Strona główna Media Cenzura w TVPiS podczas transmisji z pogrzebu Pawła Adamowicza

Cenzura w TVPiS podczas transmisji z pogrzebu Pawła Adamowicza

21
0

Cenzura w telewizji publicznej podczas transmisji uroczystości żałobnych zamordowanego prezydenta Adamowicza

Podległa jedynie słusznej partii publiczna TVP podczas transmisji na żywo uroczystości pogrzebowych zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza, nie potrafiła wznieść się ponad podziały i pokazała swoim widzom ocenzurowany przekaz.

Podczas gdy ulicami Gdańska w kondukcie żałobnym szły tysiące ludzi, w TVP Info telewidzowie mogli zobaczyć tylko wąski kadr obejmujący samochód z trumną. Dodatkowo w studiu prowadzone były cały czas rozmowy, które bynajmniej nie były wspomnieniem prezydenta Gdańska, ale toczyły się wokół stanu psychicznego mordercy.

https://twitter.com/KenLewak/status/1086301482289426432

„Jakie to jest straszne. TVP info niby pokazuje kondukt, ale tylko z jednej kamery pokazującej samochód z trumną z wąskiego ujęcia z którego nie widać morza ludzi. Oryginalny dźwięk orkiestry i bicia dzwonów jest wyciszony, a zamiast tego jakieś człowieczki dyskutują bez sensu” – w sieci natychmiast pojawiła się krytyka TVP.

Internauci jako przykład podawali prowadzoną równolegle transmisję w TVN24, gdzie pokazywano kondukt żałobny i morze ludzi bez najmniejszego komentarza. Telewidzowie TVP Info nie zobaczyli również, że podczas mszy św. w intencji zamordowanego Pawła Adamowicza obecny był m.in. Donald Tusk.

Gdy szef Rady Europejskiej składał kondolencje żonie i córkom prezydenta, w telewizji publicznej pokazano ulicę przed Bazyliką Mariacką.

„TVP Info cenzuruje transmisję z mszy w Bazylice Mariackiej. Oto nagrania tych samych fragmentów transmisji z TVN24 i z Telewizji publicznej – tu jak tylko w kadrze pojawia się Tusk jest cięcie i przebitka na kadr z ulicy przed Bazyliką.” – napisał na facebooku dziennikarz Michał Broniatowski.

Na falę krytyki ze strony internautów i wpis Broniatowskiego natychmiast zareagował szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i „Wiadomości”: „ TVP Info na żywo i w całości transmitowało dzisiaj przemarsz konduktu żałobnego w Gdańsku oraz mszę św. w intencji śp.Pawła Adamowicza. Wszelkie sugestie o „cenzurowaniu” relacji są nieprawdziwe i podłe. To naturalne, że transmisje w różnych kanałach TV mogą się nieznacznie różnić” – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski.

 

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl ; natemat.pl

Komentarze