowić swoje połączenia neuronowe… tak długo jak mają ku temu warunki. Wszystko co potrzebne to specjalny zestaw substancji odżywczych i fito chemikaliów, i neuryty mogą się odnowić. To jest istotne nowe zrozumienie, gdyż większa liczba neurytów oznacza silniejszą funkcję mózgu.

NGF wykorzystuje unikalną mieszankę składników budujących mózg, tak by odrastały neuryty, utrzymując połączenia neurytowe nietkniętymi i optymalnie funkcjonującymi.

5 naturalnych składników odżywiających mózg pracuje by twój umysł był krystalicznie czysty

NGF silnie wpływa na funkcjonowanie mózgu, ponieważ podchodzi do problemu zmniejszonej komunikacji z komórkami mózgowymi na 4 wyjątkowe sposoby: odnawiając kluczowe struktury komórek mózgowych, produkując i zachowując kluczowe neuroprzekaźniki, wspierając dostarczanie ważnych składników odżywczych i tlenu do mózgu, oraz wyłączając płytki beta amyloidowe, zanim będą mogły zniszczyć komórki mózgowe. NGF łączy tych 5 ważnych dla mózgu składników w jednym mocnym suplemencie:

Acetylokarnityna zwiększa 100-krotnie działanie czynnika wzrostu nerwów, pozwalając organizmowi na odrastanie komórek mózgowych w każdym wieku.

Arginian acetylokarnityny neutralizuje białko mózgu uważane za odpowiedzialne za chorobę Alzheimera i działa synergistycznie z acetylokarnityną.

Urydyna wspomaga odrastanie neurytów, co zapobiega utracie pamięci, jednocześnie poprawiając retencję pamięci.

Gotu kola poprawia zdolności umysłowe poprzez stymulowanie wzrostu neurytów w kluczowych obszarach mózgu.

– Gingko biloba wyciąg posiada silne właściwości antyoksydacyjne chroniące komórki mózgowe przed uszkodzeniami spowodowanymi wolnymi radnikami, i poprawia przepływ krwi i dostawy tlenu do mózgu.

Połączenie tych 5 wspomagających mózg składników ma dramatyczny wpływ na poprawę funkcji mózgu. Taki właśnie jest cel NGF – poprawione komórek mózgowych i odrastanie neurytów zwiększa funkcję myślenia, przywraca pamięć, poprawia koncentrację, inspiruje kreatywność, wspomaga nastrój, i nawet poprawia słuch i wzrok.

Czynnik wzrostu nerwów jest 100 x skuteczniejszy z acetylokarnityną

Czynnik wzrostu nerwów to wytwarzane w mózgu białko, i ma wielki wpływ na stan komórek mózgowych i witalność. Ale do niedawna nikt nie wiedział jak stymulować czy regulować jego produkcję.

I w 1991 naukowcy odkryli, że substancja odżywcza pn. acetylokarnityna 100 x zwiększała skutki czynnika wzrostu nerwów… czyniąc to naturalnie wytwarzane białko 100 x skuteczniejszym. Wtedy uważano to za jedynie interesującą obserwację, bez żadych praktycznych zastosowań.

Kilka lat później naukowcy odkryli, że inna forma acetylokarnityny, arginian acetylokarnityny, naśladował wpływ czynnika wzrostu nerwów i mógł w rzeczywistości powodować wzrost neurytów. Arginian acetylokarnityny działał tak samo jak własny czynnik wzrostu nerwów organizmu! Ta prosta substancja odżywcza faktycznie sama stymuluje regenerację komórek mózgowych.

I tu jest bonus: kiedy na komórkach mózgowych zbadano razem arginian acetylokarnityny i acetylokarnitynę, okazało się iż wspomagają się w swoich działaniach.

Okazuje się, że pierwszy pobudza produkcję receptorów dla czynnika wzrostu nerwów, a drugi korzysta z tego by wyprodukować więcej komórek mózgowych.

Ten duet ma potężną moc. Choć sama acetylokarnityna pobudziła wzrost neurytów o 5.6% w hodowlach komórek mózgu, połączenie ich zwiększyło wzrost neurytów o 19.5%, a to oznacza ponad 3 x więcej mocy mózgu dla ciebie!

