Strona główna Ciekawostki Cuda ze skarbca natury cz. 6 – Osteoporoza

Cuda ze skarbca natury cz. 6 – Osteoporoza

214
0

Cuda ze skarbca natury cz. 6 - Osteoporoza

CUDA ZE SKARBCA NATURY cz 6 OSTEOPOROZA

ANTOLOGIA PODZIEMNYCH LEKÓW

CZĘŚĆ 6 OSTEOPOROZA

ROZDZIAŁ 1 Buduj gęstość kości i lecz złamania w połowie czasu przy pomocy tej chińskiej tajemnicy

 

Kiedy widzisz naklejkę “made in China”, jest ona zwykle na dole jakiegoś opakowania małych prezencików itp. I to są rodzaje produktów jakie Kate Ross kupowała jeżdżąc przez 20 lat do Chin i z powrotem. Miała udaną hurtownię specjalizującą się w prezentach, i wiele z tych rzeczy pochodziło z różnych targów handlowych na jakich była w Chinach. Ross zwykle trzymała się przedmiotów pokazywanych na tych targach, ale, jak mi powiedziała, zawsze intrygowały ją przeróżne inne rzeczy, zwłaszcza substancje ziołowe. Nie badała naprawdę tej dziedziny na chińskim rynku, aż do serii zbiegów okoliczności, które przekonały ją by je przynajmniej sprawdzić.

Pewnego dnia, niespodziewanie, otrzymała faks zapraszający ją na targi w Chinach specjalnie produktów ziołowych. Była ciekawa, ale nie myślała o tym zbyt wiele. Potem otrzymała e-mail od hotelu w Chinach, gdzie zwykle mieszkała, zapraszający ją na te same targi. Następnie linia lotnicza wysłała zaproszenie na tańsze bilety lotnicze do tego miejsca. I dzięki tej serii zachęt wyjechała do Chin na targi chińskich produktów ziołowych.

Od tego momentu ciekawość Ross przerodziła się w zupełnie nowe przedsięwzięcie biznesowe: wprowadzenie do Ameryki formuły dla zdrowia kości sprzed 3.000 lat, gdzie mogłaby wypełnić pustkę pozostawioną przez nieadekwatne, nawet niebezpieczne, konwencjonalne leki do budowy kości, na których mieliśmy polegać przez tak długo.

I kiedy mówię, że ona wzmacnia kości, nie mówię tylko o osteoporozie. W raportach przeczytałam, że to remedium może faktycznie leczyć złamania kości już w 3 tygodniach – dosłownie w połowie czasu u nas.

Debiut w Ameryce powszechnego budulca kości stosowanego w chińskim szpitalu

Niedługo po przybyciu na targi, Ross znalazła starożytny preparat do budowania kości: podczas gdy jest to nowe w tym kraju, przez wiele wieków używano go w Chinach. Jest również rutynowo stosowany w wielu najbardziej prestiżowych chińskich szpitalach. Próby kliniczne w tych szpitalach przyniosły tak niezwykłe wyniki, że stał się powszechny.

W skład preparatu pn. Osteoking wchodzą: korzeń traganka, korzeń żeńszenia azjatyckiego, kora eukomii, skórka mandarynki i woda oczyszczona / astralagus root, Asian ginseng root, safflower, tienchi ginseng root, Eucommia bark, tangerine peel. Nawet przyjmowane pojedynczo, składniki te mają swoje zalety, ale połączone w sposób i proporcje w Osteokingu, wydają się mieć bardziej wyspecjalizowane działanie budujące kości.

Osteoking działa na najważniejszy organ dla zachowania zdrowych kości

Wiele materiałów i badań omawiających zdrowie kości z punktu widzenia Tradycyjnej Chińskiej Medycyny (TCM) mówią o znaczeniu zdrowia nerek. Ross wyjaśniła mi, że w TCM nerka jest kluczowym narządem Qi (siła życia). To zwiększyło moją ciekawość, więc szukałam unowocześnionego wyjaśnienia.

Zdrowe nerki przetwarzają hormon zwany kalcytriol w aktywną postać wit. D. Kalcytriol pozwala organizmowi wchłaniać wapń z pożywienia, lub standardowych suplementów wapnia. Kiedy nerki nie działają dobrze, zaczynają robić mniej kalcytriolu – więc nawet jeśli przyjmujesz wapń, organizm nie może go wchłonąć. Wtedy do akcji wkracza hormon parathormon (PTH), aby mieć pewność, że zawsze masz wystarczającą ilość wapnia we krwi. PTH wytwarzany jest przez kilka małych, podobnych do fasoli gruczołów przytarczycznych w szyi, których “zadaniem” jest informowanie kości o uwalnianiu wapnia do krwioobiegu. Z biegiem czasu ten proces może osłabić twoje kości.

