Strona główna Ciekawostki Cuda ze skarbca natury cz. 5 starzenie, energia i utrata masy ciała.

Cuda ze skarbca natury cz. 5 starzenie, energia i utrata masy ciała.

117
0

CUDA ZE SKARBCA NATURY cz 5 STARZENIE ENERGIA I UTRATA MASY CIAŁA

Krem witaminowy łagodzi swędzenie skóry wywołane starzeniem, egzemą i nawet trującym bluszczem

Kiedy Marilyn Strube złapała ospę wietrzną od 2-letniej córki, myślała że zwariuje, tak swędziła ją skóra.

Jej lekarz nie był bardzo pomocny, kazał jej przeczekać. Ale po kilku bezsennych nocach musiała coś zrobić. Próbowała rózne rodzaje płynów i kremów, bez rezultatów. Później, ku jej zaskoczeniu, jeden krem który spróbowała niemal natychmiast złagodził świąd. Kupiła go wiele miesięcy wczesniej w miejscowej aptece, ale kiedy poszła tam by kupić go więcej, dowiedziała się, że już go nie produkują. To jej nie zatrzymało, naukowiec biolog z wykształcenia, Strube wykorzystała wiedzę naukową by zbadać aktywne składniki nieprodukowanego już kremu do skóry. Ustaliła, że wit. D była jego tajnym składnikiem, który przyniósł jej taką ulgę.

W ten sposób Strube opracowała własny krem z wit. D, i przeprowadziła własne, nieformalne placebo kontrolowane próby kliniczne wśród przyjaciół i krewnych. Ci którzy używali krem z wit. D donieśli o natychmiastowej uldze w ciągle swędzącej skórze, a ci uzywający wersję bez niej nie mówili o żadnym skutku.

Witamina od której zależy skóra

Wit. D nazywa się “witaminą słońca”, gdyż tworzy się w skórze podczas wystawienia się na światło słoneczne. Kiedy promienie ultrafiletowe słońca padają na skórę, pobudzają prekursora wit. D, 7-dehydrocholesterol (nazywany też prowitaminą D3) do przekształcenia się w wit. D. Wtedy witamina krąży po krwiobiegu odgrywając witalną rolę w wielu krytycznych dla zdrowia procesach fizjologicznych.

Wit. D jest rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego większość ludzipowinna móc wchłonąć wystarczająco światła słonecznego w miesiącach letnich, by zdeponować wit. D na cały rok. Ale badania wykazały, że wiele osób, zwłaszcza starszych, ma niedobór wit. D. Istnieje wiele tego powodów. Z wiekiem słabnie zdolność organizmu wytwarzania wit. D po wystawieniu się promienie ultrafioletowe. W wieku 70 lat zdolność syntezowania wit. D ze słonca zmniajesza się aż o 70%. (Może zauważyłaś, że twoja skóra staje się bardziej sucha – swędzi – kiedy się starzejesz.) Powszechnie stosowane kremy przeciwsłoneczne dla ochrony skóry zmniejszają jej zdolność syntezy wit. D. I każda choroba i alergia może zaburzyć równowagę biochemiczną niezbędną do optymalnej konwersji i użycia wit. D.

Ale co z tym swędzeniem? Naukowcy odkryli, że pacjenci z silnie swędzącą skórą mają nienormalnie wysokie stężenia jonów fosforanowych w komórkach skóry. Jednym z podstawowych obowiązków wit. D jest regulacja metabolizmu fosforanów. Idealnie, jony fosforanowe są rozpuszczone w komórkach skóry. Ale bez wystarczającej ilości wit. D by ułatwić proces, jony fosforanowe gromadzą się w komórkach skóry, powodując swędzenie.

Dodatkowe badania wykazały, że wit. D odgrywa rolę regulatora wzrostu komórkowego i różnicowania tkanek. W komórkach skóry wit. D wyzwala różnicowanie komórek naskórka, tworząc różne warstwy skóry. W ten sposób uważa się, że niedobór wit. D przyczynia się do łuszczycy, co jest spowodowane niewłaściwym różnicowaniem komórek naskórka.

Przez dziesięciolecia dermatolodzy stosowali światło ultrafioletowe B w leczeniu, które zwiększa poziom wit. D, w celu złagodzenia intensywnego świądu łuszczycy. To zadziałało – ale było drogie, niewygodne i narażało pacjentów na zwiększone ryzyko raka skóry. Ale był to najlepszy sposób bezpośredniego podania wit. D na skórę, ponieważ wcześniejsze próby stosowania miejscowych preparatów z wit. D były również bardzo drogie i możliwe tylko na receptę – aż do teraz.

Mamy wszystkie korzyści wit. D

Krem z wit. D o którym powiedziałam wczesniej (opracowany przez Marilyn Strube) jest znany pn. DermaVive®, i od tej pory Strube szerzyła tę informację. Opatentowany preparat przynosi ulgę osobom cierpiącym na egzemę, łuszczycę, grzybicę pachwiny, ospę wietrzną, świąd z powodu trującego bluszczu, oparzeń słonecznych, ukąszeń przez owady, kontaktowe zapalenie skóry – nawet swędzenie spowodowane gojeniem się ran i oparzeń. I wiele osób znalazło ulgę w ogólnym swędzeniu spowodowanym starzeniem się skóry.

Ulga bez sterydów czy leków przeciwhistaminowych

DermaVive jest dostępny w niektórych sklepach w stanach Waszyngton i Oregon, albo bezpośrednio u Strube przez Internet.

Tajna zwiększająca energię której ufają zawodowi sportowcy

Niewiele osób jest w lepszej kondycji niż profesjonalni futboliści. W końcu to oni mają zaspoły ekspertów – od dietetyków do osobistych trenerów – by zachować ich w idealnej kondycji – i kilka milionów powodów chęci by być w takiej kondycji. Ale nawet mając ten dostęp do najlepszych zasobów, niekiedy zawodnikom z NFL brakuje “pary”. Nie dowiedziałbyś się o tym patrząc na nich, jakoś pokonują to zmęczenie. W jaki sposób? Niedawno poznaliśmy jeden ze sposobów osiągania tego ekstra wzmocnienia, przyjmują naturalny suplement, który nie jest znany wielu ludziom. I skoro ta tajna może pomóc tym profesjonalistom w zwiększeniu energii, to wyobraź sobie co może on zrobić dla ciebie.

Koniec krótkoterminowych “kopów”

Daj sobie więcej energii od początku

Większość wzmacniających energię suplementów “działa” pobudzając nadnercza do produkcji większej ilości adrenaliny. To daje ci krótkotrwałego “kopa”, bo adrenalina daje szybsze bicie serca, wysyłając więcej krwi do mięśni, które wtedy się kurczą i stajesz się bardzij czujny czy energiczny. Ale tu kluczowym wyrażeniem jest “krotkotrwały”. Skutki się wyczerpują kiedy suplement przechodzi przez organizm, i możesz wylądować bardziej zmęczony niż byłeś wcześniej.

Ale produkt o którym właśnie dowiedzieliśmy się – NT Factor – działa wzmacniając proces tworzenia energii w organizmie. I on rozpoczyna się od mitochondriów.

Mitochondria są jak mikroskopijne narządy w niemal każdej komórce organizmu człowieka. One odpowiadają za produkcję energii i oddychanie komórek, proces w którym przekształcają substancje odżywcze w energię w formie adenozynotrifosforanu / adenosine triphosphate (ATP). ATP to nukleotyd służący jako główne źródło energii komórek i jest konieczny dla syntezy RNA.

Przez ten proces mitochondria są odpowiedzialne za wytwarzanie ponad 90% energii potrzebnej do podtrzymania życia i wspomagania organizmu. Ponadto te małe struktury również odpowiadają za syntezę aminokwasów oraz rozkład i utlenianie kwasów tłuszczowych. Wykonują ten niesamowity wachlarz zadań, wykorzystując swoją unikalną strukturę podwójnej membrany.

Naukowcy napisali wiele książek na temat mitochondriów, ale tylko z tego krótkiego wyjaśnienia widać jak ważne dla zdrowia są mitochondrie. Kiedy się starzejemy nasze komórki fukcjonują z coraz mniejszą liczbą mitochondriów – i te pozostałe mogą nie wykonywać swojego zadania tak skutecznie jak wcześniej. Jeśli ich membrany są uszkodzone, mitochondria nie mogą funkcjonować – produkują mniej energii, i czujesz się zmęczony. Dlatego kluczem do zachowania poziomów energii w szczytowej formie jest ochrona mitochondriów przed uszkodzeniem. I kluczem do tego wydają się być fosfolipidy.

Fosfolipidy to komórki tłuszczowe połączone z 1 lub 2 grupami fosforanów. One są bardzo ważne dla wydajnej struktury i funkcji błon komórkowych, w tym podwójnych błon mitochondriów. Są szczególnie wazne w ochronie błon przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, odpowiadają za aktywację enzymów antyoksydacyjnych na powierzchniach błon komórkowych.

Pomyśl o tym tak: jeśli każda z twoich komórek jest drużyną piłkarską, mitochondria są rozgrywającymi, a fosfolipidy są liniowymi chroniącymi ich przed “wyrzuceniem”. Więc im więcej masz działających fosfolipidów, tym większa szansa, że mitochondria pozostaną zdrowe, co przekłada się na więcej energii dla ciebie.

Najlepszym źródłem fosfolipidów są żółtka jaj i mięso z narządów. Ale jeśli nie jesz dużych ilości tych produktów w każdym posiłku, to prawdopodobnie nie dostaniesz z samej diety wszystkich potrzebnych komórkom fosfolipidów.

Badania na zwierzętach wykazały, że leczenie dodatkowymi fosfolipidami może poprawić czynność mitochondriów, a nawet zatrzymać lub odwrócić uszkodzenia spowodowane wcześniejszymi zaburzeniami mitochondrialnymi. W jednym z badań naukowcy badali wpływ suplementowania fosfolipidów na szczury z ubytkiem wiązanego z wiekiem słuchu. Odkryli, że szczury którym podawano przez 6 miesięcy lecytynę, główny fosfolipid, “w znacznym stopniu zachowały słuch” w porównaniu z tymi którym jej nie podawano.

Opierając się na zachęcających wynikach tego i innych badań na zwierzętach i w laboratorium, naukowcy postanowili opracować suplement fosfolidowy dla ludzi. Dziaj jest kilk na rynku, ale NT Factor wyróżnia się gdyż ma co najmniej trzy opublikowane próby kliniczne. Jest opatentowaną mieszanką fosfolipidów, łącznie z fosfatydylocholiną, glikolipidami i innymi wielonienasyconymi składnikami odżywczymi fosfatydylu wraz z probiotykami, takimi jak bakterie bifido, L. bacillus i L-acidophilus.

I każde to badanie dowodzi jego skuteczność w powiązanym z wiekiem zmęczeniu, w przewlekłym zespole zmęczenia, a nawet w chemioterapii.

“Postaraj się by nam nigdy go nie zabrakło…”

Rozmawiałam z dr Jimem Shorttem, który zaleca wielu swoim pacjentom NF Factor, łącznie z niektórymi zawodnikami z NFL.

“Leczeni przeze mnie zawodnicy mówią mi, że po 8 tygodniach sezonu, “trafiają na ścianę” – powiedział. NT Factor zaczął stosować około rok temu, i po kilku tygodniach leczenia jego pacjenci z NFL powiedzieli: “Postaraj się by nam nigdy go nie zabrakło”.

Zmniejsz zmęczenie o ponad 35% już w 12 tygodni

Ale NT Factor ni ejest tylko dla sportowców czy ludzi walczących z przewlekłym zmęczeniem. W jednym badaniu naukowcy ocenili skutki NF Factor na zdrowych osobach w wieku powyżej 60 lat. Wszyscy jego uczestnicy mówili o “przewlekłym, trudnym do opanowania zmęczeniu”, według skali zmęczenia Pipera / Piper Fatigue Scale (PFS), uznawanym narzędziem oceniającym dla analizowania zmęczenia, na której 0 oznacza brak zmęczenia, a 10 ostre zmęczenie. Uczestników podzielono na 2 grupy w oparciu o wynik PSF: jedna – 1-4 w grupie łagodnego, i 4-7 umiarkowanego zmęczenia.

Uczestnicy przyjmowali 2 tabletki NT Factor dziennie przez 12 tygodni. Przed i po badaniu wykonano badanie krwi. Później po 24 tygodniach wrócili na ponowne badanie.

Po 4 tygodniach badania średnie zmniejszenie zmęczenia łagodnego spadło o 20%, umiarkowanego ciągle spadało, po 8 tygodniach spadło o 33%, i po 12 tygodniach o 35.5%.

75% pacjentów z rakiem zmniejsza skutki chemioterapii

Naukowcy przeprowadzili też badanie, w którym ocenili wpływ Propax, na pacjentach z rakiem. Kontrolowane placebo, podwójnie slepe badanie 36 pacjentów prowadzono jednocześnie z niezaślepionym badaniem 16 pacjentów. Wszyscy uczestnicy przechodzili ambulatoryjną chemioterapię z powodu raka, w tym raka okrężnicy, odbytu, trzustki, piersi, jajników i niektórych rodzajów raka płuc.

W obu badanych grupach, zarówno pacjenci, jak i pielęgniarki, które się nimi opiekowały, zgłosili znaczną poprawę nasilenia działań niepożądanych po chemioterapii po 3 miesiącach leczenia preparatem Propax. W nieślepym badaniu 81% respondentów zgłosiło ogólną poprawę wskaźników jakości życia; pielęgniarki zauważyły, że 68% uczestników miało mniej toksyczności wywołanej chemioterapią po przyjęciu preparatu Propax. W ślepym badaniu 75% pielęgniarek i 63% pacjentów zgłosiło ogólną poprawę skutków ubocznych. Obie grupy wykazały szczególną skuteczność w poprawie apetytu i nudności.