Profilaktyka choroby Alzheimera i starzenia się mózgu

Korzyści z arginianu acetylokarnityny nie kończą się na jego zadziwiającej zdolności do przywracania komórek mózgowych. Okazuje się, że to może być twoja najlepsza broń w walce z chorobą Alzheimera (AD). Jak wiecie, naukowcy uważają, że głównym winowajcą tego wyniszczającego stanu jest płytka beta amyloidu. Ta płytka często znajduje się w ogromnych ilościach w mózgu dotkniętym AD. Ale zamiast drogich leków, które mogą dawać skutki uboczne, odpowiedź na ochronę przed tymi płytkami może być tak prosta, jak ACA … arginian acetylokarnityny.

Arginian acetylokarnityny dosłownie chroni neurony przed uszkodzeniem komórek mózgowych wywoływanym przez płytki beta amyloidowe. W rzeczywistości, jedno z badań wykazało, że tylko dodanie tego składnika do mieszanki może zniszczyć wszystkie efekty działania płytki. Kiedy naukowcy dodali beta amyloid do zdrowych kultur komórek ludzkiego mózgu w laboratorium, śmierć komórek nastąpiła w ciągu 8 dni. Ale kiedy dodawali jednocześnie arginian acetylokarnityny, komórki w ogóle nie umierały. Składnik odżywczy całkowicie chronił przed toksycznością beta amyloidu, przerywając jego negatywny wpływ na zdrowe komórki mózgu.

Ale sukces nie kończy się w laboratorium. Próby acetylokarnityny na ludziach pokazały też obiecujące rezultaty, takie jak:

– mniejszy ból i poprawiona regeneracja nerwów u pacjentów z neuropatią cukrzycową

– zauważalna poprawa u pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi i początkowymi objawami Alzheimera

– zmniejszone zmęczenie wywołane zespołem przewlekłego zmęczenia i stwardnieniem rozsianym.

Urydyna zwiększa retencję pamięci

Urydyna jest naturalną substancją występującą w żywności. Naukowcy uważali, że potrzebują jej tylko niemowlęta, ale nowe badania pokazują, że ma kluczowe znaczenie dla optymalnego zdrowia mózgu. Coraz więcej badań pokazuje, że potrzebujemy urydyny do wzrostu i rozwoju przez całe nasze życie

Okazuje się, że urydyna (którą dostajemy głównie z mleka) jest naszym głównym źródłem cytydyny. Z kolei cytydyna tworzy fosforan acetylocholiny, prekursor neuroprzekaźnika niezbędnego do prawidłowej funkcji pamięci i koordynacji mięśni. Poziom fosforanu acetylocholiny naturalnie obniża się wraz z wiekiem, i ten spadek wydaje się odgrywać kluczową rolę w utracie pamięci.

Gotu kola, “mózgowe zioło” z Indii naprawia uszkodzone komórki

Gotu kola stosowano w Indiach w medycynie ajurwedyckiej od tysięcy lat. Tradycyjnie, to lecznicze zioło używano w zaburzeniach nerwowych takich jak starość / zgrzybiałość i epilepsja, i jako tonik mózgowy dla poprawienia pamięci. Ale jego korzyści dla mózgu na tym się nie kończą. Nowe badania pokazują, że gotu kola…

– może zwiększać żwawość

– może poprawić funkcję poznawczą u pacjentów z Alzheimerem

– może złagodzić lęki

– może przedłużyć czas koncentracji

– może złagodzić depresje, stres i bezsenność

– wydaje się zwiększać zdolność nauki i pamięci

– może wzmocnić siłę czynnika wzrostu nerwów stymulując wzrost aksonów (kluczowe elementy strukturalne neuronów).

Starożytne zioło może odwrócić początki Alzheimera

Ginkgo biloba używano przez wiele stuleci dla wzmocnienia pamięci i funkcji poznawczych, ale współczesne badania nad wartością GBE (gingko biloba ekstrakt) zaczęły się dopiero pod koniec lat 1950. W 1965 ginkgo biloba, jakie znamy dzisiaj, wprowadzono na rynek europejski, gdzie szeroko stosuje się od ponad 30 lat w leczeniu problemów krążeniowych i zaburzeń mózgowych, w tym choroby Alzheimera.

Od 40 lat przeprowadzono ponad 300 badań klinicznych, i rezultaty są przytłaczające: wspaniałe właściwości przeciwutleniaczowe GBE chronią komórki przed uszkodzeniami przez wolne rodniki, i GBE poprawia przepływ krwi i dostawy tlenu do mózgu i całego organizmu. U większości ludzi to skutkuje poprawą w zdolnościach poznawczych.