Rozumiejąc ten ważny związek, robi sens to, że niektóre ze składników Osteokingu – traganek, żeńszeń i kora eukomii – sa znane z tonizującego wpływu na nerki. Ale Osteoking ma też bardziej bezpośredni wpływ na tworzenie się kości.

W celu lepszego zrozumienia jak to działa, powiedzmy więcej o strukturze kości i jak one powstają.

W procesie budowania kości uczestniczą dwa rodzaje komórek kości: osteoklasty i osteoblasty. Osteoklasty wywołują resorpcję kości – co oznacza utratę substancji. Innymi słowy, są to komórki, które rozkładają istniejącą kość, by zrobić miejsce dla nowej.

Gdy osteoklasty wykonają swoje zadanie, osteoblasty uruchamiają tworzenie kości, które jest niezbędne do zastąpienia kości, która została resorbowana. Od dzieciństwa do około 30 roku życia, osteoblasty pracują ciężej niż osteoklasty, co oznacza, że więcej kości jest zbudowanych niż resorbowanych. W wieku około 30 lat osiągasz szczytową masę kości – czas, kiedy twoje kości są tak gęste jak nigdy nie będą. Wtedy równowaga zaczyna się przesuwać.

Przez pewien czas osteoklasty i osteoblasty działają dość równomiernie, ale około 50 roku życia osteoklasty (resorbery) zaczynają wyprzedzać osteoblasty (budowniczy), co oznacza, że więcej kości zostaje resorbowane niż zbudowano. To powoduje zmniejszenie gęstości kości.

Wzmacnianie podstawowych działań budowy kości

Jedna z analiz jaką znalazłam o Osteokingu wykonana przez Wydział Ortopedii na Kunming Medical College wykazała zdolność Osteokingu zwiększenia zdrowia kości.

Naukowcy badali 3 grupy królików: jednej nie leczono w ogóle, druga dostawała “leczenie solankowe” / saline, i trzeciej podawano Osteoking. W pierwszej nieleczonej grupie naukowcy zauważyli, że komórki kości królików były normalne. W grupie solankowej tkanka kostna rozpadała się i nawet wykazała krwawienie. Ale trzecia leczona Osteokingiem wykazała więcej osteoblastów, osteoklastów, komórki kostne noworodków i korę / cortex, a także złogi soli wapnia. Kość w grupie solankowej była też miękka i łatwo dawała się ciąć, a ta na Osteokingu była gęsta i trudna do cięcia.

Skróć o połowę czas w gipsie

Rozmawiałam ze Stevenem Hathawayem, który pracuje w firmie produkującej Osteoking. Zaczął go przyjmować po zdiagnozowaniu go na osteopenię, utratę gęstości kości mogącej prowadzić do osteoporozy. Przyjmował go przez około 5 tygodni, kiedy zauważył jak naprawdę dobrze działa.

Opowiedział jak 14.12.2004 poszedł na poddasze by przynieść zimową kurtkę. Obrócił się by zejść schodami w dół, z oczami zasłonietymi dużą kurtką, i kiedy schodził na półpiętro, całym swoim ciężarem potknął się o jeden z wielu zagrożeń jakie napotykamy codziennie – buty.

Ostro skręcił sobie kostkę na pozostawionej na półpiętrze parze butów. Natychmiast pojawił się obrzęk, i następnego ranka pojechał do szpitala na prześwietlenie. W lewej kostce zerwał więzadła i złamał strzałkę. Lekarz założył gips, co ograniczyło jego ruchliwość i było po prostu niewygodne.

Powiedziano mu, że będzie musiał mieć gips przez standardowe 6 tygodni, ale już po 2 tygodniach nalegał by lekarz zrobił mu kolejne prześwietlenie żeby zdjąć gips. Doszli do kompromisu: po 3 tygodniach powtórzono prześwietlenie i zdjęto gips. To jest połowa standardowego czasu gojenia złamań.

Dla potwierdzenia tego, przeczytałam list od jego lekarza, w którym napisał: “To jest bardzo imponujące, gdyż zwykle gojenie się tego typu uszkodzenia wymaga 6 tygodni, a pan zagoił je w połowie czasu”.

Gęstość kości poprawia się już po 6 miesiącach

Kolejna zakończona sukcesem historia z Osteokingiem przydarzyła się Helenie Y.