Jest kilka produktów na rynku, które twierdzą, że poprawiają funkcję mitochondrialną poprzez fosfolipidy. Ale ten był jedynym produktem sprawdzonym w badaniach na zwierzętach i ludziach.

Teraz jest preparat o nazwie NT Factor, o którym rozmawiałam z dr Robertem Settinari, konsultantem i współautorem jednego z badań Propexu na ludziach o tym co sprawia, że NT Factor rózni się od innych produktów.

Settinari wskazał na probiotyki w NT Factor, które mogą pomóc w przyswajalności fosfolipidów w nim oraz innych substancji odżywczych. “NT Factor” – powiedział – “wzmacniają cały system biodostaw. Probiotyki wzmacniają przewód pokarmowy i usuwają rywalizujące o miejsce patogeny. Przygotowuje on przewód pokarmowy do lepszego wchłaniania substancji odżywczych, a fosfolipidy są wchłaniane w jelicie”.

Czyli teraz mamy 2 preparaty: NT Factor i Propax.

Jak wyjaśniłam, Propax to kompleksowa mieszanka NT Factor wraz z obszerną listą witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Dawka jest wstępnie rozprowadzana w paczkach złożonych z 4 tabletek i 1 kapsułki żelowej; zalecana dawka to 1 paczka 3 x dziennie. Ale podczas gdy Propax pokazał świetne wyniki, wiele osób zainteresowanych NT Factor jest już w kompleksowym programie suplementacyjnym i nie chce lub nie potrzebuje wszystkiego, co zawiera Propax.

Ale teraz mamy jeszcze jeden preparat pn. Mitochondria Ignite, mający całą moc NT Factor wraz z krótszą listą dodatkowych substancji odżywczych: wapń, fosfor, magnez, karnitynę, kreatynę i pantetynę / panetethine. Mitochondria Ignite jest w tabletkach 300 mg, zalecana dawka: 1 tabl 3 x dziennie.

Terapia przeciwstarzeniowa tak łatwa, że możesz ją stosować kiedy śpisz

To nie tylko myśli i zmartwienia, które sprawiają, że nie śpisz w nocy, gdy jesteś zestresowany. W organizmie toczą się rzeczywiste reakcje fizjologiczne, które uniemozliwiają zasypianie. Stres powoduje, że organizm wydziela hormony nadnerczy – te same, które odpowiadają za reakcję “walcz lub uciekaj”, którą wszyscy odczuwamy w ekstremalnych sytuacjach. A teraz wiemy, że ograniczanie lub przynajmniej zmniejszanie tej fizjologicznej reakcji na stres nie tylko pomoże złagodzić bezsenność, ale może też pomóc w walce ze starzeniem się.

Insomnia i hormonalny efekt domina

W szczególności bezsenność bezpośrednio wiąże się z hormonem pn. kortyzol. Dr Milner, medyczny doradca HSI, wyjaśnił mi, że kortyzol osiąga najwyższy poziom rano, spada w ciągu dnia, i jest najniższy w nocy. Ale badania sugerują, że poziomy kortyzolu podnoszą się z wiekiem. Te właśnie podniesione poziomy powodują bezsenność i negatywne zmiany w działani hormonów, np. zmniejszenie produkcji hormonów płciowych – testosteron, estrogen i progesteron. Spadające poziomy tych hormonów są jedną z głównych przyczyn starzenia fizycznego i umysłowego.

Ograniczenie nadmiernej produkcji kortyzolu i dobre przespanie nocy oczywiście nie odwrócą naturalnego, stopniowego spadku hormonów wywołujących zmiany np. menopauzę. Ale może pomóc w normalizowaniu niedoboru hormonów wywołanego przez naturalny proces starzenia taki jak DHEA / dehydroepiandrosteron. Dlatego kontrolowanie poziomów kortyzolu może pomóc zmniejszyć niektóre skutki uboczne często towarzyszące starzeniu np. utrata pamięci, zmęczenie, a nawet zwiększanie masy ciała.

Mniejszy stres = lepszy sen

Dlatego zwalczanie insomni poprzez kontrolowanie poziomów kortyzolu może być jednym z ważnych kluczy do starzenia. Podniesienie poziomów wzmacniających sen substancji jak serotoniny i melatoniny będzie mieć naturalny relaksujący efekt. To nie tylko pomaga łatwiej odpoczywać, ale też zwalcza pocudzające i postarzające skutki kortyzolu.

Znaleźliśmy 2 naturalne preparaty zajmujące się tymi sprawami: Seditol i Tryptophan. Rozpocznijmy od tego, który zajmuje się zwalczaniem głównego winowajcy bezsenności – kortyzolu.

Pomogło 87% cierpiących na bezsenność

Seditol opracowano konkretnie w celu ograniczenia kortyzolu w organizmie, zdaniem Boba Garrisona, dyrektora producenta, Next Pharmaceuticals. Jest to mieszanka 2 ziołowych składników: magnolii i ziziphus / głożyny.

Garison powiedział mi, że jak wiele innych suplementów, Seditol powstał dzieki nieoczekiwanym korzyściom odkrytym w czasie badań na ludziach. Next opatentował mieszankę magnolii z oryginalnym zamiarem sprzedaży jako środka zmniejszającego stres. Korę magnolii tradycyjnie stosowano jako ogólny środek przeciwko stresowi i niepokojowi. Ale pojawiają się nowe opinie, że związek magnolii z korzyściami przeciwstresowymi przynosi korzyści w kontrolowaniu kortyzolu. Kora zawiera dużą ilość 2 związków bifenolu, magnololu i honokiolu, które, jak się uważa, przyczyniają się do pierwotnego działania antystresowego i obniżającego kortyzol. Te obniżające kortyzol skutki są większe niż łagodzenie stresu, co odkryli naukowcy Next w badaniu opatentowanego przez nich wyciągu.

Podczas jednego z badań tej mieszanki okazało się, że stale otrzymywali informacje zwrotne nie tylko na temat zmniejszonego niepokoju, ale także zgłaszali, że poprawili sen. Następnie przełączono biegi i opracowano wyciąg z magnolii jako środek wspomagający zasypianie, dodając do mieszanki ziziphus, który używano jako środek nasenny w tradycyjnej chińskiej medycynie przez ponad 2.000 lat.

Przeprowadzona mała próba Seditolu w Nowym Jorku przez 14 dni wykazała imponujące rezultaty. Uczestnicy przyjmowali go przed snem jako suplement. Badanie podkreśliło znaczenie przyjmowania go regularnie, a nie jako okazjonalne tabletki nasenne. Wyniki badania okazały się imponujące: u 87% uczestników zmniejszył zmęczenie odczuwane z braku snu, i 83% doświadczało pełnego snu.

Zalecana dawka dzienna: 365 mg wieczorem, rezultaty zauważalne po 2 tygodniach.

Pomimo złej prasy, Tryptophan jest dostępny i bezpieczny

Jednym z kluczowych chemikaliów w mózgu potrzebnych do spania jest serotonina.

Produkuje ją aminokwas tryptofan w mózgu. Dlatego jeśli nie masz wystarczającej ilości tryptofanu, nie produkujesz wystarczającej ilości serotoniny, i nie śpisz dobrze.

Znaleźliśmy jednego producenta, firmę LifeSpan.

Absorpcja tryptofanu jest zoptymalizowana kiedy przyjmuje się go co najmniej 20 minut przed posiłkami.

Chińskie remedium ziołowe do odmładzania krwi

Mr Lee wszedł do gabinetu dr Dexina Yana bo już nie miał żadnego wyboru. W wieku tylko 45 lat doświadczał zaników pamięci, mętnie myślał, miał nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, szum w uszach, drętwienie rąk i nóg, i sine usta.

Stosowanie przez 5 lat leków na receptę tylko pogorszyło jego problemy. Dr Yan specjalizował się w leczeniu krwi i zaburzeń krążenia, i zdobywał reputację dzięki sukcesom w leczeniu trudnych przypadków, takich jak Mr Lee.

Informacje o Mr Lee: ciśnienie krwi 180/110, słabe tętno, badania krwi wykazały, że miał przerażająco wysoki poziom trójgliceryów – 1.150 (norma = mniej niż 150).

Dr Yan przepisał mu opracowany przez siebie ziołowy preparat o nazwie Vital Cell.

Po 45 dniach leczenia Mr Lee poinformował, że poprawiły się jego wcześniejsze dolegliwości i objawy. I pokazały to liczby: ciśnienie spadło do 170/90, trójglicerydy spadły o prawie 900 pkt do 253.

Uczenie starych komórek krwi nowych sztuczek

Vital Cell leczy organizm prosto u źródła tak licznych dolegliwości – we krwi. Łącząc nowoczesną naukę z bogatą chińską tradycją ziłową, przełomowy preparat dr Yana pomógł tysiącom pacjentów odzyskać zdrowie i energię dzięki odmłodzeniu komórek krwi i poprawie krążenia do poziomów zwykle występujących tylko o bardzo młodych osób.

Kiedy ktoś mówi o krążeniu, to prawdopodobnie myślisz o sercu i głównych tętnicach – z dobrego powodu. Zaburzenia krążenia, takie jak nadciśnienie i miażdżyca (stwardnienie tętnic) są głównymi czynnikami ryzyka choroby serca i udaru. Ale jest tu więcej niż to.

Z całą uwagą na serce i tętnice, łatwo jest pominąć poważne problemy zdrowotne wpływające na najmniejsze składniki systemu krążenia – mikroskopijne naczynia krwionośne nazywane mikrokapilary / naczynia włoskowate, gdzie odbywa się istotna wymiana tlenu i składników odżywczych. Jeśli krew nie przepływa poprawnie przez tę sieć, może wywołać wszelkiego rodzaju problemy zdrowotne – z których wiele może nie wydawać się w ogóle powiązanych z krążeniem.

Kiedy się starzejemy występuje wiele czynników przyczyniających się do słabego krążenia. Tętnice i żyły stają się sztywne i zatkane kiedy gromadzą się w nich płytki i cholesterol, i ograniczają przepływ krwi. Krążenie mogą też utrudniać skurcze w mięśniach gładkich otaczających tętnice i żyły krążeniowe. Te same procesy występuja też w naszych mikrokapilarach, zmniejszając mikrokrążenie i osłabiając wymianę substancji odżywczych i gazów w tkankach i głównych narządach.

Problem ten pogarsza się z wiekiem, ze względu na zmiany w składzie i strukturze komórek krwi. Po osiągnięciu średniego wieku krew zaczyna gęstnieć i krzepnąć, ponieważ płytki i białka krwi powodują, że komórki stają się lepkie. Plus, śledziona, organ odpowiedzialny za usuwanie starych, uszkodzonych krwinek z krążenia, zaczyna zwalniać z wiekiem, co oznacza, że nowe, zdrowe komórki krwi są wymieniane w znacznie niższym tempie. I żeby jeszcze pogorszyć sprawę, gdy komórki krwi się starzeją, stają się sztywne i nie wydają się być okrągłe i równo ukształtowane. To sprawia, że trudniej im przejść gładko przez kapilary. W rzeczywistości, kanciaste, postrzępione kształty starych komórek mogą jeszcze bardziej uszkodzić wrażliwe mikrokapilary.

W końcu te związane z wiekiem zmiany oddziałują na mikrokapilary, zmniejszając krążenie do tkanek i blokując przepływ składników odżywczych i tlenu. Usuwanie również dwutlenku węgla i innych produktów przemiany materii jest utrudnione, co prowadzi do powolnego gromadzenia się odpadów metabolicznych, które mogą stopniowo zakopywać komórki we własnych odpadach. Z czasem komórki, zatrute własnymi odpadami metabolicznymi, zaczynają się niszczyć i w końcu przestają funkcjonować.

Połączony skutek słabego krążenia i starej krwi przyczynia się do wielu objawów, w tym dużego zmęczenia, rozmytego myślenia, częstych infekcji i obniżonego popędu płciowego – wszystkie stany zwykle uważa się za “normalne części starzenia”. Jeśli krążenie się nie poprawi, może to prowadzić do poważniejszych stanów, np. nadciśnienie, atak serca, udar mózgu, cukrzyca i zapalenie stawów. Ale dostarczenie organizmowi świeżego dopływu zdrowej krwi może zająć się wszystkimi tymi problemami, i nie tylko.

Związek między krwią i starzeniem

Jako profesor i lekarz, dr Yan otrzymał intensywne wyształcenie w medycynie zachodniej i tradycyjnej chińskiej (TCM). W chińskiej medycynie “stagnacja krwi” jest uważana za główną przyczynę wielu schorzeń charakteryzujących się bólem. Kiedy dochodzi do stagnacji krwi, narządy wewnętrzne organizmu nie otrzymują normalnych składników odżywczych, a odpady nie są odprowadzane w wystarczającym tempie. To powstrzymuje organy przed wykonywaniem ich funkcji, co prowadzi do osłabienia, choroby i starzenia.

Dr Yan uznał, że chińska opinia o stagnacji krwi ma silne następstwo w zachodniej medycynie – szczególnie w przypadku cukrzycy. W cukrzycy, stale podwyższony poziom cukru we krwi niszczy mikrokapilary i osłabia przepływ krwi do siatkówek, nerek i nerwów obwodowych. W końcu może to doprowadzić do ślepoty, uszkodzenia nerek i potencjalnej amputacji kończyn.

Zasadniczo, cukrzycę można uważać za przyspieszoną formę zwykłego procesu starzenia w odniesieniu do składu krwi i zaburzeń krążenia.

Odnotowując podobną rolę, jaką odgrywa krążenie w procesie starzenia oraz w chorobach takich jak cukrzyca, dr Yan stworzył teorię, że wiele problemów zdrowotnych, które zaobserwował u swoich starszych pacjentów, może być spowodowane słabym krążeniem i leżącymi u podłoża zaburzeniami krwi. Uważał, że te problemy uszkadzają ważne tkanki i narządy, podobnie jak uszkodzenia obserwowane w zaawansowanych przypadkach cukrzycy.

