Strona główna Polityka Były prezes ŁKS-u startuje w wyborach na urząd prezydenta RP

Były prezes ŁKS-u startuje w wyborach na urząd prezydenta RP

12
0

Były prezes ŁKS-u startuje w wyborach na urząd prezydenta RP

Ekspert od polityki oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych, Andrzej Voigt, związany do tej pory z Centrum Adama Smitha oraz wieloletni Członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej, w środę poinformował o swoim starcie w wyborach prezydenckich. Kibicom kandydat jest znany jako prezes Łódzkiego Klubu Sportowego. Funkcję tę pełnił w 2012 roku.

Andrzej Voigt był członkiem władz w kilkudziesięciu firmach, takich jak Orbis S.A., Rafineria Gdańska S.A., Międzynarodowy Port Lotniczy, Państwowa Agencja Inwestycji Zagranicznych S.A.

Moim hasłem jest ,,nowe otwarcie”. Mając 20 lat doświadczeń poza polityką, postanowiłem do niej wrócić. Jako człowiek będący we władzach partyjnych dwóch sił, które rządziły Polską w latach 90. wiem, na czym polega polityka, a także odpowiedzialność wobec państwa oraz społeczeństwa.

– podkreśla kandydat

Kandydat przedstawił dwa filary w swojej kampanii. Jednym z nich ma być powołanie partii prezydenckiej, a także zmiana konstytucji w 2021 roku. Zarejestrowano jego komitet wyborczy. W nadchodzących wyborach zmierzy się 11 kandydatów.

Komentarze