I wyniki stają się jeszcze lepsze: w październiku 1997 Journal of the American Medical Association poinformował o badaniu, które sprawdziło gingko biloba w chorobie Alzheimera i demencji. Badanie trwało 52 tygodnie i uczestniczyło w nim 309 pacjentów. Wniosek: gingko biloba może ustabilizować i w wielu przypadkach poprawić funkcję poznawczą pacjentów z demencją. To zioło pokazało w nim, że faktycznie może zatrzymać a nawet odwrócić początek Alzheimera.

ROZDZIAŁ 3: Starożytne zioło może odmłodzić mózg

Nowe badanie doprowadziło do przełomu w leczeniu i profilaktyce starzenia mózgu. Jest to składnik pn. hupercyna A z chińskiego mchu, albo Huperzia serrata. Od wieków stosowana w tradycyjnej chińskiej medycynie w leczeniu gorączki i stanu zapalnego, pokazała iż może znacznie poprawić funkcję poznawcza i intelektualną u pacjentów z Alzheimerem, i może też poprawić pamięć u zdrowych pacjentów.

Jak działa hupercyna A?

Hupercyna A działa podobnie jak obecnie stosowane leki w leczeniu Alzheimera, jest to potężny inhibitor acetylocholinesterazy (AchE). Jest enzymem który niszczy neuroprzekaźnik acetylocholinę i przerywa sygnał nerwowy po jego wysłaniu. Acetylocholina, która jest uwalniana w synapsie między dwoma komórkami nerwowymi, ułatwia pamięć i uczenie się. W niektórych zaburzeniach pamięci, takich jak Alzheimer, impuls nerwu pamięci jest niszczony, zanim zostanie przyjęty przez sąsiednią komórkę nerwową. W ten sposób, poprzez hamowanie AchE, impuls nerwu pamięciowego ulega wydłużeniu, co skutkuje poprawą pamięci i funkcji poznawczych.

Hupercyna A działa podobnie jak obecnie stosowane leki w leczeniu Alzheimera, jest to potężny inhibitor acetylocholinesterazy (AchE). Jest enzymem który niszczy neuroprzekaźnik acetylocholinę i przerywa sygnał nerwowy po jego wysłaniu. Acetylocholina, która jest uwalniana w synapsie między dwoma komórkami nerwowymi, ułatwia pamięć i uczenie się. W niektórych zaburzeniach pamięci, takich jak Alzheimer, impuls nerwu pamięci jest niszczony, zanim zostanie przyjęty przez sąsiednią komórkę nerwową. W ten sposób, poprzez hamowanie AchE, impuls nerwu pamięciowego ulega wydłużeniu, co skutkuje poprawą pamięci i funkcji poznawczych.

Zdaniem naukowców w Weizmann Institute of Sciences w Rehovot, Izrael, i Georgetown University w Waszyngtonie, D.C., hupercyna A

jest lepsza od czołowych leków licencjonowanych do leczenia Alzheimera:

– Hupercyna A poprawia naukę i pamięć u myszy lepiej niż tacrine

– Hupercyna A działa konkretnie na AchE w mózgu, a nie na AchE w innych miejscach organizmu

– Hupercyna A nie wiąże się z receptorami w centralnym układzie nerwowym, co może przynosić negatywne skutki uboczne

– Jej skutki trwają 10-12 x dłużej niż physostigmine i tacrine

– Hupercyna A jest mniej toksyczna niż czołowe leki, nawet podawana w 15-100 x większych dawkach.

Małżeństwo starożytnej mądrości z wiodącą nauką

Hupercynę A od lat używano jako leku na receptę w leczeniu demencji w Chinach. Ale my odkryliśmy innowacyjny preparat, który wzmacnia hupercynę innymi substancjami odżywczymi dla mózgu.

Brain Protex z Nature’s Sunshine łączy 3 potężne antyoksydanty przechodzące barierę krew-mózg żeby chronić komórki mózgowe. Zawiera też 2 środki odżywcze działające jako “mózgowy pokarm”, a mianowicie Gingko biloba i fosfatydyloserynę. Razem antyoksydanty i te substancje odzywcze chronią mózg przed szkodliwymi wolnymi rodnikami i wzmacniają sprawność umysłową.

Substancje odzywcze w Brain Protex

Fosfatydyloseryna (PS) to kwas tłuszczowy konieczny dla optymalnej funkcji mózgu. Utrzymuje błonę komórek mózgowych płynną i giętką, umożliwiając komórkom bardziej efektywne wchłanianie składników odżywczych. Stymuluje także aktywność neuroprzekaźników, “posłanników” chemicznych, które przekazują sygnały nerwowe z komórki do komórki, dosłownie pomagając ci myśleć. Ponad 20 kontrolowanych badań klinicznych wykazały, że suplementy PS znacznie poprawiają naukę i pamięć.