Dr Yan połączył się z innymi badaczami medycznymi w Shanghai Medical Hospital by utworzyć nowy zespół badawczy pn. Blood Stasis and Aging Research Group / Grupa Badawcza ds. Zastoju Krwi i Starzenia. Naukowcy zebrali próbki krwi od młodych i starszych ochotników do oceny. Szybko zauważyli, że próbki krwi młodych dorosłych były cieńsze i miały jaskrawszy czerwony kolor, niż próbki starszych osób. Zaintrygowani tym prostym związkiem między stagnacją krwi i starzeniem, naukowcy chcieli sprawdzić korzystne skutki wielu naturalnych ziół na krew i funkcję mikrokapilarów.

Po 8 latach zbierania danych klinicznych o mikrokrążeniu i oszacowania zmian w przepływie krwi, zespół dr Yana opracował preparat składający się z 10 mocnych ziół wykazujących przwrócenie zdrowego krążenia.

Vital Cell zawiera astragalus / traganek, Atractylodes, żeńszeń San-Qi, dong-quai, safflower / krokosz, południowy Tsangshu, Lycium Chinense / kolcowój chiński, Codonopsis / dzwonkowiec kosmaty, red-rooted / czerwono-korzenny sage, i chińską lukrecję. Oprócz działania pobudzającego krążenie, składniki Vital Cell wspierają także funkcje układu hormonalnego i ośrodkowego układu nerwowego, i poprawiają metabolizm białek.

Poprawiając krążenie, odżywiając komórki i eliminując odpady, Vital Cell przyczynia się do ogólnej poprawy pamięci, energii i zdrowia, zapobiegając zapadalności na wiele wiązanych z wiekiem chorób.

Klucz do młodszych tkanek

Kiedy liczne badania na zwierzętach ustaliły bezpieczeństwo preparatu, naukowcy zmierzyli faktyczne skutki Vital Cell na zdrowie różnych tkanek narządów w 2 grupach 10 królików. Jednej grupie podawano normalny pokarm, drugiej suplementy Vital Cell. Po 2 latach naukowcy zgromadzili próbki tkanek królików.

Naukowcy zbadali próbki tkanek grasicy, serca, płuc, wątroby, nerek, śledzion, mózgu i narządów płciowych. Nieleczone zwierzęta wykazały wszystkie typowe objawy starzenia: grube ścianki naczyń krwionośnych, zatkane i poplamione płytkami, a komórki wątroby skurczone, bezkształtne i pełne zakrzepów krwi. Organy płciowe były pomarszczone i miały słabą strukturę komórkową, i komórki nerkowe popękanei w formie papki.

Natomiast zwierzęta którym podawano Vital Cell ledwie pokazały jakieś objawy starzenia w ogóle. W rzeczywistości, kiedy naukowcy porównali leczone króliki z młodymi, nie było praktycznie żadnej różnicy między nimi.

Najbardziej znaczącą poprawę odnotowano w grasicy. Ten gruczoł jest kluczowym regulatorem układu odpornościowego. Zazwyczaj kurczy się dramatycznie z wiekiem, a utratę tkanki grasicy uważa się za jedną z głównych przyczyn utraty funkcji odpornościowej u osób starszych. Kiedy badacze przyjrzeli się grasicom starych, nieleczonych zwierząt, oznaki starzenia były wyraźne.

One skurczyły się do mniej niż 1 / 3 wielkości gruczołów młodszych zwierząt, i większość tkanki zastąpiła tkanka łączna i komórki tłuszczowe. Porównując, grasice starych zwierząt leczone Vital Cel były 2 x większe niż te zwierząt nieleczonych, i tkanka była identyczna jak ta młodych zwierząt, bez utraty infiltracji tłuszczowej lub tkanki łącznej.

Możesz spowolnić proces starzenia

Mając takie imponujące wyniki na królikach, naukowcy przeprowadzili badania na ludziach. W pierwszym badaniu 50 ochorników w wieku 55-70 lat podawano Vital Cell przez 30 dni, i próbki krwi pobrano na początku i na końcu badania. Naukowcy odkryli, że Vital Cell zasadniczo zmienił krew ochotników, przywracając jej cechy zwykle widziane u dorosłych w wieku 20+.

Drugie badanie pokazało dramatyczną poprawę w krążeniu w nawet najmniejszych żyłach organizmu, aż do paznokci.

Po przeanalizowaniu skutków Vital Cell na starszych pacjentach z problemami krążenia, autorzy badania skomentowali tak: “Na podstawie wyników wydaje się, że Vital Cell jest w stanie nie tylko spowolnić proces starzenia, ale też daje pozytywne skutki w zaburzeniach występujących we krwi”.

W największym badaniu przeprowadzonym na Vital Cell, zespół dr Yana miał 150 pacjentów w badaniu klinicznym. Pacjenci w wieku 55-89 lat przyjmowali Vital Cell przez miesiąc. Po jego zakończeniu naukowcy zauważyli znaczne poprawy w wielu powszechnych objawach takich jak:

– ból w klatce piersiowej

– palpitacje serca

– kaszel

– krótki oddech

– zawroty głowy

– obrzęk nóg i stóp

– brak apetytu

– nadciśnienie

– zmniejszone krążenie kapilarów

– zmniejszona odporność.

Wyniki badania pokazały, że Vital Cell może rozszerzyć tętnice mózgu i płuc, zwiększyć odporność komórek T, i sprzyjać syntezie metabolizmu białek.

Naukowcy wywnioskowali, że Vital Cell daje znaczne korzyści starszym pacjentom – nawet tym zdrowiejącym po poważnych chorobach jak choroba wieńcowa i przewlekłe zapalenie oskrzeli.

Vital Cell jest dostępny na amerykańskim rynku. Zalecana dawka: 1 tabl 3 x dziennie.

Jeden preparat daje 4 najsilniejsze rodzaje tajnej broni przedłużającej życie diety

Dieta śródziemnomorska zdobyła niemal powszechne uznanie jako najzdrowsza na świecie. Oparta na stuleciach obserwacji, nie wspominając o ogromnych nowoczesnych badaniach, niezaprzeczalny fakt jest taki, że mieszkańcy regionu śródziemnomorskiego stosujący tę dietę żyją najdłużej. Ta długowieczność jest z powodu, po części, niezwykle niskich wskaźników wieńcówki, niektórych nowotworów, i wielu innych potencjalnie zagrażających życiu chorób.

Ale nie musisz zupełnie zmieniać swojej diety, ani przenosić się nad M Śródziemne, by skorzystać z tej diety, łącznie z dłuższym życiem. Wystarczy tylko przyjmować 2 tabletki dziennie.

Mimo że oliwa z oliwek może być najsłynniejszym aspektem tej diety, okazuje się, że są 4 inne elementy dużo potężniejsze jeśli chodzi o dobre zdrowie.

Dr Arnold J. Susser z Great Life Labs zebrał te 4 elementy i umieścił je w jednym preparacie pn. Botanical Vitality 200+.

 

Te składniki obniżają ciśnienie krwi i cholesterol, i chronią przed przedwczesnym starzeniem, Alzheimerem, chorobą serca i rakiem, wymieniając ich tylko kilka. I 2 składniki szczególnie – czerwone winogrona i granaty – zawierają to co Susser nazywa “cudownymi cząsteczkami”.

Sekret długowieczności

Francuzi wprowadzili swój własny styl diety śródziemnomorskiej tym co nazywają francuskim paradoksem – koncepcję “jedz, pij i bądź zdrowy”. Francuzi mają tłustą dietę, a wyjątkowo niską występowalność chorób serca. W 1992 naukowcy zajmujący się badaniami dowiedzieli się, dlaczego. Sekret tkwi w winie.

Badania wykazały, że osoby regularnie pijący wino mają niższy wskaźnik raka, Alzheimera i choroby serca. Realne korzyści z czerwonego wina nie pochodzą od alkoholu, a od samych winogron. Resveratrol, jedna z cudownych cząsteczek w Botanical Vitality, jest mocnym przeciwutleniaczem występującym w czerwonych winogronach. Badania wykazały, że resveratrol ma szeroki wachlarz korzystnych właściwości:

jest dobry dla serca: utrudnia powstawanie zakrzepów krwi i uniemożliwia złemu cholesterolowi odkładanie depozytów płytek w tętnicach, 2 główne problemy prowadzące do choroby serca.

sprzyja równowadze hormonalnej: jako fito estrogen, reservatrol ma wszystkie korzystne cechy estrogenu, ale bez szkodliwych skutków ubocznych. Jako taki może pomóc w profilaktyce chorób jak rak piersi, prostaty, osteoporozy i chorobie sercowo-naczyniowej.

jest przeciwzapalny i wydaje się bezpiecznym, naturalnym inhibitorem COX-2.

działa przeciw starzeniu: resveratrol potrafi “włączyć” rodzinę genów przetrwania pn. sirtuiny. Kiedy one zostana uruchomione, następuje zwiększenie produkcji enzymu przedłużającego czas życia komórek by naprawiły genetyczny materiał DNA.

Mimo że nie przeprowadzono badań na ludziach, naukowcy wprowadzili resveratrol do różnych roślin i zwierząt, i odkryli, że oszukiwał każdy organizm by przestawił się na włączenie sirtuiny, genu przeciw starzeniu. Dzięki temu komórki organizmu żyją średnio 70% dłużej.

Zdrowe dla serca substancje znajdują się w skórce

Kolejna korzyść z czerwonych winogron znajduje się w antocyjaninie, substancji która nadaje kolor wszystkim ciemno zabarwionym jagodom i winogronom. Czerwone winogrona i morwy są pełne tych silnych przeciwutleniaczy. Antocyjaniny są niezwykle potężnymi ochroniarzami twoich tętnic – silniejszymi niż nawet wit. C i E. Działają zapobiegając gromadzeniu się płytek na ścianach tętnic, które mogą prowadzić do chorób serca

Zdaniem dr Sussera: “Ponieważ antocyjaniny chronią naczynia krwionośne, szczególnie mikrokapilary, są cenne dla osób cierpiących na choroby związane z krążeniem, takie jak retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma, jaskra i żylaki”.

Antocyjaniny w czerwonych winogronach i morwie mogą też pomóc w leczeniu zapalenia stawów i innych chorobach niszczących stawy z uwagi na ich właściwości przeciwzapalne.

Potężne granaty

Badania dalej pokazują leczniczy potencjał granatów. Są potężnym źródłem przeciwutleniaczy, pomagają obiżyć zły cholesterol, ciśnienie krwi i w zwalczaniu raka. W rzeczywistości sa potężniejsze od zielonej herbaty i borówek, żurawiny i soków pomarańczowych.

Jedno badanie opublikowane przez Europejskie Stowarzyszenie Miażdżycy, pokazało, że tylko po 2 tygodniach konsumpcji soku z granatu, pacjenci z nadciśnieniem powiedzieli o 5% spadku ciśnienia skurczowego , dzięki 36% redukcji enzymu konwertującego angiotensynę / ACE. To pozwala na rozprężenie naczyń krwionośnych, co obniża ciśnienie krwi, zwiększa dopływ krwi i tlenu do serca, i zmniejsza napięcie wrażliwych naczyń krwionośnych w mózgu, sercu i nerkach.

Pozbycie się zapasowego koła nigdy nie było łatwiejsze

Wydaje się niemożliwe, tak? Bo nieważne ile czasu spędzasz na siłowni, ile sałatek zjesz, ono jest nadal. Tłuszcz trzewny jest najnajtrudniejszym do pozbycia się.

To znaczy, był, do teraz.

Uczestnicy niedawnego 12-tygodniowego badania skurczyli swoje talie i pozbyli się kilogramów – a grupie kontrolnej przybyło kilogramów.

Najlepsza część? Nikt podczas badania nikt nie liczył kalorii!

Oni korzystali z pierwszego naturalnego produktu tego rodzaju, który kurczy “niemożliwy do pozbycia się” tłuszcz brzuszny gromadzący się w brzuchu. Klinicznie udowodnił, że zmniejsza obwód talii i tłuszcz brzuszny.

Wszyscy wiemy, że to jest dobre dla twojej próżności. Ale coraz więcej naukowców zaczyna się zgadzać – zmniejszenie tego zapasowego koła może rzeczywiście uratować życie.

Nawet przy normalnej wadze, ukryty tłuszcz może cię zabić

Zespół metaoliczny to dość nowe pojęcie – tak nowe, że mogłeś o nim jeszcze nie słyszeć. Jest to stan w którym stężenie lipidów we krwi, poziom glukozy we krwi i ciśnienie krwi są słabo kontrolowane. I zyskuje uznanie jako główny wskaźnik niektórych dość przerażających chorób: choroba wieńcowa, zawał serca, cukrzyca, udar – a nawet rak.

Okazuje się, że najsilniejszym wskaźnikiem choroby metabolicznej jest tłuszcz trzewny. Nie całkowity tłuszcz – mówię o głębokim tłuszczu w ciele gromadzącym się wokół ważnych organów w brzuchu, co skutkuje dużym obwodem talii (to “zapasowe koło”).

Nawet u kobiet o prawidłowej masie ciała z podwyższonym poziomem tłuszczu trzewnego występują: podwyższone ciśnienie krwi, insulina, trójglicerydy, wolne kwasy tłuszczowe, utleniony LDL, petina[?], oraz wzrost czynników ryzyka zapalnego i sercowo-naczyniowego.

Badanie 387 osób o prawidłowej masie ciała wykazało, że mężczyźni z talią mierzącą 40 cali / 100 cm podwajają ryzyko przedwczesnego zgonu, a kobiety z talią mierzącą 35 cali / 88 cm miały o 79% większą szansę wcześniejszej śmierci niż te o 28-cali / 71 cm talii.