Przez około 4 lata walczyła z osteoporozą, i przyjmowała duże ilości wapnia i dużo codziennie spacerowała żeby zapobiec pogorszeniu sytuacji. W lipcu 2003 złamała biodro i przeszła operację wstawienia endoprotezy.

25 listopada 2003 skan kości potwierdził jej obawy – gęstość kości uległa pogorszeniu. Słyszała o Osteokingu i postanowiła go przyjmować.

To co się wydarzyło zdumiało wszystkich. Jak mówi Helena, “6 miesięcy później, 25.05.2004, miałam kolejny skan, i wyniki były zdumiewające. Wykazał zwiekszenie gęstości kości o 8.8% już po 6 miesiącach”. Lekarz powiedział, że “zaimponowało mu i zaskoczyło kiedy zobaczył taką znaczna poprawę w gęstości kości w tak krótkim czasie”.

Rozmawiałam z Hathawayem o przypadku Heleny. Potwierdził, że nie mógł wykluczyć, że to dramatyczne zwiększenie gęstości kości mogło być z powodu róznic w sprzęcie użytym do badania.

Więc poprosił szefa naukowego Sutton Medical Services o ocenę wyników obu skanów kości z uwzględnieniem różnicy między sprzętem. Użył innej metody analizując stan kości Heleny przed i po nazywanej T-score assessment / ocena wyniku T. Generalnie Helena poprawiła 5 na 6 wyników, nie zostawiając możliwości na żadne wątpliwości co do jej postępu.

95% poprawa w gojeniu pęknięć / złamań

Dostałam kopię raportu końcowego o leczeniu Osteokingiem 60 przypadków traumatycznych złamań z Wydziału Ortopedii w Szpitalu TCM w Kunming City. Naukowcy porównali wyniki pacjentów przyjmujących ten lek z grupą kontrolną przyjmującą inny o nazwie Wudidang. Ocena kliniczna wykazała, że Osteoking zmniejszał obrzęk o 95% i poprawiał gojenie o ponad 98%. Okazał się też być w 95% tak skuteczny jak środek przeciwbólowy.

W marcu 1998 Kunming Medical College zaczął badać zdolność Osteokingu w zwalczaniu martwicy kości / bone necrosis, czyli niszczenie się i powolne umieranie kości.

Naukowcy zalecili dawkę Osteoking (25 ml co drugi dzień przed snem) pacjentom wymagającym leczenia z powodu martwicy biodra. Czas trwania leczenia różnił się w zależności od stanu choroby każdego pacjenta, od 180 do 720 dni, i wiązał się z kursem ćwiczeń.

Spośród tych przypadków 51 pacjentów miało martwicę obu bioder i 25 tylko w jednym biodrze, co oznacza, że badacze ocenili ogółem 127 bioder. Wśród 127 stawów biodrowych 105 wykazało dobre wyniki leczenia. I wydaje się, że tylko 3 z 15 ciężkich przypadków przeszło operację wymiany stawu biodrowego. Chociaż nie wszyscy badani mieli takie wyniki, po pół roku do roku przyjmując Osteoking, wielu wykazało “naprawę i zmiany w regionie martwicy”.

Cena czystości

Osteoking sprzedaje się w ilości na 1 miesiąc. Skoro jest to środek w płynie i pakowany w jednostkowych dawkach, jest nieco droższy niż większość suplementów – około $100 na miesiąc, ale część ceny idzie na zapewnienie bezpieczeństwa i czystości produktu.

Należy wiedziec, że nie zaleca się go ciężarnym kobietom, umysłowo chorym, na jaskrę, ani chorym na serce, płuca czy z niewydolnością nerek lub nadmiernym krwawieniem.

Zalecana dawka wynosi 1 butelkę (25 ml) co drugi dzień. W badaniach na ludziach Osteoking podawano przed spaniem – naturalnym okresem regeneracji. I dla najlepszych rezultatów zaleca się przyjmowanie go przez co najmniej 1 miesiąc.

ROZDZIAŁ 2: Odwróć osteoporozę i usuń zapalenie stawów 1 pigułką

Jeśli chodzi o “złe kości”, jest wiele leków i suplementów, ale żaden z nich nie może naprawić tego co jest złe.

To dlatego Jerry Stine z Lifespan Products praktycznie robił fikołki kiedy napotkał produkt, który naprawdę robił różnicę… produkt który pomaga organizmowi “hodować” nowe kości tam gdzie zajdzie potrzeba. I to jest cud, ale na tym nie kończą się korzyści. To budujące kości dynamo może poprawić jakość kości i stawów, likwidując ból zapalenia stawów i zagrożenie osteoporozą.