Ginkgo biloba to dobrze znane remedium używane w leczeniu chorób krążenia, szczególnie ważne w leczeniu starzenia mózgu. Gingko poprawia krążenie do mózgu i jest mocnym antyoksydantem, pomaga w profilaktyce oksydacji wolnych rodników w mózgu.

Różanecznik kaukaski / Rhododendron caucasicum, znany też jako “śnieżna róża”, rośnie na wysokości od 3.300 do 9.900 m w górach Kaukazu w Republice Gruzji. Wielu naukowców uważa, że ta roślina, regularnie konsumowana w formie Alpine Tea / Herbaty alpejskiej, jest głównym powodem niezwykłej długowieczności Gruzinów. (Jeden spis ludności Republiki – 3.2 mln mieszkańców – zidentyfikował niemal 23.000 obywateli w wieku 100 lat.) Zagraniczne szpitale używają tę roślinę w leczeniu chorób serca, zapaleniu stawów, dny moczanowej, cholesterolu, problemów z ciśnieniem krwi i problemami z koncentracją.

W latach 1950 sowieccy naukowcy zaczęli energicznie badać rózanecznik kaukaski. W ciągu następnych 40 lat liczne próby kliniczne badały terapeutyczne wartości wyciągu. Okazało się, że jest doskonałym zabójcą wolnych rodników (“ultra-przeciwutleniaczem”, jak twierdzą niektórzy badacze), zdolnym do ochrony organizmu przed mutacjami komórkowymi, które mogą osłabić układ odpornościowy i powodować choroby serca, raka, udary, niewydolność nerek, i rozedmę płuc. Wykazywał ogromną zdolność (silniejszą niż ekstrakt z pestek winogron lub z kory sosny) usuwania szkodliwych bakterii z organizmu, jednocześnie umożliwiając zatrzymanie dobrych bakterii (probiotyków).

Różanecznik wykazał się szczególną zdolnością ochrony i leczenia mózgu. Naukowcy odkryli, że wyciąg wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, zwiekszając dostawy krewi do mięśni, a zwłaszcza mózgu.

Badania wykazały tez, że zwiększa opór mózgu wobec niekorzystnych zaburzeń równowagi chemicznej, fizycznej i biologicznej. W Pierwszym Instytucie Medycznym Lenina w Moskwie naukowcy podawali różanecznik 530 pacjentom z róznymi formami nerwic i psychoz. Po 11 tygodniach większość z nich odzyskała normalne świadome myślenie i wykazała się większymi zdolnościami umysłowymi.

Likopen jest silnym przeciwutleniaczem znajdującym się w pomidorach, różowym grejpfruicie, morelach i arbuzie. Badania obserwacyjne potwierdziły, że dieta bogata w likopen może zmniejszać ryzyko raka, szczególnie nowotworów prostaty, okrężnicy, żołądka, płuc lub jamy ustnej. Naukowcy są również przekonani, że likopen może pomóc w profilaktyce zaćmy i zwyrodnienia plamki żółtej (stopniowa utrata wzroku, główna przyczyna ślepoty u starszych Amerykanów).

Kwas alfa-liponowy to zawierający siarkę kwas tłuszczowy znajdujący się w każdej komórce. Jest to kluczowy składnik naszego systemu metabolicznego, który pomaga przekształcić glukozę (cukier we krwi) w energię, aby zaspokoić potrzeby organizmu. Jest także uniwersalnym przeciwutleniaczem, zdolnym do eliminowania wolnych rodników w wodzie i tkance tłuszczowej.

Kwas liponowy był najczęściej stosowany (szczególnie w Niemczech) do leczenia uszkodzeń nerwów spowodowanych cukrzycą. W jednym randomizowanym, podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu z udziałem 503 osób stwierdzono, że dożylny / IV kwas liponowy pomaga złagodzić (ból, drętwienie, skrajne zaparcia i nieregularnebicie serca) przez 3 tygodnie.

Naukowcy są przekonani, że kwas ten może również pomóc w opóźnianiu zaćmy i chorób neurodegeneracyjnych, w tym Parkinsona i Alzheimera.

ROZDZIAŁ 4: Siła kwiatka utrzymuje mózg przy życiu

U pacjentów z Alzheimerem chemikalia w mózgu nazywane neuroprzekaźnikami dostają bzika. Neuroprzekaźniki wspomagają komunikację między komórkami mózgu i pomagają przeskakiwać elektrycznym impulsom przez maleńkie luki (synapses) między nerwami.