Zupełnie nowe badania dodają kolejny przerażający efekt do tej listy. Wcześniejsze badania sugerowały, że osoby z cukrzycą mają 1.5 x większą szansę na wystąpienie demencji niż osoby, które nie chorują na cukrzycę. W badaniu tym osoby z wysokim poziomem cukru osiągały słabe wyniki w 3 zadaniach poznawczych. Naukowcy skonkludowali, że wyższe poziomy cukru we krwi są związane z niższymi funkcjami poznawczymi.

Naukowcy po raz pierwszy zauważyli związek między trzewną tkanką tłuszczową a zespołem metabolicznym, gdy w badaniu wstępnym trzewny tłuszcz chirurgicznie usunięto ze starzejących się gryzoni. Poziom insuliny tych szczurów zmniejszył się do poziomu młodych. Wyniki były dramatyczne nawet u szczurów genetycznie predysponowanych do rozwoju cukrzycy – usunięcie trzewnej tkanki tłuszczowej ją opóźniło.

Jest dobra wiadomość – nawet niewielka redukcja trzewnej tkanki tłuszczowej może pomóc w odwróceniu skutków zespołu metabolicznego. Vitamin Research Products (VRP) mają rozwiązanie z nowym suplementem od ponad 10 lat. Nazywa się Glabrinex i udowodniono, że zmniejsza to zapasowe koło.

Koniec tłuszczu otrzewnego – zniszcz go zanim się odłoży

Naukowcy z VRP zbadali setki składników żywności, zanim znaleźli idealny dla Glabrinexu. I tak, z czegoś co stosowano przez ponad 4.000 lat – czarnej lukrecji – pochodzi najnowszy i najlepszy preparat zwalczający brzuch.

Korzeń lukrecji zawiera flawonoid zwany glabrydyna. Oprócz tego, że zawiera antyoksydanty i wykazuje właściwości obniżające poziom cukru we krwi, to właśnie ten flawonoid zmniejsza śmiertelny tłuszcz trzewny.

Robi to na kilka sposobów. Glabrydyna zwiększa aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkład tkanki tluszczowej, pobudza też matabolizm kwasów tłuszczowych w wątrobie – skutecznie zwiększając zdolność organizmu do spalania tłuszczu.

Obniża poziom plazmy i trójglicerydów w wątrobie – główne składniki tłuszczu. To włącza hamulce na proces tworzenia się tłuszczu. Jakby nie było tego dosyć, daje też pozytywny efekt sygnalizacji o DNA, zmieniając sposób dojrzewania komórek tłuszczu trzewnego.

Badania na zwierzętach i badania kliniczne na ludziach wykazały, że glabrydyna może zmniejszać ilość tłuszczu trzewnego, pomagając wyeliminować największą przyczynę zespołu metabolicznego.

Usuń niemożliwy do pozbycia się tłuszcz

nie robiąc ani jednego przysiadu

Wyniki kilku badań na zwierzętach i ludziach są zdumiewające. Glabridin wykazał, że:

– zmniejsza masę ciała

– zmniejsza obwód talii

– zmniejsza tłuszcz trzewny

– pomaga kontrolować glukozę we krwi

– hamuje powstawanie tłuszczu trzewnego i zmniejsza jego depozyty.

W jednym badaniu otyłe szczury karmione dietą wysokotłuszczową leczono wyciągiem z korzenia lukrecji. Nawet w przypadku tej wysokotłuszczowej diety ekstrakt znacznie zmniejszył wagę tkanki tłuszczowej brzucha szczura.

Podobne badanie, w którym myszy z cukrzycą karmiono dietą wysokotłuszczową, dodatkowo wykazało wpływ ekstraktu na tłuszcz. Znacznie zmniejszono przyrost masy ciała, wagę tkanki tłuszczowej brzucha i poziom cukru we krwi w porównaniu z grupą kontrolną.

Inne badanie na otyłych myszach na diecie wysokotłuszczowej proszło nieco dalej – glabrydyna faktycznie zmniejszyła komórki tłuszczowe brzucha i poprawiła stan tłuszczowy komórek wątroby.

 

W jednym badaniu na ludziach naukowcy wykryli, że dawka 900 mg glabrydyny dziennie spowodowała znaczny spadek masy ciała i wskaźnika masy ciała (BMI) już po 4 tygodniach. Pacjenci stosujący tę dawkę dziennie stracili też trzewny tłuszcz po 8 tygodniach.

Mimo że najbardziej imponujące rezultaty dawała dawka 900 mg, ten sam test wykazał znaczne zmniejszenie masy tłuszczu po dawce 300, 600 lub 900 mg dzienie.

Naukowcy ustalili, że zmiana masy ciała uczestników była wynikiem redukcji tkanki tłuszczowej. Chociaż glabrydyna pokazywała imponujący efekt bez żadnych zmian w stylu życia, naukowcy spekulują, że może być jeszcze bardziej skuteczny w połączeniu z łagodnym ograniczeniem diety i / lub aktywnością fizyczną.

Wykazano także, że flawonoid wykazuje bezpośrednią aktywność przeciwzapalną i chroni układ sercowo-naczyniowy. Dodatkowo hamuje pobieranie serotoniny, co może pomóc w zwalczaniu łagodnej i umiarkowanej depresji.

Badania kliniczne bezpieczeństwa potwierdziły, że Glabrinex jest bezpieczny nawet do 1200 mg dziennie. Jeśli chcesz brać 900 mg dziennie, o którym wspomniałam powyżej, główny specjalista ds. nauki w VRP zaleca dawkę 4 miękkich kapsułek przed śniadaniem i 5 przed kolacją. Oczywiście możesz trzymać się zalecanej dawki 300 mg dziennie, gdyż okazała się skuteczna.

Ten specjalista sam stosuje Glabrinex, i widział rezultaty po dawce 300 mg dzienie. Inny człowiek, który zaczął zauważać rezultaty po 6 tygodniach przy dawce 300 mg dziennie. Po 8 tygodniach zrzucił 10% tkanki tłuszczowej.

Starożytne jabłko przenosi w przyszłość technologię

przeciwstarzeniową

“Zauważalnie wymazuje mi kurze łapki, i nie było ich kiedy się obudziłam. I działało to tak szybko – zauważyłam różnicę w ciągu pierwszego tygodnia … i nie był to nawet zwykły tydzień, podróżowałam, co zwykle pogarsza mój wzrok”.

To promienne poparcie pochodzi od naszej Jenny Thompson … i nie jest łatwo zaimponować jej nowymi produktami. Mimo to kupiła ten rewolucyjny produkt przeciw starzeniu się, jak tylko powiedziałem jej o tym. “Naprawdę kocham ten produkt” – powiedziała mi. “Zamówiłem więcej wczoraj wieczorem”.

Z setkami kosmetyków do pielęgnacji przeciwstarzeniowej na rynku – w cenie od sklepu za 20 centów do pierścionka z brylantem – musi mieć coś interesującego dla HSI. I CSI (Cosmeceutical Sciences Institute) ma właśnie to: szeroką gamę produktów o naukowo sprawdzonych składnikach – w tym niezwykle rzadką, naturalną “gumkę” do zmarszczek, która odgrywa główną rolę w preparacie CSI Anti-Aging Fruit Stem Cell Serum – produkt, którym zachwycała się Jenny.

Wierzcie lub nie, ta cudowna antystarzeniowa surowica zaczyna się od szwajcarskiego jabłka o niesamowitych właściwościach przeciwstarzeniowych. A to teraz rzadkie jabłko – są tylko 3 drzewa – daje nam jeden z najpotężniejszych środków do usuwania zmarszczek, jakie kiedykolwiek widziano poza salą operacyjną.

Jabłoń Uttwiler Spätlauber kultywowano kilkaset lat temu z powodu zdumiewającej długości przechowywania jej jabłek – bardzo ważna sprawa kedy nie było lodówek. Na pewno jabłka nie były bardzo smaczne, ale pozostawały świeże i niepomarszczone dłużej niż inne jabłka.

Kiedy współcześni naukowcy próbowali dowiedzieć się, co trzymałodługo te rzadkie owoce, natknęli się na ich sekret: szczególnie długo żyjące komórki macierzyste.

Wszystko zaczyna się od komórek macierzystych. Zasadniczo komórki macierzyste pełnią dwie główne funkcje: mogą się uzupełniać i odnawiać (np. naprawiając uszkodzoną tkankę) i mogą produkować zróżnicowane komórki (co oznacza, że zaczynają jako puste płytki / tabula rasa, i mogą stać się dowolnymi niezbędnymi komórkami).

Twoja skóra, będąc największym organem w twoim ciele, ma specjalne potrzeby komórek macierzystych. Dzieje się tak dlatego, że komórki skóry łuszczą się stale i muszą być uzupełniane w sposób ciągły. Ale wraz z wiekiem ten proces rotacji ulega spowolnieniu. Kiedy tak się dzieje, komórki skóry umierają szybciej, niż można je wymienić … i to może sprawić, że skóra zacznie szybko wyglądać staro.

I tu wchodzi Mibelle Biochemistry firma która odkryła naturalny sposób na to by wyglądała młodziej. Ich naukowcy opracowali unikalną technologię odnośnie komórek macierzystych rośliny – technologię która wykazała ekscytujące zastosowania dla piękniejszej, młodziej wyglądającej skóry. I tu właśnie wkroczyła Uttwiler Spätlauber.

Wyciąg z rzadkiego szwajcarskiego jabłka wyraźnie zmniejsza kurze łapki – o 15% – już po 28 dniach

Sekret długowieczności komórki wydawał się ukryty w wyjątkowo długotrwałym, ale rzadkim jabłku Uttwiler Spätlauber. Naukowcy wymyślili sposób pobrania niewielkiej próbki komórek macierzystych z rośliny i wyhodować większą ich liczbę w laboratorium.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Uniknij problemów z parabenami – z produktami CSI

Większość dostępnych dzisiaj produktów do pielęgnacji ciała – od przeciwstarzeniowych do pielęgnacji skóry po dezodoranty pod pachami – zawiera silne antybakteryjne środki konserwujące zwane parabenami. Teoretycznie jest to korzystne, gdyż te środki konserwujące pomagają zapobiegać zepsuciu i zanieczyszczeniu produktów. Ale mają bardzo duży minus: rak.

Kilka lat temu grupa brytyjskich naukowców odkryła, że 18 na 20 przypadków guzów nowotworowych zawierały nietknięte parabeny. Co to oznacza? Naukowcy myśleli, że parabeny nie dostały się tam przez układ trawienny, gdzie zostałyby rozłożone, a zostały wchłoniete prosto w skórę w ich pierwotnej formie. Wdarły się tam pełną siłą wywołując maksymalne szkody.

Na szczęście parabeny bardzo łatwo zauważyć w składnikach na etykietkach… i dlatego bardzo łatwo uniknąć. Najbardziej powszechne z nich to:

– metyloparaben

– p-propylparaben

– n-butylparaben

– etylparaben

– izobutylparaben

Przynajmniej nie są sprytnie ukryte pod innymi nazwami, co byłoby zupełnie niemożliwe do wykrycia przez klienta!

Te potencjalnie toksyczne chemikalia znajdziesz w dosłownie setkach produktów do pielęgnacji skóry, od marek drogeryjnych (takich jak Olay Regeneriste) po te drogie i marki domów towarowych (takich jak Estee Lauder). Ale nie znajdziesz ich w żadnym z produktów CSI – ani teraz, ani nigdy.

Naukowcy z Mibelle wykorzystali ten proces z tym jabłkiem – i postanowili udowodnić swoją teorię, że ten wyjątkowy ekstrakt z owoców może działać przeciwstarzeniowo na komórki ludzkie.

Kiedy Mibelle Biochemistry przetestowali swój PhytoCellTec™ Malus Domestica krem przeciwko kurzym łapkom, rezultaty były piękne. Podczas 4-tygodniowej próby, 20 osób zauważyło znikanie ich po nakładaniu kremu na te miejsca 2 x dziennie.

Kwas hialuronowy wnosi więcej mocy przeciwzmarszczkowej

Kwas hialuronowy (HA) może być powszechny w kremach przeciw starzeniu, ale nie było tak kiedy HSI po raz pierwszy napisał o tym w 2002.

Nie dziwi to, że wiele mieszanek przeciw starzeniu zawierają istotny czynnik wygładzający skórę. HA występuje naturalnie w organizmie – i ponad połowa jego (dokładnie 56%) znajduje się w skórze. I jednym z jego głównych zadań jest zachowanie nawodnionej i miękkiej skóry.

Ale z wiekiem depozyt HA maleje… tak bardzo, że w wieku 60 lat wielu z nas nie ma go w skórze w ogóle! Na szczęście nakładanie HA na skórę może nadrobić tę stratę: zatrzymać wilgotność, poprawić elastyczność i zatrzymać powstawaniu zmarszczek.

Chondrus crispus dostarcza potężnych substancji odżywczych

Chondrus crispus / chrząstnica kędzierzawa to czerwony wodorost występujący wyłącznie w wodach przy wybrzeżu Atlantyku, znany też pn. mech irlandzki, Carragheen, i Pearl moss / mech perłowy, ten delikatny oceaniczny przysmak zawiera mnóstwo witamin, minerałów i aminokwasów, które przynoszą korzyści skórze.

Ten bogaty w substancje odżywcze wodorost może pomóc w odżywianiu skóry ze swoimi różnymi zdrowymi składnikami, łącznie z korzystnymi solami mineralnymi:

– jod

– żelazo

– mangan

– fosfor

– sód

– cynk

– śluz roślinny

– aminokwasy

– wit. K

– wit. B

– brom

– wapń

– magnez

– miedź

– selen

– karageny

– kwas foliowy

Chondrus crispus jest w produkcie Anti-Aging Fruit Stem Cell Serum.