Jeśli znasz kogoś kto nie ma ani osteoporozy ani zapalenia stawów, uważaj ich za szczęściarzy, jakby wygrał na loterii. Bo istnieje tylko nikła szansa, że nie dotknie cię co najmniej jedna z tych chorób kiedy dojdziesz do pewnego wieku.

Same dane statystyczne mogą wywołać ból kości:

– prawie 27% Amerykanów ma zapalenie stawów (OA), w tym około 1 / 3 Amerykanów powyżej 65 lat

– około 10 mln Amerykanów ma osteoporozę… i w tym około 8 mln to kobiety

– osteoporoza wywołuje zo najmniej 1.5 złamań co roku… w tym ponad 300.000 złamań biodra

– prawie 25% ludzi w wieku 50 lub starszych którzy złamali biodro umrze w ciągu roku od złamania

– ani medycynie głównego nurtu, ani suplementom, nie udało się naprawić tego problemu…

Aż do teraz.

Teraz, dzięki pracy Stilne nad tym niezwykłym produktem, możesz faktycznie odwrócić osteoporozę i utworzyć nowe kości… i usunąć ból zapalenia stawów tworząc nową chrząstkę, co jest kluczowe dla optymalnego zdrowia stawu.

Całkowity plan wzmocnienia kości

Firma Lifespan Products, skupia się na procesie starzenia… i jak go zatrzymać, i odwrócić. To wszystko co robi, i nawet nie rozważa produktu który nie zajmuje się fundamentalnym aspektem starzenia.

Problemy kości – zapalenie stawów i osteoporoza – absolutnie wiążą się z wiekiem. Kiedy się starzejemy, kluczowe mechanizmy budujące kości i chrząstkę dramatycznie spowalniają.

W tym samym czasie system usuwania starych kości nadal działa z pełną prędkością – proces zwany resorpcją. Dlatego specjalne komórki zwane osteoklastami przemieszczają się przez kości w poszukiwaniu wszelkich elementów, które wymagają odnowienia. Kiedy go znajdą, osteoklasty rozpuszczają ten fragment kości / stawu, pozostawiając puste miejsce.

Kiedy organizm pracuje w szczytowej formie, te miejsca wypełniaja się innym rodzajem wyspecjalizowanych komórek pn. osteoblasty. Niestety, ten proces działa mniej skutecznie kiedy się starzejemy – stara kość usuwana jest szybciej niż nowa może ją zastąpić.

Powszechną “odpowiedzią” na ten problem jest spowolnienie resorpcji (lekami jak Fosamax), i przyjmowanie wzmacniających kości suplementów np. wapń i wit. D. Ale te rozwiązania działają wokół prawdziwego problemu… a nie nad nim.

Ostinol pomaga organizmowi “hodować” nowe kości i chrząstki

Żaden inny produkt na rynku nie włącza komórek macierzystych w proces tworzenia nowej kości i chrząstki. Niektóre leki i suplementy mogą pomóc w tym procesie kiedy się rozpocznie, ale nie wymuszą odrostu kości same, gdyż nie zawierają BMP (białka morfogenetyczne kości / bone morpho-genetic proteins)… kluczowego składnika Ostinol™.

BMP to czynne biologicznie białka – faktycznie pobudzają komórki, zmuszając je do działania. Te unikalne białka włączają sygnały chemiczne wywołujące proces gojenia w tkankach kostnych, każąc komórkom zacząć “hodować” kość i chrząstkę. Poza tym BMP wykazały się właściwościami przeciwzapalnymi, bardzo ważna część leczenia obu – zapalenia stawów i osteoporozy.

Kiedy stosujesz Ostinol™ w połączeniu z odpowiednimi wzmacniającymi stawy suplementami – uważaj! BMP współpracują z wapniem, wit. D, glukozaminą i chondroityną… pomagając ci zbudować dobrej jakości kość.

W rzeczywistości można je stosować razem z lekami spowalniającymi resorpcję, dla lepszych wyników niż osiągniesz tylko samymi lekami.