W latach 1970 naukowcy odkryli, że osoby z chorobą Alzheimera / AD mają niskie poziomy kluczowego neuroprzekaźnika pn. acetylocholina. On nie tylko pomaga komunikować się komórkom mózgu, ale odgrywa też istotną rolę w zapamiętywaniu, nauce i innych funkcjach poznawczych. U pacjentów z zaawansowaną AD poziomy acetylocholiny spadają o 90%. W tym momencie zaatakowana jest nawet osobowość.

Acetylocholina jest wytwarzana w mózgu w miejscu nazywanym częścią podstawną kresomózgowia / basal forebrain. Niestety, te komórki w sposób naturalny rozkładają się z wiekiem i są jednymi z pierwszych uszkadzanych na początkowym etapie AD. Kiedy umrą, poziom acetylocholiny drastycznie spada, wpływając na pamięć i zdolność uczenia się pacjenta.

Problem staje się złożony u pacjentów z AD po wprowadzeniu enzymu zwanego cholinoesterazą, która sprząta niewykorzystaną acetylocholinę w mózgu, rozkładając ją na części składowe. U zdrowej osoby jest to naturalny proces., a u pacjentów z AD może szkodzić i kaleczyć już upośledzoną pamięć przez dalsze zmniejszanie już niskiego poziomu acetylocholiny.

Obecne leki na AD znane jako “inhibitory cholinoesterazy” działają głównie zatrzymując uszkodzenia cholinoesterazy, aby zoptymalizować poziomy acetylocholiny. Oprócz poważnych skutków ubocznych, takich jak uszkodzenie wątroby, napady padaczkowe i depresja, ich największym fiaskiem jest to, że tracą skuteczność w ciągu 1 roku.

Czy przebiśnieg jest lepszy od chwilowo pomocnych leków?

Pracując z naukowcami z Life Enhancement Products, pionierskiej firmy zajmującej się rozwojem żywieniowym i badaniami naukowymi, odkryliśmy dziesiątki najnowszych badań klinicznych nad naturalnym ekstraktem z kwiatka, który przewyższa skuteczność leków na receptę.

Galantamina, wyciąg z przebiśniegu, żonkila, ismeny i innych roślin, były tradycyjnie używane w Europie wschodniej w leczeniu róznych drobnych schorzeń. Obecne badania pokazują, że jego najbardziej obiecująca zdolność to zatrzymanie rozwoju AD i odmłodzenie funkcji poznawczych.

Podobnie jak leki na receptę, galantamina blokuje działanie cholinoesterazy – pozwalając na wyższe poziomy acetylocholiny – i pobudza produkcję nowych neuroprzekaźników acetylocholiny w mózgu.

Co więcej, badania na zwierzętach wykazały, że galantamina robi coś czego nie może obecnie zrobić żaden inny lek: stymuluje receptory acetylocholiny, zwane receptorami nikotynowymi w mózgu – przez dłuższy czas. U pacjentów z AD receptory te ulegają zużyciu, i mózg nie jest w stanie transportować acetylocholiny z jednej komórki do drugiej. Ponadto, gdy receptory nikotynowe są zdrowe i aktywne, uważa się, że hamują tworzenie złogów płytkowych beta-amyloidu, twardej, woskowatej substancji, która powstaje w wyniku degeneracji tkanki i często występuje w mózgach pacjentów z AD.

Mimo że obecne leki AD początkowo pomagają również stymulować receptory nikotynowe, efekt nie jest długotrwały. Wydaje się, że receptory nikotynowe stają się odczulone na większość leków w miarę upływu czasu – często w ciągu roku – co czyni je nieskutecznymi pod tym względem. W przeciwieństwie do leków AD, galantamina stymuluje receptory nikotynowe nie wywołując odczulania przy dłuższym okresie użytkowania.

Zwiększ pamięć i funkcje poznawcze – i zachowaj je

Naukowcy w Auckland, Nowa Zelandia, odkryli, że pacjenci z AD w kilku badaniach (285 – 978 pacjentów przyjmujących 24 mg galantaminy dzienie przez 3-6 miesięcy) osiągnęli znaczną poprawę w objawach poznawczych i codziennych zajęciach, w porównaniu z przyjmującą placebo grupą kontrolną. Odkryli także, że galantamina opóźnia rozwój zaburzeń behawioralnych i objawów psychiatrycznych. Po 12 miesiącach leczenia pacjenci stosujący galantaminę zachowali zdolności poznawcze i funkcjonalne.