Kto nie chciałby mieć 52% więcej energii

Preparat nazywa się COBAT i oryginalnie opracowali go badacze raka. Odwrotnie do chemioterapii wymyślonych do niszczenia komórek rakowych, COBAT, mieszanka 2 aminokwasów, tauryny i beta-alaniny, jest rodzajem immunoterapii, i jest opracowany w celu pobudzania układu odpornościowego pacjenta do działań przeciwrakowych. To może być ryzykowna propozycja dla pacjenta: czasem pobudzenie tego układu może wywołać inne problemy np. reakcje alergiczne albo zaburzenia immunologiczne. Ale w tym przypadku naukowcy wykryli, że COBAT nie tylko pobudzał ten układ, ale go normalizował. Faktycznie jest modulatorem odporności.

Inaczej COBAT można nazwać “adaptogennym”. Adaptogen to substancja uzywana przez organizm w razie potrzeby. Zamiast jednego skutku, adaptogeny umożliwiają organizmowi adaptować rózne stany, doprowadzając go do stanu normal;ności. Np. adaptogeniczna substancja pomagająca regulowac temperaturę nie będzie ograniczać się jedynie do gorąca czy zimna, ale ochłodzi kiedy ci gorąco i ogrzeje kiedy ci zimno. COBAT wydaje odnosić tego rodzaju wpływ na układ odpornościowy.

To te regulujące woływy odpornościowe sprawiają, że COBAT tak różni się od innych wzmacniaczy energii.

Żeby pokonać zmęczenie, większość ludzi wybiera jakiś rodzaj stymulanta, kafeinę albo suplement ziołowy, albo cukier. Ci skłonni do produktów naturalnych mogą kupić ziołowy suplement, długodystansowi kierowcy ciężarówek i uczący się nocą studenci wolą łagodne stymulanty, i inni ryzykują nadużywając legalnych czy nielegalnych narkotyków. Generalnie, rocznie Amerykanie wydają ponad $100 mld na jakieś “podnośniki”.

Ale wszystkie te substancje zajmują się jednym lub więcej takimi samymi mechanizmami dla złagodzenia zmęczenia. Pubudzają centralny układ nerwowy, który podnosi ciśnienie krwi i tetno; pobudzają system hormonalny do produkcji większej ilości adrenaliny, która z kolei pobudza centralny układ nerwowy, podnoszą poziom cukru, i / lub zmieniają chemię mózgu. Te podejścia chcą osiągnięcia krótkotrwałych rezultatów, ale często mają długitrwałe skutki uboczne. Stresują organizm i mogą w końcu doprowadzić do różnych chorób, i, na ironię, zwiekszenia zmęczenia.

Natomiast COBAT idzie prosto do przyczyny zmęczenia: nieprawidłowości w układzie odporności. Oczywiście to zmusza do pytania za milion dolarów:

Co układ odpornościowy ma wspólnego ze zmęczeniem?

Zmęczenie może wynikać z wielu przyczyn: zaburzeń cukru we krwi, przewlekłych infekcji, alergii i toksyczności. Ale wszystkie te substancje wpływają na grupę chemikaliów zwanych cytokinami. Są to białka wytwarzane przez różne typy białych krwinek, które tworzą układ odpornościowy. Działają jako pośrednicy między komórkami, umożliwiając im wspólne działanie. Cytokiny stymulują również komórki do produkcji innych cytokin, co skutkuje “kaskadami cytokin”. Naukowcy zajmujący się rakiem badający układ odpornościowy od dawna wiedzą, że zwiększenie pewnego rodzaju cytokin może wywołać “zespół cytokinowy” zmęczenia, gorączkę, przyćmienie mózgu, ból mięśni i depresję.

Na 38 spotkaniu Amerykańskiej Akademii Medycyny Środowiskowej w 2003, dr Aristo Vodjani z ImmunoScience Laboratories, przedstawił badania na 2.500 pacjentach z przewlekłym zmęczeniem, fibromyalgią i zespołem wojny w Zatoce – wszystkie choroby zmęczenia. Dr Vodjani wykazał, że te grupy pacjentów pokazywały zaskakujące podobieństwa w cytokinach. Okazało się, że organizm, próbując chronić się przed infekcją i innymi czynnikami stresu, mieli taki sam wzór cytokinowy powiązany z niską energią i bólem. Chociaż jest oczywiście ważne, aby poradzić sobie z podstawowymi infekcjami i stresorami, rozsądne jest również to by rozważyć zrównoważenie cytokin bezpośrednio.

Próby homeopatyczne potwierdziły bezpieczeństwo

COBAT jest mieszanką aminokwasów tauryny i beta-alaniny. (COBAT to skrót dla chemicznej nazwy “carbobenzoxy beta-alanine-taurine.”) Tauryna i beta-alanina spełniają wiele funkcji biologicznych: tauryna pomaga regulować bicie serca, zachować stabilność błon komórkowych, i zapobiec nadaktywności komórek mózgowych, a beta-alanina jest składnikiem wit. B5 (kwas pantotenowy) i koenzymu A, grających ważne role w róznych reakcjach metabolicznych.

Próby pokazują wiele innych korzyści

Poza usuwaniem zmęczenia COBAT pomógł również w takich sytuacjach jak: anomalie apetytu, kaszel i przeziębienie, bóle głowy, problemy trawienne, mięśniaki macicy, bóle głowy i mięśni, problemy neurologiczne i zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

COBAT sprzedaje się pod nazwą Taurox 6X. Mimo że pełna dawka dzienna jest 12 kropli, wielu z uczestników badania odniosła pełne korzyści już z mniejszej ilości.

Z uwagi na brak badań, nie zaleca się go kobietom w ciąży, karmiącym, dzieciom w wieku poniżej 15 lat i osobom po przeszczepach.

W badaniu z 2002 wszyscy z wyjątkiem jednego z 16 pacjentów z rozpoznaniem raka, zapalenia wątroby typu C lub zespołu przewlekłego zmęczenia /CFS zgłosili znaczną poprawę. COBAT był 4 do 10 x skuteczniejszy niż konwencjonalne terapie lekowe w zmniejszaniu zmęczenia u pacjentów z CFS. Reszta badanych zgłosiła średnio 52% poprawy poziomu energii. Nie było żadnych innych interwencji ani zmian w diecie ani aktywności, a około połowę poprawy odnotowano w okresie od 4 do 10 tygodni.

Nie przeprowadzono badań na kobietach ciężarnych, karmiących i

dzieciach w wieku poniżej 15 lat.

Przełom przeciw starzeniowy który na zawsze zmieni twój sposób myslenia o przyjmowaniu suplementów!

Kiedy znanego na świecie lekarza i autora dr Mitchella Ghena poproszono o opracowanie rewolucyjnego suplementu przeciw starzeniu, jego kontrakt zawierał kilka warunków.

Musiał być spektakularny, jak nic dotąd na rynku, tak dobry by używać go klinicznie bez bólu głowy czy sortowania niezliczonej liczby butelek.

Więc otworzył swoją szafkę z lekami i spojrzał na wszystkie przyjmowane przez siebie suplementy… i koła zaczęły się toczyć.

Co gdyby wszystkie te cuda przeciw starzeniu włożył do jednej butelki? To było ogromne przedsięwzięcie, na pewno – włożyć wszystko czego potrzebujesz by walczyć ze skutkami czasu w jeden preparat?

Ale skoro ktoś miał temu podołać, to był nim dr Ghen, z 29 latami doświadczenia, wiedział dokładnie co powinno się znaleźć w preparacie.

Więc wybrał 4 zasadnicze obszary na których według niego toczy się walka ze starzeniem – wolne rodniki, stan zapalny, nadmierna lepkość krwi i mitochondrialne DNA.

Zajmując się tymi 4 obszarami (i wrzucając weń tonę inych substancji odżywczych potrzebnych organizmowi do gładkiego funkcjonowania), wylądował tworząc pierwszy powazny, od stóp do głów, ze wszystkim czego potrzebujesz – preparat: RegeneCell.

Zacznijmy od przedstawienia tych 4 obszarów starzenia.

Supergwiazdy przeciwutleniaczowe “wyszukują i niszczą wolne rodniki

Wykazano, że przeciwutleniacze mogą chemicznie zapobiec temu oszkodzeniu, co z kolei może pomóc zapobiec chorobie i chronić organizm przed oznakami starzenia.

Dr Ghen szacuje, że przeciętny człowiek dostaje tylko około 1.200 jednostek ORAC przeciwutleniaczy dziennie, a naukowcy szacują, że potrzebujemy ich więcej, 3.000-5.000 by spełniały swoje zadanie. Musiałbyś wtedy spożywać co najmniej 10-12 porcji owoców i warzyw. I bądźmy szczerzy:

Ilu z nas naprawdę konsumuje tyle owoców?

RegeneCell jest pełen przeciwutleniaczy gotowych do walki z wolnymi rodnikami. Np. wit. C jest jednym z najpotężniejszych przeciwutleniaczy we krwi, i badania sugerują iż odgrywa istotną rolę w ochronie przeciwko uszkodzeniach wywołanych przez stres oksydacyjny.

Wielokrotnie słyszałeś, że zielona herbata jest dobra. Jej moc antyoksydacyjną wykazano w wielu badaniach. W jednym niedawnym badaniu pacjentów narażono na benzen, substancję chemiczną powodująca wolne rodniki, zmniejszającą jednocześnie aktywność enzymów antyoksydacyjnych, pozostawiając organizmowi mniejszą moc ochronną. Jedna grupa wypijała 6 filiżanek zielonej herbaty dziennie przez 6 miesięcy – herbata mogła zmniejszyć większość toksycznych skutków benzenu. Zwiększyła też aktywność enzymów antyoksydacyjnych w czerwonych krwinkach.

Kopa antyoksydacyjnego w RegeneCell dają beta-karoten, wit. E, karnozyna i garść innych potężnych wymiataczy wolnych rodników.

Uważaj na stan zapalny

Niemal wszystko co może pójść źle kiedy się starzejemy można powiązać ze stanem zapalnym. Na pewno, ten stan jest zwykłą i zdrową reakcją na szkody – w ten sposób wiesz, że organizm sam się leczy – ale sztuczką jest żeby zatrzymać go by nie wyrwał się spod kontroli.

Do RegeneCell dr Ghen zapakował najlepsze substancje odżywcze w celu sprzyjania zdrowej reakcji zapalnej. Wśród nich jest kurkuma, która, jego zdaniem, jest jedną z najlepszych substancji znanych człowiekowi do tego celu. Jeśli lubisz curry, to zjadasz swoja porcje kurkumy. Od wieków tradycyjnie używano ją w medycynie chińskiej i ajurwedyjskiej jako środek przeciwzapalny.

Kurkuma faktycznie daje większą ochronę przed niektórymi wolnymi rodnikami niż wit. C i E. Poza jej właściwościami antyoksydacyjnymi kurkuma może wspierac zdrowie stawów, i wykazała iż może pomóc w swobodnym przepływie krwi i sprzyjaniu zdrowej reakcji zapalnej.

Obok kurkuminy jest kilka innych substancji pomagających w zdrowej i skutecznej reakcji zapalnej. Kwercetyna, fklawonoid roślinny, niedawno wykazała iż pomaga w sygnalizacji prozapalnej in vitro. Mleczko pszczele, wydzielane przez pszczoły miodne w celu rozwoju królowej pszczoły, ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Odżywiaj każdy układ w organizmie swobodnie przepływającą krwią

Kiedy się starzejemy nasza krew staje się coraz bardziej lepka – to powoduje spowolnienie przepływu krwi i oznacza, że mniej tlenu dostaje się tam gdzie jest potrzebna. Organizm zaczyna wytwarzać więcej fibryny, białka zaangażowanego w krzepnięcie krwi, co może spowolnić krążenie.

Tę nadmierną lepkość wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi, z którymi z wiekiem zmaga się organizm. Pomyśl o tym – jeśli wszystkie systemy organizmu potrzebują tlenu by przeżyć, to co się stanie gdy zmniejszysz jego dostawę? Badania wykazały wzrost lepkości krwi z wiekiem i zmniejszenie dopływu krwi do mózgu.

Więc skoro przepływ krwi jest tak ważny dla funkcji organizmu, jak utrzymujemy ostry umysł, pompowanie serca i żeby wszystko inne działało w najlepszy sposób?

Czy naprawdę myślałeś, że dr Ghen nie włączył swojej odpowiedzi w RegeneCell?

Żeby na to odpowiedzieć, jeszcze raz zwrócił się do czegoś co przyjmował codziennie – nattokinazy.

Jest to enzym występujący w natto, tradycyjnym produkcie japońskim sporządzonym z fermentowanej soi. Od wieków go konsumowali.

Poza jedzeniem, nattokinaza zwróciła na siebie uwagę społeczności naukowej z uwagi na jej zdolność rozkładu fibryny. To pomaga w zapobieganiu zbyt lepkiej krwi.

O nattokinazie mówi się, że działa około 4 x lepiej niż plazmina, naturalny enzym wazny dla rozpuszczania zakrzepów.

Próba kliniczna w Chinach wykazała, że nattokinaza mogła promować zdrowy przepływ krwi. Tę próbe przeprowadzono na bardzo małej grupie – 4 mężczyzn – i niejasne jest ile nattokinazy konsumowali, ale to przyczyniło się do zwiększenia liczby badań potwierdzających korzystne właściwości nattokinazy.

Wpływ nattokinazy na lepkość krwi może nawet wpływac na cały organizm, łącznie z zachowaniem zdrowego serca – i RegeneCell daje jeszcze większa siłę jeśli chodzi o pompowanie przez serce i przepływ krwi.

Poza wit. E, magnezem i flawonoidami, RegeneCell zawiera CoQ10, powszechnie znaną z dobrego działania na serce.

Zadbaj o to by twoje “elektrownie komórkowe” produkowały energię

Obiecałam wyjaśnić mitochondrialne DNA – i dlaczego tak wazne jest zadbanie o nie kiedy się starzejemy. Mitochondria znajdują się w większości komórek organizmu, i są jakby rodzajem małych elektrowni. One wytwarzaja energię dla komórek, poza tym, że uczestniczą w kontrolowaniu rozrostu i śmierci komórek.