Co więcej, nie wydaje się być żadnych skutków ubocznych. Doświadczenie kliniczne Stine’a z Ostinol™ pokazuje, że suplement jest dobrze tolerowany. Mówiąc prawdę, żaden z jego pacjentównie informował o żadnych negatywnych skutkach. Zamiast tego widział wiele pozytywnych rezultatów… nawet w wysoce nieprawdopodobnych sytuacjach.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Możesz tracić kość… nawet o tym nie wiedząc

Możesz być jednym z szacowanych 18 mln Amerykanów mających osteopenię – niską utratą kości – nawet jeśli tego nie wiesz. Na początkowych etapach, utrata kości nie wywołuje zauważalnych objawów, ale to osłabia twoje kości, przygotowując się do pełnej osteoporozy.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

BMPs okazały się skuteczne i bezpieczne

Stine nie jest jedynym profesjonalistą medycznym, który używał z sukcesem BMPs. Jest 40 lat badań i 20 lat doświadczenia klinicznego Ostinol™ – bezpieczeństwo i skuteczność dobrze ustalono. W rzeczywistości były tysiące badań tego jak działają BMPs żeby utworzyć, naprawić i ustabilizować kość i chrząstkę.

I od lat 1990, BMPs stały się standardem stosowania w chirurgii kości. Podczas operacji płynny wyciąg polewa się prosto na kość żeby rozpocząć gojenie… ze wspaniałą historią sukcesu i bezpieczeństwa.

Niedawno producent Ostinol™, ZyCal Bioceuticals Inc., badał BMPs w związku z zapaleniem stawów i kości (ta choroba otrzymuje finanse na badania, gdyż rezultaty są bardziej widoczne i dużo szybsze).

Badanie pilotażowe skupiało się na 6 pacjentach z łagodnym do umiarkowanego bólem stawów i sztywnością, którzy poza tym byli w dobrym zdrowiu. Ta mała grupa pacjentów wypełniła kwestionariusze Wizualnej Skali Analogowej / Visual Analog Scale (VAS) o bólu i sztywności. Podawano im 3 x dziennie 1 tabletkę Chondrinol® (mieszanka Ostinol™, glukozaminy i chondroityny). I w końcu tylko 1 tygodnia ci pacjenci poinformowali o ponad 50% zmniejszeniu bólu i sztywności.

I po 4 tygodniach poinformowali o:

– 55% zmniejszeniu bólu

– 59% zmniejszeniu w częstości bólu

– o 44% zwiększonej możliwości uczestnictwa w zajęciach rekreacyjnych

– wzroście siły o 38%.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Spowolnienie resorpcji może być bardzo złe

Teoretycznie, leki spowalniające utratę masy kostnej brzmią jak coś dobrego, ale tak nie jest. Kiedy zatrzymasz organizm w usuwaniu starych komórek kości, to nie czyni kości mocniejszymi lub zdrowszymi. W rzeczywistości pozostawienie starej tkanki kostnej może wywołać bardzo poważne skutki uboczne – np. śmierć kości (osteonekroza) i ostre infekcje.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zalecił matce Pro-Stiminol® (mieszanka Ostinol™ i Tricalcidin-3® organicznego wapnia) 1 tabl dziennie. Po roku stosowania tego suplementu utrata kości spowolniła się o 25%… ale nie było rozrostu kości.

Dlatego zmienił leczenie: 1 tabl Ostinol™ z dzienną dawką Pro-Stiminol® – i to przyniosło niezwykłe rezultaty. Po 6 miesiącach badania wykazały, że utrata kości zatrzymała się zupełnie… i gęstość kości zwiększyła się o 10%.

Ten rezultat zrobił wielkie wrażenie na jej lekarzu, i powiedział: “Bierz wszystko co podaje ci syn!”

Wierzchołek góry lodowej

Mimo że nie musisz radzić się czy zakupić Ostinol™ z Life-Span Institute, Stine mówi, że większość ludzi skorzystałoby na konsultacji z lekarzem.

“Osteoporoza, i w mniejszym stopniu choroba zwyrodnieniowa stawów, to sytuacja którą nazywam “wierzchołkiem góry lodowej” – powiedział mi Stine. Jest tak dlatego, że utrata gęstości kości może być tylko problemem powierzchniowym, skomplikowanym przez coś głębszego – jest wiele różnych zaburzeń metabolicznych i innych poważnych schorzeń, które mogą wywołać osteoporozę:

– nierównowaga hormonalna

– sprawy regulacji kortyzolu

– problemy z cukrem i insulino opornością

– każdy stan zapalny

– drobne infekcje (np. choroba przyzębia / periodontal disease)

– zaburzenia żołądkowo-jelitowe ( w tym wrażliwość na zywność)

– problemy z tarczycą (szczególnie jeśli przyjmujesz syntetyczne leki np. Synthroid).

Standardowa dawka Ostinol™ jest 1 tabl. dziennie, ale Stine powiedział mi, że niekiedy potrzebna jest dawka 2 x dziennie.