Badacze z Belgii przeprowadzili badanie z udziałem 3.000 pacjentów z AD włączonych do jednej z 5 randomizowanych, kontrolowanych, podwójnie ślepych grup. Testowano różne poziomy galantaminy (16, 24 i 32 mg dziennie) względem placebo, i w każdym badaniu pacjenci leczeni galantaminą zachowywali swoje zdolności poznawcze, a u pacjentów leczonych placebo wystąpiło znaczne pogorszenie.

Przed rozpoczęciem każdego z 5 badań oceniano pacjentów według części poznawczej Skali Oceny Choroby Alzheimera / ADAS. Stan każdej z badanych osób oceniano w 11 obszarach mierzących pamięć i orientację. Wynik 0 oznaczał, że pacjent nie popełnił błędów, a najwyższy wynik 70 punktów oznaczał, że cierpiał na głęboką demencję.

Wyniki ocen pacjentów wykazały, że umiarkowanie dotknieci pacjenci z AD leczeni galantaminą mają 7-punktową przewagę nad podobnie dotkniętymi pacjentami w grupach otrzymujących placebo. Badacze odkryli, że optymalna dawka galantaminy wynosiła 24 mg dziennie. Grupy leczone dawką 32 mg nie wykazywały dodatkowej poprawy swoich zdolności poznawczych.

 

W innym wieloośrodkowym badaniu z podwójnie ślepą próbą galantamina opóźniła postęp choroby w ciągu trwającego cały rok badania. Przeprowadzone w Centrum Medycznym Uniwersytetu w Rochester, 636 pacjentów z łagodną do umiarkowaną AD otrzymywało galantaminę lub placebo przez 6 miesięcy. Pod koniec tego okresu pacjenci przyjmujący galantaminę odczuli poprawę funkcji poznawczych w stosunku do grupy placebo. Pacjenci przyjmujący 24 mg galantaminy poprawili się o 3.8 pkt. Dodatkowo, w oparciu o wywiady z lekarzami i opiekunami, grupa galantaminowa osiągnęła znacznie lepsze wyniki w wypełnianiu codziennych czynności i wykazywała mniej zaburzeń behawioralnych. Co więcej, korzyści z galantaminy są długotrwałe. Wyjściowe wyniki poznawcze i codzienne funkcjonowanie były nadal wysokie po ponownym testowaniu po 12 miesiącach u pacjentów przyjmujących 24 mg galantaminy.

Nie tylko to, ale naukowcy ustalili również, że galantamina reguluje uwalnianie neuroprzekaźników: glutaminianu, kwasu gamma-aminomasłowego i serotoniny – wszystkie one odgrywają istotną rolę w prawidłowej funkcji pamięci.

Galantamina zwalcza deteriorację umysłową i zwiększa pamięć i zdolności poznawcze – nawet u osób z AD

Niedawna seria kompleksowych badań klinicznych ujawniła nowy ekscytujący potencjał galantaminy, nie tylko w leczeniu, ale także w profilaktyce i ogólnej funkcji poznawczej.

Naukowcy sądzili kiedyś, że pacjenci z AD, którzy odziedziczyli dwie kopie genu apolipoproteiny E (genotyp APOE) uważanego za przyczynę AD, nie skorzystaliby tak bardzo z inhibitorów cholinoesterazy, jak inni chorzy z AD. W czterech międzynarodowych badaniach klinicznych kontrolowanych placebo, trwających od 3 do 12 miesięcy, naukowcy z Janssen Research Foundation w Belgii zbadali 1.528 pacjentów AD z dwoma kopiami genotypu APOE i przetestowali skuteczność galantaminy. Choć osoby z 2 kopiami danego genu miały wcześniej AD, otrzymały jednakową korzyść z suplementacji galantaminą w porównaniu z tymi, którzy mieli AD z powodu innych genotypów. Tak więc niezależnie od genetycznego pochodzenia AD, galantamina poprawiła funkcje poznawcze i zdolność wykonywania zwykłych codziennych czynności.

Oprócz zapominania rzeczy i niemożności czerpania z wcześniejszych doświadczeń edukacyjnych, pacjenci z AD mają upośledzoną zdolność uczenia się nowych zadań. W ostatnich testach na zwierzętach naukowcy odkryli, że galantamina modyfikuje receptory nikotynowe, więc występuje zwiększone uwalnianie acetylocholiny oprócz działania jako inhibitor acetylocholinesterazy. Naukowcy doszli do wniosku, że codzienne podawanie galantaminy przez okres 10 dni powoduje poprawę czynników, o których wiadomo, że poprawiają możliwości uczenia się u pacjentów z AD.