Mitochondria produkują energię wytwarzając adenozynotrifosforan /

adenosine triphosphate (ATP), który magazynuje i transportuje energię chemiczną w komórkach dla metabolizmu. Jest ciągle przetwarzany, i zdrowy organizm codziennie przewyższa swoją wagę w ATP.

Zachowanie zdrowych mitochondriów może być kluczem do wygrania walki ze starzeniem, gdyż mitochondrialne DNA może zostać uszkodzone poprzez stres oksydacyjny.

Badanie na myszach wykazało, że mutacje mitochondrialnego DNA może rzeczywiście doprowadzić do przedwczesnego starzenia.

Odpowiedź na to, zdaniem dr Ghena, jest głównie w D-rybozie. Jest to rodzaj cukru, budulca ATP. Badania wykazały, że suplementacja rybozą może pomóc podnieść poziomów energii w sercu, i sprzyjać obronie antyoksydacyjnej organizmu.

Pozostałe składniki RegeneCell mogą sprzyjać działaniu D-rybozy: magnez jest krytyczny w działaniu ATP, acetyl-L-karnityna to aminokwas pomagający w transporcie substancji przez błony mitochondriów – to odgrywa rolę w produkcji energii w mózgu.

Od kości do mózgu do układu odpornościowego – RegeneCell się tym zajmuje

Te właśnie obszary stanowią kręgosłup preparatu RegeneCell – ale jego siła na tym się nie kończy. On naprawdę zawiera wszystko czego potrzebuje każdy układ twojego organizmu.

Pomaga ci zachować mocne kości dzięki wit. D i wapniowi, oba wykazały, w wielu badaniach, dobry wpływ na gęstośc kości. Sprzyjaja temu również magnez i cynk.

Chcesz zachować ostry umysł? Badania na Linus Pauling Micronutrient Research Center na Oregon State University szacuje, że 10-15% osób w wieku 60+ mają niedobór wit. B12, co może prowadzić do zmniejszonej funkcji mózgu.

RegeneCell zawiera B12, jak i boron. Osoby pozbawione boronu wykazały się mniejszą zdolnością w koncentracji i krótką pamięcią.

Inny wzmacniacz mózgu w tym preparacie to acetyl-L-karnityna (ALC). Ten aminokwas udowodnił, że ma pozytywny wpływ na funkcję poznawczą i pamięć. Uważa się, że może pomóc zwiększyć metabolizm energii w mózgu, co zwiększa funkcję poznawczą.

Kilka prób wykazało, jego pozytywny wpływ, jak i jedno małe badanie, w którym 30 osób wykazało statystycznie znaczną poprawę w pamięci i płynności języka po przyjmowaniu 2 g ALC codziennie przez 3 miesiące.

Niektóre aspekty reakcji odpornościowej zmieniają się kiedy się starzejemy. I dlatego wchodzą tu probiotyki, które wzbogacają korzystne bakterie w jelitach, i być może zachowują układ odpornościowy w dobej kondycji. Probiotyki mogą wzmacniać funkcję bariery jelitowej, co promuje zdrową równowagę korzystnych bakterii.

Wit. E i selen mogą też pomóc w dobrej kondycji układu odpornościowego.

Oczywiście, wszystkie te korzyści nie oznaczają nic jeśli organizm nie ma do nich dostępu. I właśnie dlatego RegeneCell zawiera substancje odżywcze szczególnie nastawione na układ trawienny.

Lepsze trawienie oznacza, że z RegeneCell dostajesz wszystko co możesz

Oferowane przez RegeneCell wsparcie trawienne w rzeczywistości pomaga zwiększyć strawność innych składników odżywczych w preparacie.

Fibersol-2™ to odporna na trawienie maltodekstryna wytworzona ze skrobi kukurydzianej. Składa się w 90% z błonnika pokarmowego. Oprócz tego błonnika, RegeneCell dostarcza enzymy trawienne, które promują dobre trawienie i zwiększają wchłanianie składników odżywczych. Wykazały, że pomagają w leczeniu sporadycznych wzdęć, bólów brzucha i nudności.

Pochodzące z ekstraktu z modrzewia arabinogalaktany uważane są za prebiotyki. Są to substancje fermentowane w okrężnicy / jelito grube przez organizmy probiotyczne. Wykazano, że pomagają stymulować wzrost tych pożytecznych bakterii. Ze względu na ich strukturę, arabinogalaktany są fermentowane wolniej niż inne węglowodany, i mogą w rzeczywistości przyczynić się do większego wzrostu populacji probiotyków.

O RegeneCell można powiedzieć dużo więcej – jest tu coś, co pozwala zoptymalizować systemy organizmu i pomóc uzbroić każdego do walki ze starzeniem. Prawdopodobnie będziesz musiał brać 20 tabl. dziennie by osiągnąć korzyści płynące z tego rewolucyjnego suplementu. W przypadku RegeneCell wszystko czego potrzeba, to łyżeczka proszku wmieszana w szklankę wody.

ROZDZIAŁ 11: Uzupełnij dostawę tego naturalnego nawilżacza i pożegnaj się ze zmarszczkami i bólem stawów

Ulotka promocyjna brzmi jak reklama Oil of Olay: “Zmniejsz zmarszczki i widoczne znaki starzenia” z dietetycznym suplementem uzywanym przez porcelanoskóre piękności w Japonii. Tak, medycyna naturalna – ta prawdziwa sfera zielarzy, naturopatów i maniaków zdrowia – weszła w “urodę” i wyprodukowała “kosmeceutyk”.

Ale, skoro medycyna naturalna może wytwarzać produkty wzmacniające system odpornościowy, obniżać cholesterol i zmniejszać nadciśnienie, to dlaczego nie może opracować produktów zwalczających też zmarszczki?

Nowa fala suplementów zawierających kwas hialuronowy – złożony węglowodan nazywany “nawilżaczem natury” – ma na celu dbać o gładszą, młodszą skórę. A anegdotyczne dowody sugerują, że mogą również wspierać bardziej giętkie, mniej bolesne stawy. Ponadto, pewne ograniczone doświadczenie kliniczne pokazuje, że suplementy kwasu hialuronowego zapobiegają powstawaniu siniaków i przyspieszają gojenie się ran – właściwość, która w szczególności jest korzystna dla diabetyków.

Ale HA jest zdecydowanie suplementem urody. Na przestrzeni lat na sympozjach HSI spotykaliśmy najmłodszych 70, 80 i 90-latków jakich można sobie wyobrazić. A skoro wielu z was mówi, że chce wyglądać tak młodo jak się czuje, postanowiliśmy odejść od zwykłej listy opowieści o stwardniałych tętnicach, zagrożen raka i choroby wątroby, i poświęcić kilka stron na pogoń za młodością – naturalnie.

 

Kluczem tutaj jest naturalnie. Jest wiele sposobów na pozbycie się zmarszczek, ale czy te produkty i procedury są bezpieczne to zupełnie inna sprawa. Najnowsza moda to wstrzykiwanie w twarz toksycznej substancji (aprobowana przez FDA substancja, a toksyczna) – botoksu. Pomimo oczywistych zagrożeń wiązanych ze wstrzyknięciem w organizm trucizny, kobiety zaczęły ignorować spotkania promujące garnki i pościel, i uczestniczyć w spotkaniach “boteksowych”. Tu nie żartujemy. Kobiety zapraszają przyjaciółki by przyjmowały szczepy wirusy botulizmu, które praktycznie paraliżują mięśnie, wstrzykiwane pod oczy, wokół ust, wszędzie gdzie mają zmarszczki – pochrupując chipsy i salsę, i plotkując o sprawaach sąsiadów. Bardzo zaniepokoiła nas ta moda, i postanowiliśmy zbadac naturalną alternatywę. I znaleźliśmy kwas hialuronowy (HA).

Kiedy ostatnio usłyszałaś od kogoś, że wyglądasz “toki“?

Badania pokazują, że kwas hialuronowy może pomóc ci młodziej wyglądać.

Toki to wieloskładnikowy suplement urody występujący w HA. W języku japońskim toki oznacza “skórę porcelanowej lalki” – pisze dystrybutor w USA, Lane Labs. “Największy komplement dla Japonki to że wygląda toki”.

Nikt nie powiedział, że uroda przychodzi łatwo. Żebyz zrozumieć jak HA sprzyja młodszej skórze (i dawać kilka innych korzyści zdrowotnych) musisz zrozumieć jak funkcjonują skóra i tkanki miękkie na poziomie komórkowym. Jest to nieco skomplikowane. Jeden ze szkoleniowców producenta powiedział, że jest mu szczególnie trudno szkolić sprzedawców o jej suplemencie HA dlatego, że nauka za HA jest bardziej skomplikowana niż ta za preparatem witaminowym czy ziołowym. Dlatego spróbowaliśmy wyjaśnić tę naukę prościej.

Kwas hialuronowy / HA jest w formie żelu znajddującego się w tkankach miękkich organizmu. Jego zadaniem jest smarowanie i amortyzacja tkanki bez względu na to czy jest częścią skóry, stawów, oczu, chrząstki, naczyń krwionośnych , zastawek serca itd. To zadanie wykonuje kilkoma sposobami:

– HA jest głównym składnikiem substancji zewnątrzkomórkowej (płynu między komórkami). Tu HA zatrzymuje wodę, nawadnia komórki i jest nośnikiem substancji odżywczych do komórek, i odpadów z nich. Krótko mówiąc, komórki są zdrowe i sprężyste.

– HA jest też głównym składnikiem płynu maziowego (wypełniającego każdą szczelinę stawu). Tu słuzy jako amortyzator kolan, kostek, łokci itd. Służy też jako główne źródło substancji odżywczych dla chrząstki (chrząstka nie jest połączona z układem krwionośnym, w rezultacie nie może dostać tych substancji z krwiobiegu).

– HA wspomaga tworzenie i utrzymanie kolagenu. Jako podstawowe białko w ludzkiej skórze, kości, chrząstce, ścięgnach i tkance łącznej, zdrowy poziom kolagenu ma kluczowe znaczenie dla zdrowia skóry, stawów i kości.

– I na koniec, HA zawiera glukozaminę – węglowodan wspomagający zdrowie stawu, i stał się skutecznym suplementem dla wielu dotknietych zapaleniem kości i stawów. (Faktycznie jest to tak powszechne, że prawdopodobnie znajdziesz go obok aspiryny w sklepie spożywczym.)

Wpływ HA na skórę jest oczywisty, zachowuje ją gładką i nawilżoną. Pomaga też sprężystości skóry i naprawiać siniaki i okaleczenia, pomagając komórkom przenosić się na nowe miejsca tkanek.W mniej oczywisty sposób HA daje taką samą korzyść stawom, oczom i innym częściom ciała.

Ale kiedy się starzejemy organizm produkuje mniej HA, co już rozpoczyna się mniej więcej w wieku 20 lat. W wieku 40 lat zmniejszone dostawy HA wywołują te bóle i zmarszczki, które, jak zawsze uważaliśmy, były “nieuniknioną częścią procesu starzenia”. Dlatego wszyscy powinniśmy suplementować HA, tak? Odwrotnie do wielu naturalnych remediów o których czytałeś, nie było tak łatwo z HA. Ale obecnie to jest możliwe.

Suplementy HA: 20 lat dzięki dwóm dużym wyzwaniom

Medycyna głównego nurtu rozpoczęła badanie i stosowanie HA 20 lat temu. Opracowano kilka produktów do leczenia ran, oparzeń i cięć chirurgicznych, by przyspieszyć powrót do zdrowia po operacjach oczu i złagodzić objawy zaawansowanej choroby zwyrodnieniowej stawów. Ale badacze napotkali dwa problemy gdy zaczęli opracowywać suplementy HA. Po pierwsze, on nie trwa przez długo w organizmie (więc musisz go często przyjmować). Po drugie, w ich naturalnym stanie, cząsteczki HA są tak duże, że nie mogą przejść przez przewód pokarmowy i do krwioobiegu. Innymi słowy, surowe HA nie może być skuteczne gdy przyjmuje się je doustnie.

W związku z tym HA nie dała wielu dogodnych opcji leczenia. Np. pacjenci z chorobą zwyrodnieniową stawów dostali znaczną ulgę leczeniem HA.

(HA dawał większą ulgę niż naproxen w jednym badaniu. Ale metoda wymaga zastrzyków w staw (zwykle kolano) 5 x w tygodniu. Niż dziwnego, ból i stan zapalny wywołane przez nią niekiedy były tak ostre jak ból i zapalenie wywołane przez chorobę!

Mini cząsteczki dają duże korzyści

Ale naukowcy medycyny alternatywnej uważaja, że mogą teraz osiągnąć korzyści z HA metodą stosowania go jako suplement. Deanne Dolnick, szkoleniowiec w Soft Gel Technologies w Kalifornii mówi, że naukowcy znaleźli sposób zmniejszenia cząsteczek HA, tak by mogły przechodzić przez ścianki przewodu pokarmowego i dostarczać HA do krwiobiegu.

“W Japniii są naukowcy którzy opatentowali technikę rozdrabianie enzymów” – mówi Dolnick. “Co zrobili to przerobili HA na mniejsze polimery, czyli jest to mniejsza wersja oryginału bez chemicznej jego modyfikacji. On działa w organizmie tak jak sam HA”. Obecnie są dowody na to, że HA może być tak skuteczny jak ograniczony jest suplement podawany doustnie.