ROZDZIAŁ 3: Gęstość kości nie wystarcza… trzeba odwrócić osteoporozę odbudowując kości

Jeśli dochodzisz albo jesteś już po menopauzie, to prawdopodobnie zwracasz uwagę na kości i ryzyko osteoporozy. I prawdopodobnie robisz wszystko co możliwe – wszystko o czym myśleliśmy iż było dobre, zanim na scenie pokazał się najnowszy preparat odbudowujący kości.

Od jakiegoś czasu osteoporozę diagnozowano na podstawie zawartości minerałów w kości, dlatego leki na osteoporozę opracowywano po to żeby zachować minerały w kości.

Ale okazuje się, że wzmacnianie gęstości kości to tylko połowa obrazu – mówiąc prawdę, jeśli mineralizujesz kości nie zajmując się leżącą u odstaw tego strukturą, to możesz zwiększać ryzyko złamania / pęknięcia.

Na szczęście ten nowy przełom wspiera cały wachlarz zdrowia kości – pomagając odbudować strukturę kości. I jest to pierwszy suplement tego rodzaju.

Przyniósł mi go dr Martin Milner, doradca medyczny w HSI, mówiąc: “Nigdy nie widziałem naturalnego produktu lepiej opracowanego w celu konkretnego zajęcia się ograniczeniami uniemożliwiającymi odbudowę kości i odwrócenie osteoporozy”.

Po co zwiększać gęstość kości, skoro można je odbudować?

Siła kości to coś więcej niż gęstość – chodzi o integralność architektury kości. W rzeczywistości, po ukończeniu 50 lat, struktura kości zmniejsza się wcześnie niż ich gęstość, co sprawia, że kości stają się słabe i podatne na złamania.

Ciągła siła tej struktury pochodzi z procesu zwanego przebudową kości. Kość jest żywą tkanką, która się nieustannie rozkłada i odbudowuje. Komórki osteoklastów usuwają starą i uszkodzoną tkankę kostną, a następnie osteoblasty i osteocyty tworzą nową strukturę kostną – podobną do pajęczyny. Ta struktura zawiera mineraly, aby nadać kości jego gęstość i twardość. Proces zapewnia strukturalną integralność kości, co zmniejsza ryzyko złamań i osteoporozy.

W młodszych latach proces przebudowy skłania się ku budowaniu kości, zwiększając wzrost kości do momentu, w którym szczytową masę kości osiąga się około 30 roku życia. W połowie lat 30+ tempo usuwania słabych kości zaczyna przewyższać formację nowych kości, co oznacza, że z czasem powoli tracisz kość. Matryca kostna (rodzaj szkieletu, na którym zbudowana jest kość) słabnie. Jeśli bierzesz suplementy mineralizujące i zwiększasz gęstość kości, to utwardzanie częściowo uformowanej lub niepełnej macierzy kostnej oznacza, że masz większe szanse na złamanie.

Po menopauzie, niższe poziomy estrogenu i progesteronu zaczynają wpływać na proces przebudowy kości. Tkanka kostna zaczyna przechodzić proces rotacji w większym tempie – zwiększając ryzyko złamania o poprzez obniżenie jakości matrycy bez większego wpływu na gęstość.

Czynniki zapalne, które zwiększają resorpcję (rozkład starych komórek kostnych) i hamują tworzenie kości, nie są dłużej kontrolowane przez estrogen. Dlatego można faktycznie stracić do 20% masy kostnej w ciągu pierwszych 5 do 7 lat po wejściu w menopauzę.

Do tej pory kobiety zwiększają gęstość kości dzięki suplementom wapnia i wit. C. Ale to nie robi nic dla przebudowy matrycy kostnej. Wzmacnianie słabej matrycy nie zmienia jej samej – co oznacza, że kości pomimo tych wysiłków nadal będą słabe.

I tu pojawia się Ostera.

Ożyw swoje komórki budujące kości

Niedawno pojawiła się zmiana, nowe myslenie, że pewne substancje chemiczne w organizmie – naukowcy nazywają je “biochemicznymi markerami” – mówią nam więcej o ryzyku osteoporozy. Badanie gęstości kości mierzy tylko 20% szkieletu, a te biomarkery pokazują co się dzieje w całości, oraz w procesie remodelowania kości. Podpowiadają o tempie zastępowania, tworzenia i resorpcji kości.

Szczególnie wymowny jest poziom hormonu pn. osteokalcyny (OC). Ten hormon kontroluje tworzenie się nowej kości. W miarę jak osteoklasty niszczą starą kość, do krwiobiegu uwalniany jest OC. Im więcej go w krwiobiegu, tym szybszy obrót / zastępowalność kości, i tym większe ryzyko złamania.