 

Połącz wszystkie te cechy razem, i ogólny wynik dla pacjentów z AD – jak dowodzą dziesiątki badań klinicznych – jest taki, że choroba gwałtownie zwalnia i pamięć ofiary może się ustabilizować, a nawet poprawić. Najnowsze badania dodają coraz większą liczbę dowodów na profilaktyczny potencjał galantaminy i jej zdolność do odmłodzenia ogólnej wiedzy i wykonywania czynności.

Ratuj mózg – komórkę po komórce – zacznij dzisiaj

Dowód na skuteczność galantaminy w leczeniu AD jest tak imponujący, że już stosuje się ją na całym świecie. Pod marką Reminyl® stosuje się ją w 15 krajach europejskich. W 1999, Janssen Pharmaceutica przekazała Reminyl do FDA po abrobatę, i w marcu 2001 FDA zezwoliła na jej stosowanie u pacjentów z AD.

Ale zgoda FDA to tylko pierwszy krok na długiej drodze do pomocy pacjentom. Według Instytutu Medycznego Krajowej Akadamii Nauk, ważne odkrycia naukowe mogą przeleżeć aż 17 lat zanim info o nich dotrze do lekarzy i szpitali. I nawet jeśli lekarz wie o suplemencie czy leku, HMO albo firma ubezpieczeniowa może nie zgodzić się z powodu ceny. Albo oga uznac, że nie masz wystarczającej potrzeby na konkretny lek. Niezaleznie od potencjalnych korzyści, całe góry utrudnień i biurokratycznych bzdur mogą uniemożliwić otrzymanie koniecznych pacjentowi produktów.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz czekac. Kiedy giganty farmaceutyczne, firmy ubezpieczeniowe i HMO walczą o pakowanie, sprzedaż i dystrybucję wyciągów, możesz chronić pamięć i zatrzymać postęp AD stosując naturalną formę galantaminy.

Galantamina daje kilka drobnych skutków ubocznych: nudności, wymioty i biegunkę, ale można je znacznie zmniejszyć i nawet usunąć przyjmując mniejsze na początku dawki, i po tygodniu zwiększać je do pełnej dawki.

Na rynku sprzedawana jest pn. GalantaMind®.

Rozdział 5: Przywróć rozrost komórek mózgowych, zwalcz toksyczne białka, i odwróć objawy AD i demencji

Kiedy zaczynają się pojawiać objawy – jest za późno. Już są szkody. AD to choroba podstępna, skrada się ukradkiem, a następnie zabiera wszystko co jest ci drogie.

Ale tę okrutną chorobę można zatrzymać, i przywrócić niektóre funkcje. Co ważniejsze, można nawet jej zapobiec.

Dzięki jednej bezpiecznej naturalnej substancji można chronić posiadane komórki mózgowe, a nawet zastąpić niektóre z utraconych. Co więcej, ten niezwykły “ratownik” mózgu pomaga ludziom cierpiącym na najgorsze choroby neurologiczne, w profilaktyce jak i leczeniu AD i demencji.

Pamięć lwa, stalowe nerwy

Z kaskadowymi śnieżnymi białymi nitkami, ten grzyb dosłownie wygląda jak grzywa lwa – stąd jego nazwa – Lion’s mane. Na tym starożytnym produkcie w chińskiej medycynie, soplówce jeżowatej / Lion’s Mane (Hericium erinaceus), polega się z uwagi na jego zdolności wzmacniania mózgu.

Tradycyjnie uważa się, że ten grzyb daje pamięć lwa i stalowe nerwy.

Badania wykazały, że grzywa lwa zawiera unikalne czynne składniki zwalczające utratę pamięci i zmniejszające siły poznawcze często wiązane ze starzeniem. Konkretnie ten leczniczy grzyb może:

– poprawić pamięć

– rozjaśniać umysł

– stymulowac koordynację

– wzmacniać układ odpornościowy

– sprzyjać produkcji NGF (więcej później)

– regenerować komórki mózgowe.

Tak, ostatni punkt mówi, że grzywa lwa, a zwłaszcza specjalny opatentowany wyciąg z grzyba, może pomóc regenerować komórki mózgowe, co może być kluczem do sukcesu w leczeniu AD i demencji.

Pacjenci ze 100% demencją poprawili codzienne funkcjonowanie

Zacznijmy od początku. Małe japońskie badanie przyjrzalo się korzyściom tego grzyba u 50 starszych niepełnosprawnych pacjentów (i dodatkowymi 50 pacjentami jako grupa kontrolna). Z tych 50, 7 cierpiało na demencję.