Rany goją się 5 dni szybciej

W jednym badaniu naukowcy znieczulili szczury w laboratorium i na skórze każdego zrobili im identyczne cięcia. Zwierzęta podzielono na 3 grupy. Jednej podawali codziennie 3.000 mg/kg HA doustnie (w formie suplementów In-juv™), drugiej podawano wyłącznie placebo, i trzeciej codzienne zwykłe dawki sprzedawanej maści gojącej. Naukowcy mierzyli cięcia codziennie przez 10 dni, i podsumowali, że doustnie podawany HA damatycznie skróciły czas gojenia. Szczury którym podawano HA w ciągu 13 dni – 5 dni szybciej niż tym którym podawano placebo. Ponadto HA dawał prawie tak duże korzyści jak reklama gojącej maści. Szczury którym aplikowano maść rany zagoiły się w 10.6 dni.

Ponad 80% uczestników badania doniosło o “wielkiej poprawie”

Gojenie ran na szczurach była od początku obiecująca. Ale naukowcy nadal potrzebowali ustalić czy HA poprawiło skórę stworów nie pokrytych futrem. Dlatego naukowcy z Ohtsuma University w Japonii przeprowadzili małe badanie na ludziach. Monitorowali wpływ doustnego HA na 96 kobietach w wieku 22-65. Codziennie przez 45 dni przyjmowali oni 6 kapsułek Injuv. Każda kapsułka zawierała 6.3 mg HA, w codziennej całkowitej dawce 37.8 mg. Ponad 80% kobiet powiedziało o “wielkiej poprawie” w nawilżeniu skóry, gładkości i jędrności skóry na twarzy, rękach, łokciach, kolanach i pietach. Ponad 70% zauważyło znaczna ulgę w sztywnych stawach i barkach.

Zdaniem Dolnick HA nie dawał żadnych niepożądanych skutków ubocznych u osób stosujących suplement HA – Soft Gel. (Ekstrahowany z grzebieni kogutów, preparat mógł teoretycznie wywołać reakcje alergiczne u osób wrażliwych na kury czy jaja. Ale do chwili obecnej nie poinformowano o tym.)

Redukcja zmarszczek w napoju o smaku cytrynowym

Oczywiście niektóre wyniki w badaniu aplikacji na skórę były subjektywne. Co do ustalenia suchości skóry osoby, naukowcy często musieli polegać na jej opinii. Ale naukowcy potrafią mierzyć zmiany w zmarszczkach i innych widocznych zmianach na skórze. Lane Labs przeprowadzili badania Toki na ludziach – tej naturalnej tajemnicy japońskich piękności – i osiągnęli imponujące rezultaty.

Toki to inny rodzaj suplementu. Sprzedawany w postaci proszku, mieza się z zimną wodą by utworzyć napój, który smakuje jak bardzo słodka lemoniada, i zawiera kilka składników sprzyjających zdrowiu skóry i stawów: HA, kolagen, wapń, wit. C, glukozaminę i wyciąg z wodorostu.

Zlikwiduj zmarszczki już w 2 tygodnie

38 kobiet w wieku 35-36 lat poproszono o picie Toki przez 8 tygodni (3 x dziennie w 2 pierwszych tygodniach by osiągnąć “dawkę nasycającą”, następnie 2 x dziennie przez pozostałe 6 tygodnie). Każdą twarz zbadano i sfotografowano na początku badania skupiając się na zmarszczkach, obrzękach i obwisach wokół oczu. Kontynuowano to co 2 tygodnie.

Udokumentowali znaczną redukcję zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry twarzy po zaledwie 2 tygodniach suplementacji, i do końca badania poprawa była bardzo duża. Poprzez serię badań krwi ustalili również, że poziom kolagenu we krwi uczestników rzeczywiście zwiększył się średnio o 114% po 30 dniach suplementacji Toki.

ROZDZIAŁ 12: Zaskakujący naturalny przeciwnik tłuszczu: wiedziałeś że był dobry… teraz dowiedz się jak pomoże ci szybko schudnąć!

W niedawnym badaniu otyłości, grupie szczurów podano wybór zwykłych produktów z amerykańskiego supermarketu. Niezwykłe, zwierzęta wybrały ciastka, czekoladki itd. , a nie ich zrównoważonej odżywczo karmy.

W ciągu 60 dni te żarłoczne stworzenia zyskały średnio 78 g … co dla szczura to bardzo dużo.

Owszem, nawet szczura można uwieść jedzeniem, które jest szybkie, proste i stymulujące.

Nikt nie jest odporny na pokusy szybkiej XX-wiecznej kuchni. Ale te produkty są nie tylko bogate w tłuszcze i kalorie, ale także pozbawione wszelkich substancji odżywczych, i brakuje im również niezbędnej substancji odżywczej zwalczającej tłuszcz, bez której po prostu nie można się obejść.

Przezwyciężenie pułapek naszej nowoczesnej, promującej tłuszcz kultury może być tak proste, jak dodanie do diety tego naturalnie występującego składnika odżywczego, który jest bez tłuszczu, bez cholesterolu, bez kalorii… i prawie całkowicie brakuje go w popularnych fast foodach: błonnik.

Może nie być nowy i ekscytujący… Ale JEST radykalny… i działa!

Bombarduje się nas produktami tak bardzo przetwarzanymi, że praktycznie nie mają żadnego błonnika, a 80% spożywanej przez nas żywności w tym kraju jest przetwarzana. Im bardziej produkt jest przetworzony, tym więcej usunięto zeń błonnika.

Ta niezwykła substancja odżywcza naturalnie blokuje wchłanianie tłuszczu!

Kiedy zdrowy dorosły konsumuje równe ilości tłuszczu w formie orzeszków ziemnych, masła z nich i oleju, więcej tłuszczu wchłania się z oleju niż z masła, i więcej z masła niż orzeszków. Dlaczego? Bo błonnik blokuje wchłanianie tłuszczu – a więc kalorii – w jelitach.

Im większa konsumpcja błonnika, tym więcej kalorycznych odpadów. Błonnik wywołuje prawdziwe zmiany w trawieniu i wchłanianiu tłuszczu. Część tłuszczu “wiąże się” z błonnikiem, i jest niedostępna do trawienia i zwiększa wydzielanie tłuszczu.

Co więcej, kiedy konsumuje się wystarczająca ilość błonnika, oba jelita – cienkie i grube zawierają więcej wodnistej substancji. Kiedy jelita są pełne, nie czujesz pustki i przestajesz jeść.

Co się dzieje kiedy usuniesz z diety błonnik?

Dość proste, łatwiej przybierasz na wadze. Oto przyczyna tego:

W tkankach tłuszczowych jest enzym, którego głównym zadaniem jest chronienie cię przed głodem. Kiedy tylko traci się na wadze, ten enzym wysyła do mózgu wiadomość by zwiększył spożycie kalorii. (Czy ci się podoba czy nie, tak nasz organizm odpowiada od wieków, reakcja bardziej pasująca do dawnych czasów, zanim dostępnych mamy 4.000 produktów w otwartym całą dobę supermarkecie.)

Kiedy konsumuje się naturalne, wysoko-węglowodanowe produkty pozbawione błonnika… udostępnia się krwi zbyt dużą ilość cukru, powodując zbyt dużą produkcję insuliny.

Nadmiar insuliny rozpoczyna komunikację między tym enzymem i mózgiem! Inaczej mówiąc, kiedy konsumuje się produkty pozbawione błonnika, do mózgu wysyła się wiadomość “jestem głodny!”, uruchamiając łańcuch wydarzeń prowadzących do spowolnienia spalania kalorii i bardziej upartych mechanizmów magazynowania tłuszczu.

Jak z tego widać, błonnik jest krytyczny do zachowania zdrowej masy ciała.

Ale jak można dostać wystarczająco błonnika – 40-60 g potrzebnego do kontroli masy ciała – skoro dostaje się tylko 6 g błonnika w 5 główkach sałaty? 2 g błonnika w jabłku? Bardzo mało błonnika w warzywach liściastych? Nie da się!

Jeszcze gorzej jeśli często jesz poza domem, albo nie masz czasu na zakupy i regularne przygotowanie świeżego posiłku, bogatego w błonnik, to nigdy nie zaspokoisz dziennego wymogu w diecie.

Ale może ci się udać większe spożycie błonnika bez dokonywania zmian w diecie.

Suplementy błonnika zawierają naturalnie występujący błonnik roślinny. Formuły pochodzą z roślin, które zasadniczo są staromodnymi produktami ubranymi w technologię z końca XX wieku.

Zauważ te korzyści suplementów błonnika w formie proszku:

– zmielony na bardzo drobne cząsteczki błonnik czyni go łatwiej strawnym

– suplementy błonnika spowalniają trawienie, bardzo dobry skutek metaboliczny

– wysokiej jakości suplement daje standaryzowaną pektynę dostępna tylko przez konsumpcję owoców, które mogą być niedostępne dla osób z problemami z poziomem cukru we krwi, albo tych którzy jedzą więcej poza domem niż w domu

– rózne rodzaje błonnika mają rózne zadania, i suplementy zawierają większą różnorodność niż dostałbyś normalnie na talerzu, nawet jeśli w diecie masz produkty naturalne.

Nie można go przecenić: Błonnik to jedyny składnik codziennej diety, który nie zawiera żadnych kalorii, tłuszczu ani cholesterolu!

 

ROZDZIAŁ 13: Usuń wyniszczający ból i zmęczenie doładowując baterie swoich komórek

Niska energia to prawdopodobnie sprawą nr 1, którą słyszę od moich pacjentów. Ale w wielu przypadkach podstawowy problem może być poważniejszy niż “tylko starzenie się”. Może on faktycznie odzwierciedlać zmniejszoną energię w komórkach, podobnie jak bateria zużywająca się i wymagająca ponownego naładowania. Kluczem do zwiększenia energii komórkowej jest dostarczenie komórkom paliwa niezbędnego do funkcjonowania w szczytowej wydajności, enzymu, trifosforanu adenozyny (ATP). W jaki sposób? Z prostym pięciowęglowym cukrem znajdującym się w każdej komórce ciała zwanej D-rybozą, lub po prostu “rybozy”, ładowarką baterii komórkowej.

Głównym zadaniem rybozy jest regulowanie produkcji ATP – głównego źródła energii dla komórek. To jest pożyteczne dla wszelkiego rodzaju sytuacji, łącznie z chorobą serca, zastoinową niewydolnością serca i fibromialgią. Jest nawet dobre w dostarczaniu dodatkowej energii do ćwiczeń, i przywracaniu energii po długotrwałym wysiłku.

Ryboza może być naturalnie wytwarzana w organizmie, ale jest to powolny proces ograniczony przez kilka enzymów, których brakuje w komórkach serca i mięśni. W żadnych znaczących ilościach nie ma żywności zawierającej rybozę. Ale w normalnych warunkach uzyskanie wystarczającej ilości rybozy nie stanowi problemu.

Ale kiedy serce lub nasze mięśnie są poddawane stresowi lub brakowi tlenu z wielu powodów, potrzebują dodatkowej dawki rybozy by przywrócić poziomy ATP.

Do niedawna problem polegał na tym, że procesy produkcyjne związane z produkcją rybozy były tak drogie, że suplementy nie były rozwiązaniem praktycznym, a nawet wykonalnym dla wielu osób. Teraz jednak istnieje nowa technologia produkcji rybozy, i opracowany na nią preparat pn. Corvalen M oferuje proste rozwiązania dla wielu osób, które wcześniej nie miały żadnej opcji.

Dwutygodniowe leczenie usuwa wyniszczający ból i zmęczenie

Weźmy np. fibromyalgię, często trudną do diagnozowania i leczenia.

Dotąd było kilka narzędzi pomocnych tym pacjentom. Ale odkryliśmy, że ryboza może przynieść znaczną poprawę, co widzimy w przedstawionym poniżej przypadku opublikowanym w ubiegłym roku w czasopiśmie Pharmacotherapy.

Kris, 37-letnia weterynarz i naukowiec na czołowym uniwersytecie, stała się tak wycieńczona z powodu fibromialgii, że musiała zrezygnować z pracy.

I wtedy dołączyła do badania klinicznego o fibromialgii, i zaczęła przyjmować 5 g rybozy 2 x dziennie (10 g dziennie). Po tygodniu poczuła się lepiej. Po 2 tygodniach już była w pracy na sali operacyjnej.

W ciągu następnego miesiąca jej stan stale się poprawiał, ale po miesiącu Kris przerwała leczenie. Dziesięć dni później znów była całkowicie osłabiona i nie mogła już dłużej operować. Więc zaczęła leczenie rybozą po raz drugi, znowu z dramatycznie pozytywnymi wynikami, i nie miała objawów jeśli regularnie przyjmowała suplement.

Choć nie ma oficjalnego wyjaśnienia dlaczego ryboza jest tak skuteczna w fibromyalgii, może wrócić do swoich korzeni w produkcji ATP. Ludzie z fibromialgią mają niższy poziom ATP i mniejszą zdolność do wytwarzania ATP w mięśniach. Wpływ rybozy na produkcję ATP może być połączeniem do zmniejszenia napięcia w dotkniętych mięśniach i umożliwienia pacjentom powrotu do ich wcześniej aktywnego stylu życia.

Istnieją inne środki odżywcze, które podobnie jak ryboza są niezbędne do produkcji ATP. Jednym z nich jest kwas jabłkowy / malic acid, który pomaga również w zwalczaniu tego chronicznego bólu mięśni. Od lat polecam go wraz z magnezem moim pacjentom z fibromialgią, ze stosunkowo dużym powodzeniem. Ale dodawanie rybozy dawało jeszcze lepsze rezultaty. Wspomniany wcześniej Corvalen M łączy w sobie wszystkie 3 składniki odżywcze w jedną sproszkowaną formułę, nadając tak bardzo potrzebny dotyk prostoty tej skomplikowanej chorobie.

 

Ryboza trafia do sedna sprawy

Widziałem podobnie niezwykłe wyniki u osób z problemami z sercem. Choroby serca, zawał serca, operacje serca i przeszczepy mogą prowadzić do ograniczonego przepływu krwi, zwanego niedokrwieniem, w którym komórki nie otrzymują tlenu potrzebunrgo do prawidłowego spalania ATP dla uzyskania energii.