Choć dr Milner powiedział mi, że za wcześnie jest sprawdzić przebudowę kości w jego praktyce (Ostera jest aż tak nowy!), próba kliniczna, wyniki opublikowane wcześniej w tym roku pokazują jak dobrze działa, na podstawie analizy biomarkerów wiązanych z przebudową kości.

W próbie na 77 kobietach po menopauzie uczestniczyło 45 z zespołem metabolicznym, i 32 ogólnie zdrowych. Obie grupy – próbna i kontrolna miały stosować dietę śródziemnomorską i aerobik przez 150 minut tygodniowo. Obie grupy się dostosowały, ale grupa próbna przyjmowała też Ostera – 2 x dziennie. Żadna z badanych kobiet nie przyjmowała wapnia ani multiwitamin mogących zawierać wapń i / lub wit. D w czasie trwającego 14 tygodni badania.

Na początku badania obie grupy miały podniesione poziomy OC, co wskazywało na zwiekszenie tempa zastępowalności kości, i zwiększone ryzyko osteoporozy. Na końcu badania poziomy podniosły się o 16.4% w grupie kontrolnej, a w grupie próbnej zauważono ich spadek o 31%. Wśród kobiet z zespołem metabolicznym zwiększenie w grupie kontrolnej było jeszcze wyższe – 22.6%, a w grupie próbnej taki sam spadek jak u tych z zespołem metabolicznym.

Inne biomarkery wiązane z przebudową kości i osteoporozą wykazały imponujące wyniki. P1NP, marker powstawania kości, znacznie zwiększył się przy użyciu Ostery i znacznie zmniejszył się w grupie kontrolnej. Natomiast IGF-1, wskaźnik ryzyka złamania kręgów u kobiet po menopauzie, znacznie wzrósł w przypadku Ostery (o 21,2%), co oznacza, że są narażone na mniejsze ryzyko złamania. Grupa kontrolna odnotowała spadek o 13,1%. Wzrost IGF-1 u kobiet z niskim poziomem estrogenu jest imponujący.

Wit. D w surowicy podniosła się o 16.2% w grupie próbnej i spadła o 14.6% w grupie kontrolnej w okresie badania.

W ramach próby naukowcy przyjrzeli się również poziomowi estrogenu. Odkryli, że poziomy te nie zmieniły się na możliwym do zaobserwowania poziomie, co oznacza, że pozytywne skutki dla biomarkerów wiązanych z odbudową kości nie miały nic wspólnego z estrogenem – wszystko to spowodowała Ostera.

Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy doszli do wniosku, że połączenie diety o niskim indeksie glikemicznym, ćwiczeń fizycznych i Ostery pozytywnie wpłynęło na odbudowę kości u kobiet po menopauzie o niskim poziomie estrogenu. Sugerują, że można uzyskać jeszcze więcej pozytywnych wyników dzięki wsparciu mineralizacji i ćwiczeniom obciążeniowym.

Cztery składniki wzmacniające kości w jednym preparacie

Korzystne właściwości Ostery pochodzą od kwartetu naturalnych elementów, sprawdzonych ratowników kości.

Pochodzące z chmielu kwasy izo-alfa rho (RIAA) modulują substancje wiązane z degradacją kości. Wykazano, że hamowanie tych substancji sprzyja tworzeniu kości i zapobiega stanowi zapalnemu, które przyspieszają utratę masy kostnej.

W podobny sposób działa berberyna: hamuje działania osteoklastów, komórek uczestniczących w rozkładzie tkanki kostnej. Zasugerowano też, że berberyna może wpływać na tworzenie osteoblastów, komórek budujących tkankę kostną.

Jest wit. D, która, jak wiadomo, współdziała z wapniem. Poza udzielaniem pomocy organizmowi wchłaniania wapnia do mineralizacji kości, odgrywa też rolę w regulowaniu zamiany kości. Niedobór wit. D wiąże się ze zwiększonym ryzykiem złamań i zwiekszonym tempem utraty kości.

I w końcu wit. K odgrywa główną rolę w metabolizmie białek kości, ważnych dla jakości kości, integralności i sprzyjaniu masy kostnej. Regularne przyjmowanie wit. K wiąże się ze zwiększoną gęstością mineralną kości, i mającą pozytywny wpływ na tworzenie kości.