Po przyjmowaniu dawki 5 g dziennie grzywy lwa przez 6 miesięcy, wszyscy pacjencie z demencją – 7 – pokazali 100% poprawę w podstawowym funkcjonowaniu w oparciu o obiektywną ocenę pn. FIM (Pomiar Funkcjonalnej Niezależności / Functional Independence Measure), który mierzy codzienne funkcje np. jedzenie, ubieranie się i chodzenie.

Potężny wyciąg przywraca siłę mózgu “hodując” nowe komórki mózgowe i zatrzymując śmiertelne toksyny

W 1991 oddany naukowiec dr Hiokazu Kawagishi szukał składników, które pomogłyby mózgowi w odrastaniu komórek. I zderzył się z barierą – barierą krew-mózg (BBB). Mózg jest dobrze chroniony, i bardzo nieliczne rzeczy mogą przedostać się przez BBB, i to bardzo utrudnia wzmocnić siłę mózgu.

I wtedy dr Kawagishi natknął się na składniki pn. hericenony, i odkrył, że (przynajmniej w laboratorium) mogły stymulować bardzo szczególne białko pn. NGF – ten sam odpowiadający za rozrost komórek mózgowych. Jeszcze lepiej, te składniki które pochodzą z grzywy lwa, przechodziły przez BBB.

Podczas pracy nad Grzywą lwa, dr Kawagishi odkrył jeszcze jeden czynnik chroniący mózg – amyloban. I ta frakcja robi coś naprawdę niesamowitego: chroni komórki mózgowe przed uszkodzeniami toksycznymi dokonywanymi przez peptyd beta amyloidowy – główny składnik niszczących mózg płytek powstających u pacjentów z Alzheimerem.

– – – – – – – – – – – – – – – –

Aricept: warto ryzykować?

Aricept, jak czytamy na ich portalu, uważa się za sukces, jeśli stan pacjenta z Alzheimerem nie ulega pogorszeniu, albo jego pogorszenie przebiega wolniej – co oznacza, że staje się gorzej, ale wolniej. I kilku nielicznych faktycznie zauważają lekką poprawę w objawach.

Ale ta minimalna poprawa przychodzi z bardzo niepokojącym spadkiem w formie bardzo niebezpiecznych skutków ubocznych. Powszechne skutki uboczne (to prosto z ich informacji) obejmuje rzeczy jak np. wyjątkowo powolne bicie serca i omdlenia, krwawienie w przewodzie pokarmowym, obstrukcja pęcherza i drgawki.

Staje się jeszcze bardziej przerażające gdy przyjrzy się mniej powszechnym skutkom: zastoinowa niewydolność serca, złamanie kości, wylew wewnątrzczaszkowy, (krwawienie w mózgu!), udar (forma zwana TIA), zapadnięte płuca i niewydolność nerek … żeby wymienić tylko kilka.

Kiedy rozważy się korzyści w porównaniu z ryzykiem, można zapytać: czy warto?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Naukowcy wyizolowali również inny aktywny związek z amylobanu, znany jako DLPE (dilinoleoyl-fosfatydyloetanoloamina). DLPE wykazał się bardzo silną ochroną komórek mózgowych in vitro poprzez hamowanie czegoś zwanego stresem ER, o którym wiadomo, że niszczy komórki mózgowe.

Tymi trzema czynnymi substancjami – jedna chroni przed toksyczną płytką, druga chroni przed śmiertelnym stresem ER, i trzecia która promuje wzrost nowych komórek mózgu – Alzheimera i demencję można zwalczać na trzech krytycznych frontach.

Więc dr Kawagishi połączył siły z dr Cuem Zhuang, i razem opracowali standaryzowany wyciąg (Amycenone) zawierający herykenony i amyloban (który, nawiasem mówiąc, jest opatentowany w Japonii jako czynnik przeciwko demencji). I ten opatentowany wyciąg jest kluczowym składnikiem suplementu o nazwie Amyloban 3399.

demencji i Alzheimera lekiem pn. Amyloban 3399

Amyloban 3399 może chronić mózg przed spadkiem zdolności poznawczych i nawet pomaga je odwrócić kiedy już się rozpoczął.

Zalecana dawka: 3 tabl 2 x dziennie, w celach zachowawczych czy profilaktycznych – 2 tabl 2 x dziennie.

Cdn: CZĘŚĆ 9: UKŁAD ODPORNOŚCIOWY

 

Komentarze

Jak oceniasz ten artykuł ?