Ponadto osoby przyjmujące leki inotropowe, które mają spowodować mocne bicie serca, dodatkowo obciążają produkcję energii w sercu.

Dlatego szczególnie ważne jest, aby pacjenci z zastoinową niewydolnością serca, przewlekłą chorobą wieńcową lub kardiomiopatią przyjmowali dodatkową rybozę dla zrównoważenia ich efektów drenujących energię.

Badania pokazują, że suplementacja rybozą może zrównoważyć ten drenaż energii bez zakłócania działania jakichkolwiek innych leków, które pacjent może przyjmować.

Dawka 12 x większa od standardowej nie daje skutków ubocznych

Jedną z najlepszych części opowieści o rybozie jest to, że pomimo jej mocy, niemal nie daje skutków ubocznych, z tysiącami pacjentów przyjmujących ją z dawkach 60 g dziennie.

Jak możemy być pewni iż ryboza jest bezpieczna? Po pierwsze, rybozę wytwarza organizm naturalnie, i działa z jego chemią. Glukoza, główny cukier organizmu, w komórkach przetwarza się w rybozę. Corvalen M zawiera Bioenergy RIBOSE™, która jest chemicznie identyczna z rybozą wytwarzaną przez organizm w organizmie. Po drugie, jej dawka zalecana do suplementacji jest bardzo mała: tylko około 5 g 3 x dziennie. I po trzecie, praktycznie nie ma szansy przedawkowania jej: organizm bezpiecznie usuwa jej nadmiar. Jedyne ostrzeżenie jakiego udzielam pacjentom jest to, że może nadmiernie pobudzać, jeśli przyjmie się ją zbyt późno wieczorem. Dlatego zalecam przyjmowanie jej wcześniej, do 16:00.

Ile rybozy powinieneś przyjmować?

Bez względu na to, na którym końcu spektrum zdrowia jesteś, ryboza może pomóc przywrócić poziomy energii. Aby utrzymać poziomy ATP w komórkach na najwyższym poziomie, rybozę powinno się przyjmować codziennie.

Dawki podtrzymujące od 1 do 5 g dziennie powinny wystarczyć do zachowania prawidłowych poziomów ATP. Corvalen M występuje w postaci proszku, który można zmieszać z wodą: 5 g = 1 łyżeczka proszku.

Jeśli martwisz się o swoje zdrowie sercowo-naczyniowe, możesz wziąć więcej – może 5 do 10 g dziennie, ale najpierw powinieneś wypróbować mniejsze dawki i zwiększać je w razie potrzeby. Dla osób cierpiących na fibromialgię polecam 5 g 2 lub 3 x dziennie. Dla sportowców: by doładować trening i regenerację, weź 5 g przed i po treningu.

Mimo że ryboza jest cukrem, dla tych z was, którzy uważają na spożycie węglowodanów, w tym diabetyków, ryboza nie działa jak glukoza w podniesieniu poziomu cukru we krwi. Powoduje to krótkie obniżenie poziomu glukozy, które normalizuje się.

Niezależnie od tego czy masz fibromialgię, problemy z sercem, niską energię, czy po prostu chcesz poprawić swoje treningi, możesz naładować baterie komórkowe specjalnym preparatem rybozy – Corvalen M.

ROZDZIAŁ 14: Cofnij zegar dzięki nowej fontannie młodości

natury – 6 x mocniejszej niż tajemnice przeciwstarzeniowe gwiazd

Wyobraź sobie, że fontanna młodości naprawdę istnieje. Wyobraź sobie, że mógłbys umyć się w uzdrawiającej wodzie, i odejść czując się i wyglądając, jakbyś znów był w kwiecie wieku. Co by było, gdybyś nie musiał martwić się o raka, nadciśnieniu lub innych chorobach wiązanych z wiekiem?

Pomyśl o tym … Czy inaczej przeżyłbyś swoje życie? Czy spędziłbyś więcej czasu odwiedzając znajomych, na świeżym powietrzu, lub na plaży? Czy zacząłbyś wszystkie te projekty w domu, na które nigdy nie miałeś energii? Czy mógłbyś prowadzić bardziej aktywne życie miłosne, podjąć nowe hobby, zmienić karierę, czy po prostu bawić się z wnukami na podłodze raz na jakiś czas?

To nie musi być tylko fantazja. Możesz teraz spowolnić, zatrzymać, a nawet odwrócić efekty starzenia się na swoim ciele. HSI niedawno odkrył co może być najbardziej skutecznym suplementem przeciw starzeniu się, jaki kiedykolwiek opracowano. Ten przełom okazał się dosłownie odwrócić proces starzenia się organizmu poprzez odbudowanie starych, zniszczonych komórek. Dzięki temu potężnemu, zmieniającemu życie panaceum możesz:

– chronić swoje komórki przed chorobami degeneracyjnymi np. chorobami serca, stwardnieniem rozsianym i Parkinsonem

– zapobiec przewlekłym wiążącym się z wiekiem chorobom np. zapaleniu stawów i osteoporozie

– wymazać zmarszczki i plamy starcze

– odczuwać przytłaczające dobre samopoczucie przez cały dzien

– odzyskać masę mięśniową i mobilność

– poprawić połysk i witalność włosów, paznokci i skóry

– spać całą noc i obudzić się czyjnym i pełnym energii

– wzmocnić układ odpornościowy.

HP-3 obiecuje wszystko to i więcej. Jest to formuła przeciw starzeniu następnej generacji opracowana w Rumunii prawie 50 lat temu, i ogłoszona w programie 60 Minutes w 1972. Różnica jest taka, że HP-3 jest 6 x mocniejsza niż oryginalna rumuńska formuła… i to trwa.

Tę najnowocześniejszą substancję opracował wybitny think-tank naukowców i badaczy – łącznie z panelistką HSI, uznaną autorką i ekspertem od żywienia, Ann Louise Gittleman, N.D., C.N.S, M.S. Została własnie opatentowana w USA, tak że nie ma jeszcze wielu badań klinicznych. Ale początkowe wyniki zebrane przez Gittleman i jej zespół są tak zdumiewające, że chcieliśmy wam opowedzieć o tym natychmiast, żebyście nie musieli czekać całe lata aż dowie się o tym Mike Wallace.

Rumuński cud przeciwko starzeniu podobny do substancji

uzywanej przez każdego dentystę

Historia HP-3 Plus rozpoczyna się niemal 100 lat temu w Austrii. Prokaina – główny czynny składnik HP-3 Plus – odkrył w 1905 biochemik dr Alfred Einhorn kiedy szukał nie-toksycznego, nie-uzależniającego anestetyku. Wtedy głównie używano kokainy, ale jej negatywne cechy stawały się widoczne, i jej użycie miano zakazac. Prokaina (bardzo podobna do nowokainy) stała się bezpiecznym alternatywnym anestetykiem.

Prawie 50 lat później, w 1949, dr Ana Aslan z National Geriatric Institute w Bukareszcie, Rumunia, odkryła właściwości przeciwstarzeniowe praktycznie przez przypadek.Znając właściwości znieczulające prokainy, dr Aslan zaczęła wstrzykiwać ją starszym pacjentom z artretyzmem. Ku jej zdziwieniu jej pacjenci doświadczyli nie tylko zmniejszony ból i zwiększenie mobilności, ale też zaczęli odczuwać poprawę pod względem psychicznym i fizycznym.

Swoje nowe odkrycie dr Aslan nazwała GH-3 i rozpoczęła masowe próby kliniczne badające skutki prokainy na 15.000 pacjentów w wieku 38-62 lat. W badaniu uczestniczyło 400 lekarzy i 154 kliniki, i było największą podwójnie ślepą próbą zorganizowaną do tej pory.

Prokaina naprawia szkody spowodowane przez wiek,

toksyny i choroby

Kiedy przekroczymy 30 lat, nasz organizm przestaje reprodukować komórki w takim tempie jak wczesniej. Tracimy więcej komórek niż tworzymy. I zaczynają się rozpadac błony komórkowe, i nie wchłaniają tak skutecznie substancji odżywczych. Nowe dowody naukowe nawet pokazuja, że wiele chorób degeneracyjnych , np. rak, stwardnienie rozsiane i Parkinson – są przejawami uszkodzenia tych błon komórkowych.

Dr Aslan i jej zespół odkryli, że prokaina działa w ten sposób, że wchodzi w stare lub uszkodzone błony komórkowe i naprawia szkody wywołane przez wiek, choroby, toksyny, konserwanty i stres. Wykąpane w tym mocnym eliksirze komórki organizmu wtedy mogą przyjmowac substancje odżywcze i witaminy, i skutecznie wydalać toksyny. To czyni cały organizm młodszym i zdrowszym.

W 1956 dr Aslan przedstawiła swoje odkrycia na Europejskiej Konferencji Gerontologicznej w Karlsruhe, Niemcy Zachodnie. Mimo że początkowo jej odkrycie przyjęto sceptycznie, zdumiewających wniosków dr Aslan nie można było dłużej ignorować:

– prawie 70% pacjentów przyjmujących GH-3 nigdy nie zachorowało

– generalnie wskaźnik zgonów w grupie GH-3 był ponad 5 x niższy niż w grupie placebo ponad 3 lata

– pacjenci byli mniej podatni na choroby zakaźne i grypę

– zmniejszenie zwolnień o prawie 40%

– Mobilność stawów poprawiona w 56% przypadków

Choć GH-3 nie jest lekiem na żadną chorobę, to leczył i poprawiał wiele przewlekłych chorób, w tym:

– trądzik

– zapalenie stawów

– zmniejszony popęd seksualny

– demencja

– depresja

– rozedma

– wysoki cholesterol

– słabnąca pamięć

– choroba serca

– choroba Hodgkina

– nadciśnienie

– ospałość

– plamy wątrobowe

– migrena

– stwardnienie rozsiane

– osteoporoza

– choroba Parkinsona

– choroba wrzodowa

– słabe krążenie

– reumatyzm

– anemia sierpowata

– zaburzenia snu

– żylaki.

60 Minutes ujawnia tajemnicę Dicka Clarka przeciw starzeniu

Przez większość lat 1960 GH-3 zmagał się z amerykańskimi przepisami federalnymi. I w 1972 w programie TV 60 MInutes, Mike Wallace wykonał swoją śledczą pracę o tej tajnej formule i zauważył ją w końcu zachodni świat. Od jej odkrycia, ponad 100 mln ludzi w ponad 70 krajach zastosowało preparat dr Aslan. Setki tysięcy ludzi leczono GH-3 w jej rumuńskiej klinice, łącznie z licznymi liderami z całego świata, np. Mao Tse-Tung, Charles de Gaulle, Ho Chi Minh, Winston Churchill, i John F. Kennedy. Nawet wiele hollywoodzkich gwiazd: Dick Clark, siostry Gabor, Marlene Dietrich, Charlie Chaplin, Lillian Gish, Lena Horne, Charles Bronson, Kirk Douglas i Greta Garbo. Wszyscy podróżowali do Rumunii na leczenie GH-3 przez dr Aslan.

Formuła następnej generacji 6 x silniejsza niż GH-3

Choć wyniki dr Aslan były niezwykłe, jej prokaina ma swoje ograniczenia – jej korzystne efekty zbyt szybko słabły, a rynek był (i jest) zalewany przez tanie i nieskuteczne imitacje. Ale teraz, dzięki sieci HSI, jesteście pierwszymi w USA, którzy usłyszeli o H-3 Plus, nowej i ulepszonej prokainie.

Zdaniem Gittlemana: “H-3 Plus jest najbardziej zaawansowanym i jedynym opatentowaym preparatem prokainy. Jest tak potężny, że wielu ludzi reaguje nań w pierwszych 3 dniach. Prawdę mówiąc, musiałem zmniejszyć dawkę tabletki, bo jest takl silna”.

Tajemnicą nowego preparatu jest jego proces puryfikacji. H-3 Plus przechodzi przez bardzo złożony proces filtrowania – czyniąc go biodostępnym w 100%. To oznacza, że wszystkie składnki odżywcze prokainy mogą być wchłaniane do krwiobiegu. W przeciwnym razie prokaina opuszcza organizm zbyt szybko, dając tylko chwilową ulgę.

H-3 Plus faktycznie działa 15 x dłużej i jest 6 x mocniejszy niż preparat dr Aslan, który dostarczał tylko 15% substancji odżywczych i jego aplikacja kosztowała tysiące dolarów.

Jak mówi Gittleman – “H-3 Plus jest silnym suplementem przeciwko starzeniu, który daje energię na cały dzień. Mamy ogromną liczbę historii sukcesu od ludzi, którzy czuli ulgę od artretyzmu, depresji i obniżonego libido oraz innych przewlekłych dolegliwości związanych ze starzeniem się. Widzieliśmy nawet powrót oryginalnego koloru włosów u niektórych pacjentów. Ale przede wszystkim odczuwa się to przytłaczające dobre samopoczucie”. Gittleman dodał: “To prawie jak adaptogenne zioło – wydaje się, że zapewnia wszystko, czego organizm potrzebuje”.

H-3 Plus jest w całości naturalny, i nie musisz jechać do Rumunii by go dostać

 

Jak oryginalny preparat, H-3 Plus, teraz nazwany Ultra H-3, jest zupełnie naturalną substancją, i nie musisz mieć recepty. Jest w formie tabletek i powinno się go przyjmować 1 lub 2 x dziennie (z przerwą 8 godzin) ze szklanką wody, 1 godzinę przed lub 2 po jedzeniu. Dla większości ludzi, przyjmowanie Ultra H-3 dwa x dziennie na czczo przez 3 miesiące daje najlepsze rezultaty.

Ultra H-3 można przyjmować z innymi witaminami i suplementami. W rzeczywistości regularnie przyjmowane suplementy mogą się wchłaniać skuteczniej kiedy się go przyjmuje.

CDN. OSTEOPOROZA

Komentarze