Wit. K w Osterze może wchodzić w interakcje ze zwykłym rozrzedzaczem krwi – Coumadinem. Jeśli zażywasz ten lek, skontaktuj się z lekarzem. Zbyt duża ilość wit. K w diecie z warzywami o ciemnozielonych liściach i / lub suplementacji może nadmiernie zagęścić krew. Jeśli masz tendencję do tworzenia się skrzepów krwi lub potrzebujesz rozrzedzenia krwi z innych przyczyn, takich jak choroba wieńcowa, skontaktuj się z lekarzem przed przyjmowaniem Ostery.

ROZDZIAŁ 4: Bezmlekowa tajemnica w profilaktyce osteoporozy

W październiku 2004 amerykański lekarz główny opublikował pierwszy w historii raport na temat zdrowia kości – i wieści nie były dobre. Podobno do 2020 połowa Amerykanów w wieku powyżej 50 lat będzie zagrożona niską gęstością kości i osteoporozą. Ale to okropne ostrzeżenie przyszło z dobrą informacją: ryzyko wzrośnie tylko wtedy, gdy nikt nie podejmie natychmiastowych działań w celu ochrony swoich kości.

Żaden problem – wszyscy możemy podjąć działania. Przemyślenie jakie podjąć kroki może stanowić wyzwanie. Oczywiście istnieją leki na receptę, takie jak Fosamax, przeznaczone do budowy masy kostnej, ale przemysł mleczarski nadal trzyma się swojej opinii, że mleko buduje silne kości.

Ale leki na osteoporozę dają skutki uboczne takie jak nudności, zmieniony zmysł smaku i ból kości lub stawów. A mleko nie zmniejsza ich pod względem zdrowia kości: badania pokazują, że nie jest to najlepsze źródło wapnia, najważniejszego składnika odżywczego dla kości, i nie chroni przed złamaniami ani innymi problemami.

Może już przestawiłaś się na suplement wapnia by chronić się przed ubytkiem kości i osteoporozą. Kluczowe dla zachowania mocnych i zdrowych kości jest regulowanie wapnia w organizmie.

I teraz jest naturalny preparat który ci w tym pomoże.

Jest pod nazwą Osteophase, i badania wstępne wykazały, że może zmniejszyć utratę wapnia, zwiększyć gęstość i wymianę kości.

Supergwiazdy regulujące wapń uratują twoje kości

Osteophase to suplement odżywczy który niezawodnie reguluje homeostazę / równowagę wapnia w celu odbudowy masy kostnej i rozwiązania problemu nadmiaru wapnia.

Jest to morski preparat składający się z wyściółki muszli ostrygowej w połączeniu z 21 różnymi aminokwasami, żelazem, cynkiem i 3 specyficznymi ziołami – traganek /astragalus, korzeniem dzięgiela chińskiego / Angelica sinensis i nasionami łzawicy / Coix.

Wewnętrzna wyściółka muszli ostrygowej zawiera biologicznie aktywne białka i enzymy odpowiedzialne za stymulację tworzenia twardej zewnętrznej skorupy z dostępnego wapnia. Producenci Osteophase opracowali metodę ekstrakcji tych bioaktywnych składników z wyściółki, i wapnia z muszli.

Połączone z 3 ziołami w preparacie, aktywne składniki wyściółki muszli pomagają regulować funkcje wapnia w organizmie, wyciągając je z tkanek miękkich, gdzie mogą powodować uszkodzenia, i przekierowując je do kości by je wzmocnić.

Badania wykazały, że wyciąg z traganka hamuje utratę kości u szczurów, którym usunięto jajniki. To może pokazywac, że to może być dobrą alternatywą chroniącą kości dla pomenopauzalnych kobiet, które liczą na hormonalną terapię zastępczą.

Dzięgiel chiński często stosuje się jako główny składnik ziołowych środków w uszkodzeniach kości. On stymuluje syntezę substancji nazywanej OPC-1, kluczowej dla tworzenia kości.

Nasiona łzawicy pomagają przeciwdziałać degeneracji kości i chrząstki.

Potrzebujesz mniejszej dawki od zalecanej przez “ekspertów”

Dawka Osteophase uzyta w klinicznym ustaleniu w Chinach zawierała mniej niż 125 mg wapnia dziennie. Jest to dużo mniej niż zalecana dawka 1.000 mg dziennie w Ameryce dla ochrony kości. Ale pomimo niższego poziomu wapnia, naukowcy odkryli, że Osteophase zmniejszył utratę wapnia o 60%, zwiększył gęstość kości o 27%, i zwiększył tworzenie kości o 100%.

Te rezultaty potwierdzają opinię, że Osteophase działa regulując ilość wapnia w organizmie – a nie zwiększając jej.

CDN: CUKRZYCA

Komentarze